Xaar 5601 Baskı Kafası’nın Lansmanı ITMA 2019’da Yapılacak

Xaar standı ITMA 2019 fuarında oldukça baskı kafası teknolojisindeki yeniliklere odaklanıyor. İlk kez lanse edilecek olan Xaar 5601 baskı kafası, bir OEM’in standında fuar boyunca canlı baskı yaparak, Tekstil baskı pazarına getirdiği önemli avantajları gösterecek.

Mimaki Article Top

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Xaar 5601 Baskı Kafası’nın Lansmanı ITMA 2019’da Yapılacak
Xaar 5601 Baskı Kafası’nın Lansmanı ITMA 2019’da Yapılacak

Endüstriyel inkjet baskıda dünya lideri olan Xaar, 20-26 Haziran tarihleri arasında Barselona’daki ITMA 2019’da, tekstil pazarına Xaar 5601 baskı kafasını tanıtacak. Tekstil sektörü için firmanın baskı kafası çözüm yelpazesinin bir parçası olarak, çeşitli çarpıcı tekstil numuneleriyle birlikte, H3’teki C205 standında sergilenen Xaar 5601, ayrıca önde gelen bir dijital tekstil baskı makinesi üreticisinin standında gerçekleşecek olan bir teknoloji gösterisine de dahil edilecek.

5680 nozullu Xaar 5601, pazar lideri baskı kalitesi ve üretkenliği ile dijital tekstil baskısına yeni standartlar getiriyor; dakikada 80 metreye kadar baskı yapılabilir. 5601’in benzersiz Z profili sayesinde, sıkı renkten-renge kaydının yanı sıra Xaar’ın AcuDrp Teknolojisi sayesinde olağanüstü renk düzgünlüğü ve tekrarlanabilirliği sağlanıyor. Aynı zamanda, mekanik ayar gerektirmeden; hızlı ve kolay Tak ve Yazdır kurulumunu mümkün kılan bir dizi hizalama özelliği ile benzersiz kullanılabilirlik de sağlıyor. Firmanın TF Teknolojisi boya sirkülasyonu, baskı kalitesini en üst düzeye çıkarırken tüm duruş sürelerini en aza indiriyor.

Zengin Xaar ürün grubu ve aktiviteler ITMA 2019’da

Stantta ayrıca Xaar 1201 baskı kafası da gösterilecek. Yüksek baskı kalitesi, kompakt tasarımı ve 1, 2 veya 4 rengi jetleme kabiliyeti; çok çeşitli küçük ve orta sınıf tarama tekstil uygulamaları için çok yönlü bir seçenek sunuyor. 600 npi’de 8 gri seviye, 1440 dpi’den daha iyi bir çözünürlük sağlayan Xaar 1201, solvent bazlı veya sulu mürekkep püskürtüyor. Bu, fotoğraf kağıdı, vinil, tuval ve tekstil dahil olmak üzere çeşitli baskı malzemelerinin basılmasında kullanılabileceği anlamına geliyor.

ITMA 2019’da hafta boyunca, 5601 ve diğer konularla ilgili; firmanın inkjet uzmanlığı stantta her gün iki kez yapılan görüşmelerle paylaşılacak. Ayrıca, ITMA ile ortak olarak kurulan ve 24 Haziran’da düzenlenen WTIN Dijital Tekstil Konferansı’nın sponsorları olarak Xaar; dijital tekstil iş akışı ve inkjet teknolojisinin konsept ve numunelerden bitmiş ürüne kadar her şeyi sağlamadaki rolü üzerine bir panelde yer alacak.

Ürün Yönetimi Bölüm Yöneticisi Jason Remnant şunları söyledi; “Önde gelen tekstil ve konfeksiyon teknolojileri fuarı olarak ITMA 2019; 5601 ve tekstil sektörüne yönelik baskı kafası yelpazemizi tanıtmak için ideal bir forumdur. Tekstil pazarında yakında duyurulacak olan önde gelen bir OEM ile çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Firmanın tekstil baskı için kullanılan baskı kafalarının çok yönlülüğünü görebilmeleri; ve firmanın teknolojisi ile nasıl daha ileriye gidebileceklerini; ve daha fazlasını başarabileceklerini öğrenebilecekleri şovu izlemeleri için ziyaretçileri bekliyoruz” dedi.

Dijital Baskı Haberleri

Kornit Microfactory perakende sürecini yeniden tanımlıyor

Avrupa imalat sanayisinde tekstil ve giyim sektörlerinin önemli bir ağırlığı bulunuyor. 162 milyon Euro ciro ve 1,5 milyon kişilik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied