20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

A.I.T. yeni lansmanı ve yapay zekâ çözümleriyle ITM 2024’e damga vuracak

BaskıA.I.T. yeni lansmanı ve yapay zekâ çözümleriyle ITM 2024’e damga vuracak

- Haber Sponsoru -

Türkiye’de tekstil sektörüne özel yapay zekâ destekli yazılımlarıyla öne çıkan A.I.T., 4-8 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ITM 2024 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nda küresel sektörle buluşmaya hazırlanıyor. Tasarım süreçlerini optimize etmek, üretim verimliliğini artırmak ve müşteri taleplerine daha hızlı yanıt verebilmek amacıyla A.I.T. tarafından özel olarak tasarlanan yapay zekâ araçları fuar boyunca interaktif bir deneyim imkânıyla ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.  Ayrıca tekstil dijital baskı makineleri, sarf malzeme ve teknik destek hizmeti de veren firma, 4. Salon’daki 409 numaralı standında endüstriyel üretime yönelik 30 kafalı yeni bir dijital baskı makinesinin lansmanını da gerçekleştirecek.

ITM 2024 fuarı için heyecanla hazırlıklarını sürdürdüklerini söyleyen A.I.T. Dijital Pazarlama Uzmanı Melih Yıldız, sergileyececekleri teknolojilerle endüstriyel baskı ve tekstil sektörlerine yeni bir soluk getirmeyi ve özellikle dijital baskı alanında sundukları yenilikçi çözümlerle dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirtti. Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: “ITM 2024 fuarı kapsamında gerçekleştireceğimiz lansmanda 30 kafalı dijital baskı makinesini tanıtacağız. Bu makine, endüstriyel ölçekte yüksek kaliteli ve hızlı baskı imkânı ile sektörde önemli bir yeniliği temsil ediyor. Ayrıca lansmanımızda bu inovatif teknolojinin özellikleri ve avantajları hakkında detaylı bir sunum yapmayı planlıyoruz. Ziyaretçilerimiz fuar boyunca yeni makinemizi yakından incelemek ve deneyimlemek için standımızı ziyaret edebilirler” dedi. Ayrıca stantlarında ziyaretçilere geleceğin teknolojilerini keşfetme ve kendi yaratıcılıklarını artırma fırsatı sunacaklarını aktaran Yıldız, özellikle yapay zekâ destekli desen tasarımı teknolojileriyle farklı bir deneyim sunacaklarını sözlerine ekledi.

Tekstil sektöründe yapay zekâ trendleri A.I.T. standında

ITM fuarının 2024 ve gelecek yıl için stratejik bir öneme sahip olduğunu dile getiren Melih Yıldız; “Bu çapta fuarlar, sektördeki en güncel trendleri, teknolojik yenilikleri ve müşteri beklentilerini yakından takip etmemize olanak sağlıyor. Özellikle, ITM 2024 fuarında yeni ürün ve çözümlerimizi tanıtarak pazarımızı genişletmeyi ve müşteri tabanımızı güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Müşterilerimizin dijitalleşme ve tasarım yapay zekâ trendlerine olan ihtiyaçlarını karşılamak için uygun çözümler sunmanın yanı sıra ayrıca, uluslararası pazarlara odaklanarak küresel çapta rekabet gücümüzü de artırmayı hedefliyoruz. Fuarda yeni iş bağlantıları kurmanın yanı sıra mevcut müşterilerimizle ilişkilerimizi daha da yakınlaştırarak sektördeki lider konumumuzu güçlendirmek istiyoruz” dedi.

A.I.T. Dijital Pazarlama Uzmanı Melih Yıldız Görsel Kaynak: A.I.T.
A.I.T. Dijital Pazarlama Uzmanı Melih Yıldız Görsel Kaynak: A.I.T.

Tüketici talepleri: Kalite, yenilik ve sürdürülebilirlik

Türkiye pazarındaki yatırımların geleceği hakkında oldukça olumlu beklentilere sahip olduklarını dile getiren Melih Yıldız, geniş bir üretim altyapısına ve deneyimli iş gücüne sahip olan Türk tekstil sektörünün yatırımcılar için cazip bir hedef konumunda olduğunu söyledi. Ayrıca, Türkiye’nin stratejik konumu ve lojistik avantajlarının uluslararası ticarette önemli bir rol oynadığını belirten Yıldız; “Son derece dinamik ve esnek bir yapıya sahip olan Türk tekstil sektörü, sürekli olarak değişen küresel taleplere uyum sağlayabilen ve yenilikçi çözümler üretebilen bir pazar olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, Türk tekstil sektörünün gelecekte de büyümeye devam etmesini bekliyoruz” diye konuştu. Ayrıca tüketici taleplerinin giderek çeşitlendiğinin ve kalite, yenilik ve sürdürülebilirlik gibi faktörlerin önem kazandığının altını çizen Yıldız, bu doğrultuda, pazardaki oyuncuların esnekliklerini koruyarak ve müşteri odaklı yaklaşımlarını sürdürerek başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

“Tekstil ve baskı sektöründe sürekli değişen trendlere uyum sağlamak ve geleceğe yönelik sürdürülebilir bir yapı oluşturmak için çabalarımızı sürdürüyoruz. A.I.T. olarak, yenilikçi çözümlerimizle sadece bugünü değil, yarını da şekillendirme misyonunu taşıyoruz” diyen Yıldız, sektör profesyonellerini hem endüstriyel baskı teknolojilerinde en gelişmiş çözümleri hem de yapay zekâ teknolojisinin tekstil uygulamalarındaki avantajlarını keşfetmek için ITM fuarındaki stantlarına davet ederek sözlerini noktaladı.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler