30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Alfa Genau prömiyerini ITM 2024’te yaptı

GüncelAlfa Genau prömiyerini ITM 2024’te yaptı

- Haber Sponsoru -

Tekstil sektöründe uzmanların deneyimleriyle gençlerin dinamizmini bir araya getiren mühendislik firması Alfa Genau, ilk fuar deneyimini ITM 2024’te yaşadı. 2023 yılında Mert Yalçın ve Kazım Erdoğan tarafından kurulan firma, fuar boyunca yeni bir oluşum olmasına rağmen sektördeki tecrübesinin ve kalite ve müşteri odaklı yaklaşımının altını çizdi. Saurer, Premier, Geron, Inarco ve Sieger gibi önemli partnerlerle çalışan Alfa Genau, satış sonrası süreçlerde firmalar ve müşteriler arasında güvenilir bir köprü rolü üstleniyor. Avrupa, Hindistan ve Çin’deki tedarikçilerle yakın ilişkiler kurarak çözümler sunan firma, müşteri memnuniyetini önceleyerek kalite kontrolünü sağlamayı ve olası sorunlara etkili ve hızlı çözümler sunmayı amaçlıyor.

Alfa Genau fuardan memnun döndü

ITM 2024’ün Alfa Genau’nun ilk fuar deneyimi olduğunu söyleyen firma genel müdürü Mert Yalçın; “Fuar bizim için oldukça olumlu geçti. Hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerle yoğun görüşmelerimiz oldu. Yeni kurulmuş bir firma olmamıza karşın, servis gücümüzü onlara net olarak gösterdik ve çok olumlu dönüşler elde ettik. Bizleri ziyaret eden bütün müşterilerimize buradan tekrar teşekkür etmek isteriz” dedi. Yalçın, fuar boyunca iplik sektöründen en çok ilgi gösterilen ürünler arasında otomasyon çözümleri, şerit taşıma sistemleri, tarak telleri ile birlikte baskı elementleri ve apron, manşon ürünleri olduğunu belirtti.

Tüm dünyada pek çok sektör gibi tekstilde de bir durgunluk yaşandığını dile getiren Yalçın; “Yaşanan enflasyon ve dünyada buna bağlı oluşan ekonomik belirsizliğin de bunda etkisi bulunuyor. Ancak gözlemlerimize dayanarak yakın bir zamanda pazarın tekrar hareketleneceğini düşünmekteyiz” dedi. Yalçın firma olarak yedek parça, modernizasyon çözümleri, koruyucu bakım paketleri, müşteriye özgü mühendislik çözümleri, servis eğitimi, teknoloji eğitimi, elektronik-mekanik uygulamalar, onarım ve optimizasyon gibi satış sonrası hizmetlerle tekstil endüstrisine çözüm sağlamaya odaklandıklarını kaydetti.

Alfa Genau Genel Müdürü Mert Yalçın   Görsel Kaynak: Textilegence
Alfa Genau Genel Müdürü Mert Yalçın Görsel Kaynak: Textilegence

“Türkiye pazarındaki en önemli aktörlerden biri olmayı amaçlıyoruz”

Deneyim ve performans odaklı bir mühendislik firması olduklarının altını çizen Mert Yalçın; “Alfa Genau tekstil sektöründeki deneyimleriyle tanınmış uzmanları ve genç mühendisleri bir çatı altında birleştirmeyi başaran ezber bozan bir yapılanmadır. Bu doğrultuda ilk hedefimiz, marka olarak pazarda bilinirliğimizi artırarak tekstil profesyonelleriyle bağlarımızı güçlendirmektir. Uzun vadede ise Türkiye pazarındaki en önemli aktörlerden biri olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. Yalçın, temsil ettikleri markalar ve ürün portföyleriyle Türk tekstil endüstrisinin ihtiyaç duyduğu en iyi çözümleri sağlamayı hedeflediklerini, bu bağlamda stratejik adımlar atacaklarını sözlerine ekledi.

Tekstil ve moda endüstrisinin iplik ve kumaş olmadan düşünülemeyeceğini söyleyen Yalçın, kusursuz bir üretimin ürünün kalitesini garantilediğini belirtti. Yalçın; “Türk tekstil endüstrisi de kalite ve üretim konularında dünya çapında bir güven ve tanınırlık kazanmıştır. Alfa Genau da aynı kalitede sunduğu hizmetlerle bu anlamda farkını ortaya koyacaktır Aynı özellikler bizim kurucularımız için de geçerlidir” ifadelerini kullandı. Önümüzdeki süreçte de fuarlarda sektörle bir araya gelmeyi planladıklarını aktaran Yalçın, Türkiye pazarını kapsayan ve tekstil makine sektörüne hitap eden bütün fuarlarda boy göstermek istediklerini söyledi. Yalçın sözlerini şöyle tamamladı: “Türk tekstil endüstrisinin küresel çapta rekabet gücünün artırmasına katkıda bulunmak ve tekstilcilere en iyi çözümleri sağlamak için sadece bir mümessil değil, bir partner olarak müşterilerimizin yanında yer alacağız. Bu ise onlara en doğru ve en iyi hizmeti vermekle beraber, onları yarının ihtiyaçlarına da hazırlamak anlamına geliyor. Alfa Genau tam da bunu yapmak için yola çıktı.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler