22.5 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Baskı sektörü SIGN İstanbul ile ivme kazandı

FuarlarBaskı sektörü SIGN İstanbul ile ivme kazandı

- Haber Sponsoru -

23. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul 2022, 8-11 Eylül tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 300’den fazla markayı, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 25 bin satın alımcıyla bir araya getirdi. Fuarda dört günün sonunda 1 milyar liralık iş bağlantısı gerçekleştirildi. Bu yıl 23.’sünü düzenledikleri SIGN İstanbul’un sektörel ticarete önemli bir ivme kazandırdığını ifade eden Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçi profilinin, katılımcıları oldukça memnun ettiğini dile getirdi.

Makine parkurunu genişletmek ve mevcut teknolojilerini yenilemek isteyen firmaların, bu sektöre yatırım planlayan profesyonellerin ve yeni iş bağlantıları kurmak ve ticaret anlaşmaları yapmak isteyenlerin SIGN İstanbul 2022’de buluştuğunu belirten Aytemur, tüm sektör paydaşları için yine oldukça verimli bir fuarı geride bıraktıklarını sözlerine ekledi.

Baskı sektörü SIGN İstanbul ile ivme kazandı

Pek çok yenilik ilk lansmanlarıyla SIGN İstanbul fuarında ziyaretçilerle buluştu

Sergilenen ürün çeşitliliğiyle öne çıkan SIGN İstanbul’da bu yıl ilgi, otomotivden mobilyaya, ev ve mutfak eşyalarından tekstile kadar hemen her sektörde sıklıkla kullanılan dijital baskı teknolojilerinin üzerindeydi. Baskı dünyasındaki dijitalleşmenin çok hızlı bir gelişim gösterdiğini söyleyen Zekeriya Aytemur; “Geride bıraktığımız SIGN İstanbul 2022, çok renkli bir fuar oldu. Özellikle, hemen hemen tüm sektörlerin artık sıklıkla kullandığı dijital baskı teknolojileri öne çıktı” dedi. Fuarda, camdan ahşaba, metalden tekstile kadar farklı yüzeylere baskı yapabilen makinelerin bir arada sergilendiğini aktaran Aytemur, ayrıca aynı anda çift taraflı baskı yapabilen bir makinenin de aralarında yer aldığı pek çok yeniliğin de ilk kez SIGN İstanbul’da lanse edildiğini sözlerine ekledi.

Fuar, ilk kez Promogift İstanbul Özel Bölümü’ne ev sahipliği yaptı

Türkiye promosyon sektörünün en yeni tasarım ürünleri, ilk kez SIGN İstanbul 2022 içinde oluşturulan Promogift İstanbul Özel Bölümü’nde ziyaretçilerle buluştu. 11. Salona kurulan Promogift İstanbul Özel Bölümü’nde; geri dönüşümlü promosyon ürünlerinden, kurumsal tanıtım ürünlerine, matbaa ürünlerinden kurumsal tekstil ürünlerine, hediyelik eşyalardan kırtasiye ve ofis aksesuarlarına kadar promosyona dair zengin alternatifleri bir arada sergilendi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler