17.5 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

ARED Konteyner Kent Projesi için deprem bölgesine ilk parti yola çıktı

GüncelARED Konteyner Kent Projesi için deprem bölgesine ilk parti yola çıktı

- Haber Sponsoru -

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından, Türkiye Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) tarafından Konteyner Kent Projesi için başlatılan bağış kampanyası kapsamında konteynerlerin üretimi ve bölgeye sevki için çalışmalar sürüyor. FESPA Eurasia’nın ortak organizatörü ARED’in sürdürdüğü kampanya dahilinde, AFAD koordinasyonuyla, 21 Şubat tarihinde Hatay-Antakya Üçgedik Konteyner kent alanına ulaştırılmak üzere içerisinde 14 adet yaşam konteyneri bulunan iki tır yola çıktı.

Konteyner Kent Projesi için bağış kampanyası 7 Mart’a kadar devam edecek

ARED Başkanı Şahin Acar yaptığı açıklamada, 7 Şubat tarihinden itibaren ihtiyaç sahibi bölgelere gönderilmesi için çadır projelerini ortaya koyarak bağış topladıklarını ve 8 Şubat tarihinde, AFAD koordinasyonunda Malatya’ya ilk parti çadırları sevk ederek kurduklarını söyledi. Aynı gün deprem bölgesindeki vatandaşlar için ‘Konteyner Kentlerimizi Birlikte İnşa Edelim’ bağış kampanyasını başlattıklarını aktaran Acar sözlerini şöyle sürdürdü:

“7 Mart 2023 tarihine kadar kampanyamızı sürdürmek üzere Yönetim Kurulu kararımızı aldık. Halihazırda bölgedeki depremden etkilenmiş vatandaşlarımıza daha uzun süreli bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla konteyner kent projemiz için bağış topluyoruz. Bir yandan konteynerlerimizin üretimi ve bölgeye sevki için hazırlıklarımızı gerçekleştiriyoruz. İlk partinin içerisindeki 14 adet yaşam konteynerinin üretimi tamamlanarak Antalya İl Temsilcimiz Mehmet Atılgan ve Kurumsal İletişim Komite Başkanımız Alper Tenşi’nin yönlendirmesi ve AFAD koordinasyonuyla, 21 Şubat 2023 tarihinde ilk iki tır yüklendi ve Hatay-Antakya Üçgedik Konteyner kent alanına ulaştırılmak üzere yola çıktı.”

“Bu felaket günlerinde, bağış projelerimize koşulsuz ve tüm imkanlarıyla katkıda bulunan, paydaşlarımızın gücünü sektörümüzün Türkiye’deki tek temsilcisi olan ARED çatısında buluşturma çabamızı karşılıksız bırakmayan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkürü bir borç biliriz” diyen Acar sözlerini şöyle noktaladı: “Birlikteliğimizden doğacak kuvvetle bu acı günleri bir nebze de olsa aşacağımıza inancımız sonsuzdur. Depremin açtığı yaraları sararken en büyük destekçimiz kurduğumuz dayanışma olacaktır. Tüm paydaşlarımıza tekrar ARED’e duydukları sadakat, güven ve çalışmalarımıza gösterdikleri destek için teşekkür ederiz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler