Itema 4 Dokuma Makinesi ile ITM 2018’de

Itema 4 Dokuma Makinesi ile ITM 2018’de
Itema 4 Dokuma Makinesi ile ITM 2018’de

ITEMA, ITM 2018’de denim dokumada çığır açan geliştirmelerini sunacak (Salon 2 Stant 214). Firma, dokuma salonundaki en büyük stant’da 4 makine sergileyecek; 1 airjet ve 3 rapier. Sektörde hiç görülmemiş özelliklerle donatılmış ikinci nesil Itema R95002denim’in resmi lansmanı yapılacak. Böylece Itema, Türkiye ve çevre ülkelerdeki teknolojik liderliğini teyit ediyor.

Sınıfının en iyi dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil dünyanın en büyük gelişmiş dokuma çözümleri tedarikçisi Itema, 14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki ITM 2018’e katılacak. Itema için Türkiye ve çevresi dünyanın en stratejik bölgelerinden birini temsil ediyor. Bu pazarlarda 30 yıldan fazla bir süredir yer alan Itema teknolojisi, mükemmel 2017 satış sonuçlarının gösterdiği gibi, burada çok iyi temsil ediliyor ve müşterileri tarafından çok seviliyor.

Dokuma salonundaki en büyük stantta (Salon 2 Stant No 214), Itema dört dokuma makinesini sergileyecek; bir adet airjet ve 3 adet rapier dokuma makinesi. Bu makinelerden birisi yenilikçi ve çığır açan cihazlarla donatıldı ve pazar lansmanı burada yapılacak. Ayrıca şirket OEM yedek parçalarındaki avantajları ve en son geliştirmeleri özel bir köşede vurgulayacak. Ziyaretçiler aynı zamanda, birçok kumaş segmentinde faaliyet gösteren üst sıralardaki Türk dokuma fabrikalarından sekizi (Berteks Tekstil, İpeker Tekstil, Koton Tekstil, Osman Canlı Tekstil, Ozanteks Tekstil, RB Karesi, Sürü Tekstil ve Yedeks Tekstil) ile yapılan röportajlar sayesinde; Itema başarı hikayeleri hakkında daha fazla bilgi edinme şansı elde edecekler.

Itema standında sergilenecek dokuma makineleri, bölgenin en çok dokunan kumaşlarını dokuyarak, hiç şüphesiz ziyaretçilerin ilgisini çekecek. Şirketin sergileyeceği ürünlere bir göz atalım;

R95002denim dokuma makinesi

Itema denim için özel geliştirdiği rapierli dokuma makinesinin ikinci nesli R95002denim’in resmi lansmanı için ITM fuarını seçti. R95002denim makinesi, denim dokumada benzersiz bir maliyet tasarrufu, üstün kumaş kalitesi ve olağanüstü kullanımı deneyimi sunarak, denim dokumacılara sıra dışı somut faydalar sağlamak için yeni bir referans noktası olarak geliyor. Çığır açan cihazlara ve gelişmiş kapasitelere sahip olan R95002denim, denim alanında rakipsiz bir avantaj sağlayarak, Itema’yı bir kez daha bir adım ileriye taşıyor.

Atkı atım sistemi, burada, denim dokuması söz konusu olduğunda, kumaş kalitesi ve bileşenlerin aşınma direnci şeklindeki önemli hedefler açısından, en yüksek performans seviyelerine ulaşıyor. Özel indigo kumaş ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanan yeni SK UltraLight Rapierler, küçültülmüş boyutlara ve maksimum hafiflik sağlayan devrim niteliğinde bir tasarıma sahipler. Aerodinamik ve hafif olan SK Ultralight rapierler, benzersiz bir kumaş kalitesini mümkün kılan daha küçük bir ağızlık açma sağlayarak, endüstride en iyi sınıf kabul edilen Itema Shed Geometry’yi daha da güçlendiriyor.

Yeniden tasarlanan ve optimize edilen bantlı kanca sistemi, bileşenlerin ömrünü önemli ölçüde uzatarak kayda değer yarar sağlıyor. Kompozit malzemeler konusunda uzmanlaşmış bir Itema Group şirketi olan Lamiflex’in geliştirdiği yeni Itema bantları, maksimum güvenilirlik veren üç kat karbon elyaf tabakasıyla yenilikçi bir konfigürasyona sahiptir. Bu bantlar, Itema tarafından Lamiflex’in satın alınmasından sonar iki şirket arasındaki araştırma ve geliştirme işbirliğinin ilk sonucunu temsil ediyor.

Tasarruf R95002denim’in en önemli noktasıdır. Ana mekanik bileşenlerin optimizasyonu, önemli bir enerji tüketimini azaltmakla kalmak, ayrıca, dünya galasında bu makine, kumaşın sol tarafındaki kenarı ortadan kaldırarak benzersiz bir tasarruf sağlayan daha önce görülmemiş devrimci bir endüstri cihazıyla donatıldı. ItemaLabTM – Itema gelişmiş inovasyon departmanı tarafından tasarlanan ve geliştirilen iSAVERTM, en yenilikçi mekatronik prensipleri bir araya getirerek, dokumacının asla elde ememeyeceği, beklenmedik tasarrufu sağlar.4 atkı rengine kadar çalışma ve maksimum kullanıcı dostu özelliğiyle bu makine ITM’de hayranlık yaratacak.

R9500terry dokuma makinesi

Dünya çapında yüksek kaliteli havlu dokuma pazarının şampiyonu, ünlü ve eşsiz avantajlarıyla ITM fuarına tam yüklü olarak geliyor. ITM fuarında armürlü versiyonu yer alacak olan R9500terry, şimdi Itema markası olan tarihi Sulzer, Vamatex markalarının dokuma tarihindeki zengin miras ve itibariyle en çok satan makinayı temsil ediyor. Piyasada benzersiz olan Itema pozitif hav arka köprü silindiri,  hav çözgü gerginliğinin optimizasyonunu garantiler ve kumaş yer değiştirmesi sırasında sürtünmeyi büyük ölçüde azaltır. Tek bir motor tarafından tahrik edilen yeni hav formasyon ünitesi, doğrudan kullanıcı arabiriminden kolay bir hav yüksekliği sağlar. Atkı başına döngü ayarlaması ve sonsuz yaratıcı olanaklara yol açan 28mm’ye kadar kumaş yer değiştirme (pazarın en gelişmişi) ile üstün kumaş kalitesini garanti eder.

Hafif silindirler ve gerginliği kontrol etmek için bir ağırlık sensörü ile donatılmış olan yeni zemin çözgü köprü silindiri; ağızlık şekillendirmeyi kolaylaştıran iplik hareketini mükemmel bir şekilde yönlendiriyor. R9500terry’de öne çıkan bu gelişmiş cihazların bu yenilikçi kazandıran üçlüsü, benzersiz bir tekstil kalitesi ve çok yönlülük sağlıyor. Ayrıca, fuarda sergilenecek R9500terry’nin 380cm dokuma genişliğine sahip versiyonu; bunu pazara sunacak olan tek dokuma makineleri tedarikçisi Itema’nın kesin benzersiz bir çözümüdür.

A9500 dokuma makinesi

Itema airjet makinelerinin benzersiz kazandıran özelliklerini anlayan ve takdir eden bilgili Müşterilerin sayısının artması nedeniyle gelen talep artışıyla birlikte;  ITM’de sergilenecek A9500 dünya çapında bir patlamanın tadını çıkarıyor. Dokuma makineleri için yeni teknolojik cihazlar geliştirirken; Itema, Müşterilerine güvenilirlik, kullanım kolaylığı ve daha az bakım ve işletme maliyetlerini azaltmayı garanti eden; en yüksek katma değere sahip yenilikçi araçlara odaklanıyor. A9500, yüksek verimlilik için tasarlanırken, daha az enerji tüketimi ve hava tasarrufu sağlamanın yanı sıra üst düzey makine güvenilirliği sağlıyor.

Özel atkı iplikleri ile elastik ve süper elastik kumaşları dokumak için son zamanların popüler trendi; Itema’ya, elastik atkı ipliklerinin dokunması için yenilikçi BLC – Brush Lycra Clamp®’ı yaratmak ve patentlendirmek için ilham verdi. BLC memesi sayesinde, üstün kumaş kalitesi ve güvenilirliğini sağlamak için atkı hareketli parçalar olmaksızın tutulur. Diğer bir patentli Itema özelliği olan ELD Elektronik Leno Aparatı, yenilikçi tasarımı; kendi kendini temizleme ve leno makaralarını sarmaya gerek olmaması sayesinde; en yüksek hızlarda bile mükemmel bir leno bağlama sağlarken, aynı zamanda önemli operasyonel maliyetleri de azaltır.

Tüm teknik parametrelerin güvenilirliği ve kolay kontrolü için yeni bir ölçüt olan Elektronik NCP – Yeni Ortak Platform sayesinde; A9500 atkı atma parametrelerinin hızlı, kolay ve mükemmel kontrolünü sağlıyor.

Itema müşterisi ÖZ-ELİ’nin izniyle ITM Fuarında A9500; müşterilerinin tesisinde olduğu gibi gerçek üretim hızını ve performansını gösteren tipik bir Türk giyim kumaşı üretimi gerçekleştirecek.

Perde kumaşları için R9500 Geniş Versiyonu

ITM’de sergilenecek son makine, yakın en başarılı rapier makinesi olan Itema R9500’ün geniş versiyonu olacak. Geleneksel olarak, mobilya ve döşemelik kumaş dokuma makineleri için tercih edilen tedarikçi olarak tanınan Itema; sofistike perde kumaşlarını dokumak için R9500’ün üstün çok yönlülüğünü sergileme fırsatını kaçırmayacak. Sınıfının en iyi Itema cihazları ile tam yüklü R9500, direkt olarak yüksek kaliteli perde kumaşları üreten Berteks Tekstil’den geliyor.

Motorize Atkı Kesici, diğer tekstil makineleri tedarikçisinden önce, 15 yıldan uzun bir süre önce tasarlanmış bir Itema inovasyonudur. Her bir atkı için bağımsız kesme süreleri belirleme imkanı ile, üstün bir tekstil verimliliği sağlar; ve bu sayede çok yönlülük ve azaltılmış kumaş telefi ortaya çıkar. Motorize Atkı Kesici ile birleştiğinde Itema SP Rapiers, R9500’ü piyasadaki en çok yönlü ve esnek rapier makinesi haline getiriyor.

Itema’nın teknolojik yenilikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Itema’yı ITM fuarında Salon 2 Stant 214’de ziyaret edebilirsiniz.