Ana Sayfa » Baskı » Aleph FESPA Eurasia 2016’da Hız ve Kalitedeki İddiasını Ortaya Koydu

Aleph FESPA Eurasia 2016’da Hız ve Kalitedeki İddiasını Ortaya Koydu

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Aleph FESPA Eurasia 2016’da Hız ve Kalitedeki İddiasını Ortaya Koydu
Aleph FESPA Eurasia 2016’da Hız ve Kalitedeki İddiasını Ortaya Koydu.

Endüstriyel baskı çözümlerindeki iddialı duruşuyla dikkat çeken Aleph FESPA Eurasia 2016’da Türk ve Avrasya pazarıyla buluştu. Fuarda LaForte®Paper başta olmak üzere çözümlerini sergileyen firma ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

8-11 Aralık 2016 tarihlerinde tüm dijital baskı ve açık hava reklamcılığı sektörünü CNR Expo, İstanbul’da buluşturan FESPA Eurasia heyecan verici inovasyonlara sahne oldu. Fuara ilk kez katılarak Avrasya bölgesindeki etkinliğini arttırmayı hedefleyen Aleph standında yeni tekstil baskı çözümü LaForte®Paper’ı ve diğer ürünlerini görücüye sundu.

Fuarda ilk kez Avrasya pazarına sunulan LaForte®Paper rotatif kemerli vakumlu sistemiyle yapışkan materyal kullanımına gerek kalmadan oldukça temiz ve pürüzsüz bir baskı süreci sunuyor. Saatte 800 metrekarelik hızıyla pazardaki diğer vakumlu sistemlerden sıyrılan STUDIO temiz ve zahmetsiz baskının yanı sıra çevre dostu ve tasarruflu bir üretim sunuyor. Kemer sistemine yapışkan madde tedariği gerekmediği için vakumlama işleminde kemerin yıkanması gerekmiyor bu da saatte 1-60 litre; yılda ise yaklaşık bir ton su tasarrufu sağlıyor. Bu yönüyle piyasadaki en ‘yeşil’ ürünlerden biri olan LaForte®Paper baskı kalitesiyle de dikkat çekiyor. 20 mikrondan daha az hassasiyetle baskı gerçekleştirdiği belirtilen makine şu anda global baskı pazarının en çok talep ettiği üç element olan hız, kalite ve sürdürülebilirlik ihtiyacının hepsine birden cevap veriyor.

Aleph LaForte®Paper: Yeşil, Hızlı ve Kaliteli

Bu çözümün kalitesiyle piyasadaki diğer hızlı makinelerden sıyrıldığını belirten Aleph Türkiye distribütörü AKSE Tekstil Tic. Ve San. Ltd. Şti’den Yiğit Emon genelde makinelerin hızları artarken kaliteden ödün verildiğini savundu. La Forte’nin vadettiği hız rakamını tuttururken aynı zamanda 600 dpi yani ipek basacak çözünürlükte baskı sağladığının altını çizen Emon bu makinenin fabrikaları pazarda bir tık yükselteceğini söyledi. Aleph’in ürünlerini Türkiye’de ilk kez ITM 2010’da sergilediğini ve AKSE distribütörlüğünde Türk pazarına sunduğunu belirten Emon, Aleph’in artık sanayi tipi üretim yapan firmalara odaklandığını ve bu bağlamda Türk makinecilerin taleplerine yanıt vereceğini dile getirdi. Emon şöyle devam etti; “Türkiye’deki fabrikalarda geleneksel baskıdan dijital baskıya doğru bir geçiş söz konusu. Firmalar rotasyonun yerini tutacak üretim kapasitesine sahip makineler arıyor; Aleph’in çözümleri de tam bu ihtiyaca göre. Makinelerimiz sanayi tipi geniş çaplı üretimi sağlayacak derecede hızlı ve bir o kadar da kaliteli baskı sağlıyor.”

Roberto Manes – Alessandro Manes

Satış sonrası süreçte de müşterilerine destek sağladıklarını bildiren Aleph SRL Baş Teknoloji Müdürü Roberto Manes satış yaptıkları her bölgede teknik servis de bulundurduklarının altını çizdi. Tüm çözümlerinin ‘tak-çalıştır’ mekaniğinde ve neredeyse herkesin kullanabileceği pratiklikte olduğunu söyleyen Manes şunları ekledi; “Makinedeki tüm bileşenler ve motorlar takıp çıkarılabiliyor; makinenin kurulumu oldukça kolay bu da teknisyenlere dolayısıyla firmalara hem zaman hem de kolaylık sağlıyor.”

Türk pazarında endüstriyel tekstil baskı segmentine yoğunlaşma

20 yıl önce yazılım geliştirme çözümleriyle sektöre giren ve daha sonra hizmetlerini arttıran Aleph, La Forte STUDIO’nun yazılımını da diğer makineleri gibi kendisi üretti. Bu anlamda firma kullanıcı dostu, çözüm odaklı ve herkesin anlayabileyeceği kolay bir yazılımla kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

Türk pazarında endüstriyel tekstil baskı segmentine yoğunlaşacaklarını açıklayan Aleph SRL Genel Müdürü Alessandro Manes bu alanda ciddi yatırımlara imza attıklarını dile getirdi. Farklı metrekarelerde pigment boya bazlı çözümlerin üstünde çalıştıklarına değinen Manes UV LED ve lateks teknolojisi alanında da bazı planlarının olduğunu ekledi. Aynı zamanda tek geçişli makineler için talep gördüklerini belirten Manes böyle bir projelerinin de olduğunu belirtti. Bu inovasyonları FESPA 2017 Hamburg’da sergilemeyi planladıklarını açıklayan Manes yeni bir yapılanmaya girdiklerinin sinyallerini verdi. Aleph’in baskı makinesi, yazılım ve ekipman üretimleriyle baskı alanındaki öncü firmalara destek sağladığını vurgulayan Manes bundan sonra diğer firmalarla ortaklık çalışmalarından çok kendi ürün geliştirme projelerine odaklanacaklarını açıkladı.

Bu hedefle önümüzdeki 2 yıl boyunca zorlayıcı AR-GE çalışmalarıyla kapasitelerini geliştireceklerini söyleyen Manes şöyle devam etti; “Son 4 yıldır önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz şu ana kadar Aleph sınırlı bir pazara hitap ediyordu şimdiyse global pazarda bir sıçrama yaparak yeni distribütör kanalları edindik.”

‘Türkiye Bizim için Önemli Bir Pazar’

Türk pazarının kendileri için önemini vurgulayan Alessandro Manes; Türkiye’de AKSE Tekstil ile birlikte yaklaşık 15 yıldır aktif olduklarını; ve yeni çözümlerle bu pazardaki güçlerini arttırmayı hedeflediklerini ifade etti. Bu yıl FESPA Eurasia’ya ilk kez katıldıklarının altını çizen Manes; FESPA Eurasia 2016’nın Aleph’in Türkiye ve global pazardaki yeni atılımlarının başlangıç noktası olduğunu vurguladı. Fuarda hedeflerinin sektörle bir araya gelerek yeni bağlantılar ve çözüm ortaklıkları elde etmek olduğunu açıklayan Manes; bu anlamda FESPA Eurasia 2016’nın kendileri için verimli olduğunu açıkladı.

Türk pazarı hakkında görüş ve hedeflerinden bahseden Manes; Türkiye’nin şu anda çok iyi bir dönemde olmasa da Aleph için önemli bir pazar olduğuna dikkat çekti. Manes sözlerini söyle sürdürdü; “Şu an inovasyona yatırım yapmak isteyen birçok Türk yatırımcı bulunuyor; La Forte serisini de bazı Türk müşterilerimizden aldığımız talepler doğrultusunda zenginleştirdik. La Forte STUDIO ile Türk kullanıcılarımız tasarruflu olduğu kadar hızlı ve kaliteli baskıyla buluşarak rakiplerinden bir adım öne çıkacak.”

Türkiye’deki mevcut politik ve ekonomik duruma rağmen yatırımların devam ettiğini söyleyen Manes; bu gibi durumların dünyanın her yerinde yaşanan sıkıntılar olduğunu; önemli olanın pazarda var olmaya devam etmek olduğunu sözlerine ekledi. Önümüzdeki 2 yılın Aleph’in Türk ve global baskı pazarındaki konumu için önemli olduğunu belirten Manes; firma olarak inovasyonlarını kullanıcılarla buluşturmak ve yeni projelere başlamak için oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Dijital Baskı Haberleri

HP ile ambalaj sektöründe son trendler

HP’nin ev sahipliği yaptığı “HP Baskılı Ambalaj - Ambalaj Endüstrisindeki Öngörüler ve Eğilimler” başlıklı webinar, firmanın Barcelona Grafik Deneyim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied