Ana Sayfa » Baskı » Yenilikçi oluklu ambalaj üreticisi çözümü EFI’de buldu

Yenilikçi oluklu ambalaj üreticisi çözümü EFI’de buldu

Digit Pack, yeni fırsatlar elde etmek için EFI Nozomi C18000 dijital baskı makinesine yatırım yaptı.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Polonya oluklu sektöründe nispeten yeni bir şirket olan Digit Pack, Electronics For Imaging, Inc.’den EFI™ Nozomi C18000 altı renkli, single-pass (tek geçişli) LED inkjet baskı makinesine yatırım yaptı. Yeni makine Digit Pack’in sektörün dijitalleşmesinin heyecan verici, büyüyen fırsatlarına katılarak oluklu dijital baskı işini genişletmesini mümkün kılacak.

Digit Pack’in sahibi ve başkanı Pawel Rogalka birkaç yıl önce oluklu pazarında dijital baskının gelişme hızını fark ettiğini söyledi. Rogalka sözlerini şöyle sürdürdü; “Nozomi C18000’i gördüğümde, bunun gelecek olduğunu söyledim çünkü bu teknoloji oluklu ambalaj işinde Endüstri 4.0’ın uygulanmasının ve dijitalleşmenin bir parçasıdır. Yenilikleri, zorlukları ve büyük ölçekli etkinlikleri seviyorum. Bu üç faktör beni Nozomi’ye yatırım yapmaya yöneltti.”

EFI Nozomi: Son teknoloji ürünler için single-pass üretkenlik

Digit Pack bu yeni yatırımla birlikte çekirdek işini Nozomi etrafında inşa edecek. Pawel Rogalka dijital baskı merkezinin işlerinin kalbi olacağını dile getirdi.  Nozomi’nin yüksek kaliteli imajlama ve üstün performansa sahip akıllı ve güvenilir bir şekilde tasarlanmış bir baskı makinesi olduğunu belirten Rogalka; “Ayrıca bize yüksek verimlilik, güvenilirlik ve çok çeşitli baskı olanakları sunuyor. Bu makinenin, Polonya’daki kutu üreticileri arasında önde gelen dijital baskı evi olmamıza yardımcı olacağından eminiz” dedi.

Merkezi Poznań’da bulunan Digit Pack, 2015 yılında oluklu mukavva için otomatik bir teknik test ürünü üzerinde Ar-Ge yapmak için kuruldu. Cihazın prototipi 2018’in sonunda hazır olduğunda, Rogalka oluklu pazarda dijital baskının artan potansiyelini gördü. Şirket, 2020’nin başlarında Polonya’nın Znin kentinde EFI Nozomi C18000 yazıcının kurulacağı yeni bir tesis açtı.

EFI Yapı Malzemeleri ve Ambalaj Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Evandro Matteucci; “Bu kadar heyecan verici ve büyüyen bir pazarda Digit Pack ile çalışacağımız için çok heyecanlıyız, ancak müşterimize EFI Nozomi C18000 baskı makinesinin tam potansiyelini göstermek için çok daha heyecanlıyız” dedi. Digit Pack gerçek bir yenilikçi olarak tanımlayan Matteucci, bu müşterinin başarılı bir gelecek inşa etmesine yardımcı olacaklarından emin olduklarını kaydetti.

Hızlı, yüksek kaliteli, sürdürülebilir dijital oluklu çözüm

1,8 metre (71 inç) genişliğindeki EFI Nozomi C18000, dakikada 75 lineer metreye (246 lineer feet) ve saatte 10.000 890×890 mm’ye (35×35 inç) kadar baskı yapıyor. Tek geçişli piezo inkjet imaj üretme sistemi, sert medyalarda üstün, tutarlı çoğaltma dahil olmak üzere doğru, yüksek kaliteli renkler sunuyor. Nozomi, aynı zamanda Fogra ISO 20690 Standardıyla birlikte güç tüketimi verimliliği açısından önde gelen tek geçişli oluklu üretim cihazıdır. Digit Pack’in yeni baskı makinesi, mat, saten veya parlak yüzeylerle üstün kalite ve genişletilmiş gamutta imaj oluşturmak için altı renkli bir yapılandırmaya (CMYK, turuncu ve mor) sahip.

Baskı makinesi aynı zamanda çıktısını OCC geri dönüştürülebilirliği ve oluklu geri dönüşüm için önde gelen bir sertifika kuruluşu olan Western Michigan Üniversitesi Geri Dönüşüm, Kağıt ve Kaplama Pilot Tesisi tarafından geri dönüştürülebilirlik için sertifika alan tek ultra yüksek hızlı, tek geçişli oluklu inkjet baskı makinesidir. Buna ek olarak, Nozomi mürekkepleri GREENGUARD sertifikasına sahip ve uçucu organik bileşiklerin (VOC) iç mekan havasına düşük emisyonları için dünyanın en titiz ve kapsamlı standartlarını karşılıyor.

Yenilikçi oluklu ambalaj üreticisi için çözüm EFI Nozomi
Yenilikçi oluklu ambalaj üreticisi için çözüm EFI Nozomi

Digit Pack’in yeni kurulan baskı makinesi, baskı makinesinin tahrikleri için bir EFI Fiery® NZ-1000 dijital sunucu (DFE) içeriyor. Bu, yüksek kaliteli baskı ve renk sonuçları için kapsamlı özelliklere sahiptir. Şirket, gelişmiş Fiery DFE ile iş akışlarını otomatikleştirmek ve yönetmek; ve işleri esnek bir şekilde planlamak için daha fazla yönteme sahip olacak. Fiery DFE aynı zamanda değişken ve versiyonlu işlerin yanı sıra yüksek ve düşük hacimli çalışmalarda düşük maliyetli üretim için yüksek hızlı performans sağlar.

EFI Nozomi C18000, önde gelen Orijinal EFI Mürekkepleri, Fiery DFE teknolojisi ve eksiksiz bir EFI Oluklu Ambalaj Paketi iş ve üretim yönetimi iş akışıyla; EFI’dan temin edilebilen oluklu mukavva üretimi için eksiksiz bir ekosistemin bir parçasıdır.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni swissQprint Karibu S ile Daha Yüksek Hız, Daha Büyük Potansiyel

UV baskı teknolojilerinin en yenilikçi markası swissQprint, küresel baskı endüstrisini Karibu modelindeki yeniliklerle buluşturdu. Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied