Ana Sayfa » Baskı » Baskı Uzmanları Sign Istanbul 2018’de Mimaki Deneyimi Yaşadı

Baskı Uzmanları Sign Istanbul 2018’de Mimaki Deneyimi Yaşadı

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Baskı Uzmanları Sign Istanbul'da Mimaki Deneyimi Yaşadı
Baskı Uzmanları Sign Istanbul’da Mimaki Deneyimi Yaşadı

Dijital baskı ve reklamcılık endüstrisinin talep ettiği en son teknolojileri ve uygulamalarıyla Sign Istanbul 2018’e katılan Mimaki Eurasia, gördüğü büyük ilgiyle fuardan memnun ayrıldı. Baskı uzmanları ile fuar boyunca yeni iş fırsatları ele alınarak, baskı endüstrisi ile birlikte büyümenin altı çizildi.

Inkjet baskı teknolojilerinin ve kesim plotterlarının lider üreticisi Mimaki, katıldığı Sign Istanbul 2018 fuarında farklı stant konsepti ve zengin çözümleriyle ziyaretçilerin uğrak noktasına dönüştü. 20-23 Eylül tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde Salon 12 No E-20’deki Mimaki Eurasia standı ziyaretçilere bir Fikir Alışveriş Merkezi gezme keyfi yaşattı. Mimaki Eurasia’nın baskı alanında gücünü deneyimleme üzerine odaklanan AVM konsepti ile; tabela/grafik, tekstil/giyim, promosyon ve 3D alanındaki çözümler ve numuneler sergilendi.

Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, araştırma ve geliştirmenin sonuçlarını ziyaretçilere daha güzel sunmak için böyle bir konsept oluşturduklarını söyledi. Evertse; “İnsanların fikir alışverişi yapabilecekleri bir ortam oluşturmak istedik. Bir AVM gezerek nasıl bütün ihtiyaçlarınızı giderebiliyorsanız, Mimaki ile bütün dijital baskı taleplerinizi karşılayabilirsiniz. Büyük oranda dış cephe uygulamalarıyla kapatılan Mimaki standı gezilirken her bölümde ayrı bir segmente ve çözüme odaklandığı görüldü. Örneğin Mimaki butik alanı vardı. Burada TS30-1300 transfer inkjet tekstil baskı makinemiz ve onunla üretilmiş numuneler yer aldı. Hazırgiyim, çanta, ayakkabı ve aksesuar alanında neler yapılabileceğini göstererek, ziyaretçilerimize ilham verdik” dedi.

Her bölüm farklı bir deneyim yaşattı

Mimaki Eurasia, Sign Istanbul 2018 fuarında ‘Bir Mimaki makinesi ile neler yapılabileceği’ konusuna odaklandı. Bu nedenle AVM konsepti ile bölümlere ayrılmış alanda ziyaretçiler ilgilendikleri konularda makineleri ve hazırlanmış olan numune baskıları birebir gördüler. Fuar boyunca çalışır halde sergilenen baskı makineleri hızları ve verimlilikleri ile ziyaretçilerden tam not aldı. Stantta hazır bulunan Mimaki teknik ekibi de ziyaretçilerin bütün sorularına net ve kapsamlı yanıtlar vererek, yatırım için doğru karar vermelerine yardımcı oldu.

UJF-3042 MkII EX yüksek performanslı LED UV flatbed baskı makinesi farklı türde nesneler üzerine baskı için geliştirildi. Kırtasiye ve promosyon işleri için ideal olan model, kullanıcıların özel taleplerine yanıt veriyor. UJF-7151plus LED UV flatbed baskı makinesi de numunelerle birlikte, hediyelik eşya ve promosyon sektörünün ilgisini çekti.

Mimaki standının özel outdoor alanında yer alan 3.2m en geniş format SIJ-320UV LED UV baskı makinesi ve bas-kes özelliklerdeki UCJV300-160 UV baskı makinesi fuar boyunca Sign İstanbul ziyaretçilerinin ilk gördükleri çözümler oldu. Hem iç hem de dış mekan baskıları için ideal olan bu çözümler, endüstriyel reklam ve tasarım işlerinde performansları ve baskı kaliteleriyle rakipsiz bir konumda bulunuyor.

Mimaki standını ziyaret edenler, 10 milyon renk kapasiteli, tam renkli 3D baskı makinesi Mimaki 3DUJ-553 ile oluşturulmuş 3D modelleri yakından görebildi. Birçok farklı amaçla model oluşturma ihtiyacına yanıt veren 3D baskı makinesi, inşaat, mühendislik, tıp ve daha onlarca alanda kalıp oluşturma sorununa son vererek, tasarımları dijital ortamdan hızlıca baskıya aktarıyor. Hızla gelişen 3D baskı konusunda yetkililerden bilgi alan ziyaretçiler, bu geliştirmeyi işlerine nasıl aktarabilecekleri yönünde önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

Mimaki Eurasia’nın baskı uzmanları ve güncel pazar talepleri doğrultusunda geliştirdiği süper geniş solvent baskı makinesi SWJ-320EA ise Mimaki bayisi Procolor’ın standında ziyaretçilere sunuldu. 3,200mm baskı genişliğine sahip olan makine saatte 137m2 baskı gerçekleştirebiliyor.

Baskı uzmanları Mimaki zengin uygulamalarından ilham aldı

Arjen Evertse, fuar boyunca yüksek teknolojiye dayanan Mimaki çözümleriyle kullanıcıların neler yapabilecekleri hakkında konuştuklarını anlattı. “Endüstriyel reklamcılık ve tekstil baskı alanında talepkar bir ziyaretçi profili gördük” diyen Evertse sözlerini şöyle sürdürdü; “Kullanıcılar yatırım yaptıkları makinelerle neler yapabileceklerini, işlerini nasıl büyütebileceklerini merak ediyorlar. Bu görüşmeler bizler için de gerçekten motive edici oldu. Inkjet dijital baskı alanındaki uzmanlığımızla onlara pazara neler sunabileceğimizi gösterdik, onlar da neler yapmak istediklerini anlattılar. Mimaki ile basılamayacak neredeyse hiçbir işin olmadığını söyleyebilirim. Önemli olan bu baskı işinden kullanıcılarımızın ne kadar kazanç elde ettiğidir. Hem alırken, hem de kullanırken Mimaki çözümleri kullanıcılarına doğrudan katkı sağlıyor. Yeni pazarlara girebiliyorlar. Yüksek baskı kalitesi ve baskı hızları iş yetiştirme sorununu kökten çözüyor. Sign Istanbul 2018’de ziyaretçilerle teknolojiden daha fazla neler yapılabileceğini konuşmak bizlere de ilham verdi.”

Mevcut ve potansiyel kullanıcılarla, baskı uzmanları ile buluşma, onlarla görüş alışverişinde bulunma ve uygulamaları sergileme bağlamında fuarın kendileri için hedefine ulaştığını söyleyen Evertse, stratejilerini pazar bağlarını güçlendirmek olarak özetledi. Arjen Evertse; “Mimaki Eurasia’nın pazara olan yakınlığını güçlendirmek için çalışmalarımız çoğaldı. Ankara Deneyim Merkezimizin ardından Eylül ayında İzmir Deneyim Merkezimizi açtık. Sonra Sign İstanbul 2018 fuarına katıldık. Pazardaki fırsatları kullanıcılarımızla birlikte değerlendirebilmek için çalışmalarımız aynı hızla sürecek” şeklinde konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied