Ana Sayfa » Eğirme » ASTEKS Asya Pazarlarında Marka Bilinirliğini Güçlendiriyor

ASTEKS Asya Pazarlarında Marka Bilinirliğini Güçlendiriyor

Asteks Asya pazarlarında marka bilinirliğini güçlendiriyor. Asteks yükselen Asya tekstil pazarlarında gücünü arttıran çalışmaların sonuçlarını alıyor. Bangladeş, Pakistan ve Endonezya pazarları fuar katılımları ve ürün satışları ile en önemli lokasyonlar haline geldi.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

ASTEKS Asya Pazarlarında Marka Bilinirliğini Güçlendiriyor
ASTEKS Asya Pazarlarında Marka Bilinirliğini Güçlendiriyor

İplik işletmelerinin rektefiye daireleri için gerekli bütün çözümleri tek elden sunan Asteks, sektörde geride bıraktığı yaklaşık 50 yıllık deneyimi ile ihracat pazarlarında ciddi bir gelişme kaydetti. Türkiye’nin ilk ve tek apron & manşon ve rektefiye çözümleri üreticisi olan Asteks, Türkiye pazarında elde ettiği deneyim ve başarı ile ihracat pazarlarında daha güvenli adımlar atıyor. Apron, manşon, manşon taşlama makineleri, manşon sökme & takma presleri, manşon ölçüm cihazları ile AGV Otomatik Yönlendirme Araçları geliştiren ve üreten firma, 25’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Son dönemde küresel tekstil üretiminin merkezi konumundaki Asya pazarlarına odaklanan Asteks, katıldığı fuarlar ve çalışmalarıyla bu pazarlardaki marka bilinirliğini önemli ölçüde arttırdı. Özbekistan’da önemli satışlara imza atan Asteks, Bangladeş, Pakistan ve Endonezya pazarlarına dönük yerel çalışmalar gerçekleştiriyor.  Ocak ayında Bangladeş’te DTG 2019 fuarına katılan firma, şubat ayında IGATEX Pakistan 2019 fuarına ve mart ayında da Endonezya’da Indo Intertex 2019 fuarına katılarak çözümlerini sergileyecek. Kalite odaklı tekstil işletmelerine apron & manşon ve rektefiye çözümler sunan Asteks, bölgedeki tekstil üreticilerine maliyet avantajlı, katma değerli üretim için doğru partner olduğunu gösterecek.

Asteks Asya pazarlarında marka bilinirliğini güçlendiriyor: Bangladeş pazarı Asteks’in yüksek kaliteli çözümleriyle buluştu

Asteks 9-12 Ocak 2019 tarihleri arasında Bangladeş’in başkenti Dakka’da gerçekleştirilen 16. Dakka Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı’na katıldı. Zengin manşon ve apron çözümlerinden numuneleri sergileyen Asteks, ayrıca rektefiye makineleri ve AGV otomatik yönlendirmeli araçları hakkında detaylı bilgiler verdi. Bangladeş’in 9 milyon iğ kapasitesi ile tekstil endüstrisinin önemli pazarlarından biri olduğunu söyleyen Asteks Yurtdışı Satış Sorumlusu Taner Engin, fuara katılımla ilgili bilgi verdi.

DTG 2019’a mümessilleri ile katıldıklarını belirten Engin, fuar alanının küçük olması nedeniyle sadece apron ve manşonlarını sergileyebildiklerini, ancak rektefiye makine ve ekipmanları hakkında hem bilgi verdiklerini hem de video sunumu yaptıklarını aktardı. Engin şunları söyledi; “Asteks olarak 1,5 yıldır aktif olduğumuz Bangladeş pazarında ciddi bir marka bilinirliğine ulaştık. Yerel partnerimizle birlikte hızlı servis verebiliyoruz. Bu bilinirliği daha da pekiştirmek için katıldığımız fuar boyunca sektörün önde gelen tekstil üreticileri ile bir araya geldik. Gerek delikli kompakt apronlar gibi yenilikçi özel ürünler gerekse yüksek performanslı yeni apron ve manşonlarımız ve yüksek teknoloji manşon rektefiye makinelerimiz ile pazardaki iş hacmini katlamayı hedefliyoruz.”

Bangladeş tekstil pazarının şu an için yoğun olarak pamuklu iplik işlediğini dile getiren Engin, yavaş yavaş katma değeri yüksek fantezi ipliklerin üretimine dönük adımların da atıldığını kaydetti. Engin; “Bu nedenle standımızda pazarın yeni üretim tipi eğilimleri dahil tüm ihtiyaçları için apron ve manşon çözümlerimizi öne çıkardık. Kompakt hatları için öne çıkan TE-650 ve E-700 ve hazırlık prosesleri için öne çıkan E-750 manşonları büyük ilgi gördü. Ayrıca yine spesifik kompakt iplik sistemleri için geliştirilen GESA delikli apronumuz spesifik bir ürün olarak dikkat çekti. Rektefiye makinelerimiz ve AGV Otomatik Yönlendirmeli Aracımız hakkında ise detaylı bilgiler verdik. Bu, özenle geliştirmiş olduğumuz yüksek teknoloji ürünü makinelerimize olan ilgi bizleri oldukça memnun etti” dedi.

2018 yılında Bangladeş’te siyasi seçimlerin yapıldığını ve güçlü bir iktidarın kurulduğunu hatırlatan Engin, belirsizliğin geride kalmasıyla 2019 yılında pazarda güçlü bir büyüme beklediklerinin altını çizdi.

Pakistan ve Endonezya sonraki duraklar olacak

ASTEKS’in Asya pazarındaki sonraki duraklarını ise; 26-28 Şubat tarihleri arasında Pakistan’in Karaçi kentinde gerçekleşecek olan 12. IGATEX Pakistan 2019 fuarı ve 28-30 Mart tarihleri arasında Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenecek olan Indo Intertex 2019 fuarı oluşturacak.

ASTEKS, IGATEX Pakistan 2019 fuarında genel ürün gamını sergilemeye hazırlanıyor. Öne çıkacak ürünler arasında; zorlu çalışma koşulları için geliştirilen ve Asya pazarında büyük beğeni kazanan CTA karbon takviyeli apronlar, pamuk eğiren işletmelerin gözdesi haline gelen TE-650, E-700 manşonları ve hazırlık prosesinde sunduğu yüksek verim performansı ile yükselen değer haline gelen E-750 uzun cer manşonları yer alacak.

Endonezya’da sakin bir fuar yılı beklentisine karşın ASTEKS, mevcut müşterilerini desteklemek ve marka bilinirliğini kuvvetlendirmek için Indo Intertex fuarına katılacak. Stantta pamuklu ve sentetik eğirme için gerekli apron ve manşon çözümlerinde numuneler sergilenecek. Sentetik ve karışım ipliklerde başarılı sonuçlar veren RC-751 manşonu, CTA apronu ve E-750 manşonu gibi yenilikçi ürünlerden oluşan ürün yelpazesi ile Asteks, Endonezyalı iplik üreticilerinin ihtiyaçlarına tam olarak yanıt verebileceğini gösterecek. Bunların yanı sıra rektefiye makineleri ve AGV hakkında detaylı bilgiler verilecek.

Pakistan’ın en büyük üreticisinde 201-SF rektefiye makinesi dualarla açıldı

Pakistan’ın en önemli tekstil üreticilerinden Nishat Grup, yeni tekstil yatırımında Asteks çözümünü tercih etti. 2018’in sonunda kurulumu gerçekleşen yeni nesil akıllı manşon taşlama makinesi 201-SF iplik tesisinde dualarla devreye alındı. ASTEKS Pazarlama ve Satış Müdürü Sabri İlknur; “Şimdiye kadar birçok makine satışı ve montajı gerçekleştirdik; ama ilk kez tesiste dualarla bir açılışa tanık olduk ve bu bizleri çok mutlu etti” dedi. İlknur; “Nishat Group ile hali hazırda apron ve manşon çözümlerimizle çalışıyorduk. ITM 2018 fuarında buluştuk ve onlara akıllı sistem (SF) rektefiye makinemizi tanıttık. Tesis yenileme yatırımı kapsamında tam otomasyona sahip taşlama makinemiz 201-SF’nin montajı, yılsonunda Firmanın Faisalabad’daki iplik tesisinde gerçekleştirildi. Dualarla devreye alınan makine beklentilerin ötesinde performansıyla çok güzel sonuçlar aldı” dedi.

Nishat Group ile bu başarılı işbirliğinin kendileri için önemli bir referans olduğunu söyleyen Sabri İlknur; kısa sürede Pakistan’a 3 yeni projede daha 201-SF makinesinin yer aldığını açıkladı. Pakistan pazarında birçok firmayla görüşmelerin sürdüğünü aktaran İlknur, 2019 yılında önemli satışların realize olacağını sözlerine ekledi.

Tekstil Eğirme Haberleri

Truetzschler CL-X ön temizleyici ile yüksek üretim hızı, düşük enerji tüketimi

Alman tekstil makineleri üreticisi Truetzschler, CL-X ön temizleyicinin sunduğu yeni avantajlar ile pazarda bir adım öne çıkıyor. Tekstil üreticilerinin düşük enerji tüketimine yönelik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied