17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Baskının geleceği drupa cube’de müzakere edilecek

FuarlarBaskının geleceği drupa cube’de müzakere edilecek

- Haber Sponsoru -

Kağıt, baskı ve matbaacılık sektörünün en önemli küresel platformlarından biri olan drupa, 28 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında Düsseldorf’ta sektör profesyonellerini ağırlayacak. En önemli trendlerin disiplinler arası bir şekilde farklı perspektiflerden incelenip değerlendirildiği bir merkez konumunda olan fuarda, cube programı bir kez daha baskı ve ambalaj liderleri için merkezi müzakere forumu olacak. Uluslararası üne sahip üst düzey konuşmacılar, drupa cube ile izleyicilerin ilgisini çekerek onları eğlendirme ve eğitme hedefini destekleyen vizyoner bir konu yelpazesinin yanı sıra düşündürücü sunumlar ve panel tartışmalarıyla ziyaretçilere ilham verecek. Fuar boyunca 6. salonda yer alacak olan cube, aynı zamanda benzersiz bir bilgi aktarımı ve iletişim ağı kurma merkezi olacak.

Konferansta ele alınacak konuların bazıları arasında şunlar yer alıyor: Dijital çağda baskı neden her zamankinden daha önemli? Tüketiciler neden basılı ürünleri sürdürülebilir olarak görmüyor? Karbon ayak izinizi nasıl hesaplayabilirsiniz? drupa cube, 50’den fazla oturumla ilham ve uzmanlık sağlayacak. Gündemdeki 5 etkileyici Keynote sunumunun yanı sıra iş başarısını artırma, döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirliğin ötesinde baskı ve ambalajın geleceğine odaklanan oturumlar ile yeni iş modelleri ve trendler üzerine oturumlar da gerçekleştirilecek. Konuşmacılar en iyi uygulama örneklerini paylaşarak baskı ve ambalaj sektörünü etkilemiş ve etkilemeye devam edecek olan küresel mega trendleri tartışacaklar. Konuk konuşmacılar arasında sadece baskı endüstrisinden düşünce liderleri değil, aynı zamanda reklam ajansları, pazar araştırması, akademi, danışmanlık ve profesyonel ticaret birliklerinden isimler de yer alacak. drupa cube, yaklaşık 45 dakika sürecek sunumlar ve panellerle bir kez daha dünyanın dört bir yanından sektör uzmanlarını ve vizyonerlerini bir araya getirecek.

drupa cube önemli̇ müzakerelere sahne olacak Görsel Kaynak: drupa

drupa cube önemli̇ müzakerelere sahne olacak

Bir şeyi anlatmak için ne kadar çok düşünür ve çaba harcarsanız, mesajınız o kadar ikna edici olur: Bu söylem, bu yılki drupa’nın baş konuşmacılarından biri olan Rory Sutherland’ın tezi. Dünyanın en etkili reklam ajanslarından biri olan Ogilvy’nin Başkan Yardımcısı olan Sutherland, sektörde kalıcı bir etki bırakmaya devam ediyor. Sutherland, cube programında dijital çağda baskının neden her zamankinden daha önemli olduğunu gösterecek. Samir Husni (nam-ı diğer ‘Mr. Magazine’) ise sosyal medya içeriğinin doğruluğu ve geçerliliğinin çoğu zaman sorgulanabilir olması nedeniyle tüketiciler arasında güven eksikliğine yol açan dijital çağda editoryal güvenilirlik ve değer üzerine bir sunum yapacak.

Ünlü bilim insanı ve University College London’da (UCL) Yer Sistemleri Bilimi Profesörü olan Mark Maslin, merakla beklenen konuşmacılardan bir diğeri. Maslin’in çalışmaları, iklim değişikliğinin küresel bir sorun olduğu bu dönemde büyük önem taşıyor. Maslin, açılış konuşmasında iklim değişikliğinin etkilerini, geleceğe yönelik sonuçlarını ve ticari kuruluşların gezegenimizi kurtarma sorumluluğunu ele alacak. Ayrıca, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmak için baskı endüstrisinin rolünü özel olarak değerlendirecek. Kanada’nın Toronto kentindeki York Üniversitesi’nde araştırmacı olarak görev yapan Calvin Lakhan, drupa cube izleyicilerine çalışmalarıyla ilgili etkileyici bilgiler vermeyi vaat ediyor. Lakhan, atık yönetimi, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik konularına odaklanan bir çevre bilimi uzmanı olarak çalışıyor.  Lakhan, ayrıca döngüsel ekonomiyi teşvik etmek için atık yönetimi konularında akademi, endüstri ve hükümet arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan ‘Waste Wiki’ projesinin bir paydaşı konumunda bulunuyor.

Bir diğer açılış konuşmacısı ise IoT One’ın kurucu ortaklarından ve şirketlere küresel iş ekosistemleri konusunda danışmanlık yapan James Loudon. Loudon, büyüme ve inovasyon kaynağı olarak Asya pazarları hakkında konuşacak. Hayatının yüzde 40’ından fazlasını Asya’da geçiren Loudon, drupa cube’de yeni pazarlarda büyümek isteyen çok uluslu şirketlerle çalışma konusundaki içgörülerini, deneyimlerini ve bu büyüme pazarlarında ortaklık kurmaya yönelik yeni yaklaşımları paylaşacak. Program kapsamında çok sayıda başka önemli isim de etkinlikte yer alacak.

Derin içeriğe sahip dört ana tema

drupa cube’deki program dört heyecan verici temadan oluşuyor. ‘Baskı ve Ambalaj Geleceği’ oturumları; inovasyon, döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirliğin yanı sıra dijital baskıdaki yeniliklere vurgu yaparak baskı ve ambalaj teknolojilerindeki gelişmelere yönelik vizyonlara odaklanacak. Cube’deki lider katılımcı kitlesi ayrıca ‘İş Güçlendirime’ oturumlarından da faydalanabilecek. Bu oturumlar satış, pazarlama ve inovasyon kültürü gibi bir dizi konuyu kapsayarak katılımcılara uygulanabilir bilgiler vermeyi amaçlıyor. ‘Trendler’ cube oturumları, stratejilerinin bir parçası olarak dönüşüm ve değişim planlayan şirketlere yardımcı olabilecek küresel trendler ve gelişmekte olan iş modelleri hakkında içgörüler sunacak. Bu yılki programda geleceğin kilit konusu ve zorluğu olan ‘Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik’ konusuna da güçlü bir şekilde odaklanılarak, bu temaya adanmış oturumlar ve bu temayı içeren birçok panel yer alacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler