25 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı her zamanki...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

GüncelArchroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

- Haber Sponsoru -

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen ABD merkezli özel yatırım şirketi SK Capital Partners’ın (SK Capital) portföy şirketi olan Archroma, Huntsman Corporation’dan ‘Textile Effects’ iş kolunu satın almak için kesin bir anlaşmaya girdiğini duyurdu. Bu kapsamda, Archroma ve Textile Effects, gelecek yıllarda müşterilere hizmet sunmaya birlikte devam edecek. Bilindik koşullara ve onaylara tabi olan ticari işlemin kapatılmasının, 2023’ün ilk yarısında gerçekleşmesi bekleniyor.

2013 yılında kuruluşundan bu yana, Archroma, bir dizi birleşme ve satın almanın yanı sıra Ar-Ge, üretim ve hizmet kapasitelerine yapılan dahili yatırımlarla, tekstil endüstrisinin ortaya çıkan ihtiyaçlarına hizmet etmek için kapsamlı bir çözüm portföyü oluşturuyor. Textile Effects ve zengin tarihsel kökleri olan Huntsman ve Ciba Specialties ile yapılan bu birleşmenin, Archroma’nın on yıllardır tekstil endüstrisinde önemli bir konuma sahip olan Sandoz, Hoechst, Clariant, BASF ve Dohmen miraslarını içerecek bir teknolojik güç merkezi yaratacağı belirtiliyor. Archroma ve Textile Effects aynı zamanda tekstil ve deri endüstrilerini sürdürülebilir, son teknoloji kimya çözümlerini uygulamak için güçlendirmeye çalışan önde gelen kimya şirketlerinin bir ittifakı olan Tekstil Endüstrisi için Sürdürülebilir Kimya’nın (Sustainable Chemistry for the Textile Industry – SCTI) kurucu üyeleri sıfatını taşıyor.

Archroma ve Huntsman Textile Effects yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlere odaklanacak

Archroma ve Huntsman Textile Effects yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlere odaklanacak

SK Capital Partners’ın Kurucu Ortağı ve Archroma Yönetim Kurulu Başkanı Barry Siadat, Huntsman Textile Effects ve Archroma’nın birleştiğini görmekten heyecan duyduğunu söyledi. Siadat; “En sonunda, tekstil endüstrisinin geçmişten gelen öncüleri olan Ciba, Sandoz, Hoechst ve BASF’nin teknolojilerini, ürünlerini ve yeteneklerini; bugünün tekstil endüstrisinin gelişen ihtiyaçlarına hizmet etmek için yenilikçi ve sürdürülebilir sistemler ve çözümler sunmaya odaklanan modern ve birleşmiş bir kuruluşta bir araya getirme hayalini gerçekleştirdik” diye konuştu.

“Archroma ve Textile Effects’in birleşimi dönüşümcüdür” diyen Huntsman Textile Effects Başkanı Rohit Aggarwal, bunun güçlü inovasyon kültürleri ve tekstil endüstrisindeki ilerlemelere ilham vermek için ortak bir taahhüt ile birbirini tamamlayan iki büyük kuruluşu bir araya getirdiğini belirtti. Aggarwal; “Birlikte başarabileceklerimiz için heyecanlıyız. Sürdürülebilirlik konusunda güçlü büyüme eğilimleri gördüğümüz bir zamanda, bu birleşme büyümeyi hızlandırmak ve müşterilerimiz, çalışanlarımız ve paydaşlarımız için önemli bir değer sağlamak için bizi sağlam bir şekilde konumlandıracak” dedi.

Asya, Avrupa ve Amerika’da 13 sentez ve formülasyon üretim tesisi ile faaliyet gösteren Huntsman Textile Effects, dünya çapındaki ikonik markalara ve perakendecilere tekstil boyaları, kimyasallar ve dijital boyalarda yenilikçi çözümler sunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler