Ana Sayfa » Güncel » Aleph ve Wise SGR Güçlerini Birleştirdi

Aleph ve Wise SGR Güçlerini Birleştirdi

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Aleph, Wisequity IV yatırım şirketi adına Wise SGR S.p.A.’nin şirketinin çoğunluk hisselerini satın alacağı bir bağlayıcı sözleşmenin imzalandığını duyurdu. Wise SGR, özel sermaye fonlarının yönetiminde lider bir İtalyan şirketidir ve dijital baskı endüstrisinde önemli deneyimlere sahip bulunuyor.

Aleph Wise ortaklığı

Aleph ve Wise SGR Güçlerini Birleştirdi
Aleph ve Wise SGR Güçlerini Birleştirdi

Aleph dijital baskı endüstrisinde sadece tekstil ve diğer uygulamalar için geniş format tekstil inkjet baskı makineleri ile değil, aynı zamanda kurutma sistemleri, tescilli yazılımları ve sarf malzemeleri sağlayarak önde gelen bir oyuncu olarak öne çıkıyor.  Son 18 yılda Aleph 400’ten fazla dijital plotter (çizici) kurulumu yaptı ve İtalya ve yurtdışında müşterilere sarf malzemeleri tedarik etti. 2015 yılında şirket, yeni La Forte geniş format baskı makineleri serisini başarılı bir şeklide piyasaya sundu ve o zamandan bu yana tekstil pazarının daha da dijital hale getirilmesine katkıda bulunuyor.

Aleph tüm baskı süreçleri için en gelişmiş ürünleri geliştirmenin ve üretmenin yanı sıra, hızlı ve güvenilir bir satış sonrası teknik destek sunma konusunda çok yatırım yaptı ve bu şirketin en önemli özelliklerinden biri olarak müşterileri tarafından takdir edildi. Aleph, ekibinin yazılım yetkinliğini, Como’nun eşsiz tekstil bölgesinde bulunan tekstil endüstrisi bilgisiyle başarılı bir şekilde birleştirdi.

Wise için doğru yatırım

Wise şirketinin ortağı Valentina Franceschini; “Bu endüstride lider şirketlerin İtalyan olması ve Aleph’in en güvenilir çözüm sağlayıcılardan biri olarak öne çıkması tesadüf değildir. Yenilik kapasitesi, hizmet tutumu ve büyük bir taahhüt bizi Aleph Teams’in doğru yatırım olduğuna ikna etti” dedi.

Aleph’in kurucusu ve CEO’su Alessandro Manse ise şunları söyledi; “Aleph, endüstrimiz hakkında önemli bir bilgiye sahip oldukları ve operasyonel gelişme, uluslararasılaşma ile birleşme ve satın alma işlemleri yoluyla büyüyen işlerde bizim gibi küçük ve orta ölçekli  (KOBİ) şirketleri desteklemede başarılı bir sicili olduğu için, ortağı olarak Wise’yi seçti.

Aleyh kurucuları, yenilikçi ürün ve çözümlerin geliştirilmesine ve uluslararası varlığın geliştirilmesine odaklanan şirketi yönetmeye devam edecek. Aleph’in amacı, dünyada tekstil ve diğer seçilmiş uygulamalardaki baskı şirketleri için tercih edilen partner olmaktır.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied