Benninger-Küsters DyePad ShanghaiTex 2019 Fuarında

Sürdürülebilir bir tekstil terbiye ve boya süreci için çözümler geliştiren Benninger, tuzsuz işlem yapan ve enerji dostu Benninger-Küsters boya fularını ShanghaiTex fuarında sergileyecek.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Benninger-Küsters DyePad ShanghaiTex 2019 Fuarında
Benninger-Küsters DyePad ShanghaiTex 2019 Fuarında

Benninger-Küsters DyePad ShanghaiTex 2019 fuarında. Küresel tekstil endüstrisine tekstil terbiye ve kord bezi için gelişmiş teknolojik çözümler sunan Benninger, 25-28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ShanghaiTex 2019 fuarında Salon W2 Stant D10’da Asya pazarından ziyaretçileriyle buluşacak.  160 yıldır tekstil endüstrisine hizmet sunan firma, sürdürülebilir ve sorumlu üretim için çözümlerini öne çıkaracak.

Benninger’in 160 yıldaki en büyük itici gücü su ve enerji gibi sınırlı kaynakları korumak için sürekli yenilik ile ürün, süreç ve hizmetlerin sürekli iyileştirilmesi/geliştirilmesi oldu. Sürdürülebilirlik tekstil endüstrisi için giderek daha önemli bir faktör haline geliyor. Ancak Benninger’in sürdürülebilirliği sadece sınırlı kaynaklardan tasarruf sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda uzun ömürlü kaliteli üretim portföyü ve dolayısıyla müşterilerinin uzun ömürlü nihai ürünleri anlamına geliyor.

Benninger-Küsters DyePad

Benninger, Shanghaitex fuarında bir Benninger-Küsters DyePad Basic boya fularını gösterecek.  Sergilenecek olan bu makine Çin’deki Suzhou Benninger Küsters machinery Co., Ltd. tarafından üretildi. Bu fular, Asya pazarının ihtiyaçları için özel olarak tasarlandı ve kolay çalıştırmaya odaklanıyor. İki yüzdürme silindiri maksimum dönme/eğilme potansiyeli sağlıyor, bu ise örgü ve dokuma kumaş sınırlaması olmaksızın boyama imkan tanıyor. Benninger, tüm kumaş eni boyunca eşit boyama sağlayan orijinal S-roller teknolojisinin teknik bilgisine sahip tek tekstil makineleri üreticisidir.  S-Roller teknolojisi sayesinde tekrarlanabilir (reproducible) terbiye sonuçları elde ediliyor.

Ek olarak, Benninger-Küsters DyePad, CPB (emdirme soğuk bekletme) boyama işlemini kullanarak enerji kullanmaksızın tuzsuz boyama sağlıyor. Enerji kullanmadan tuzsuz boyama, yalnızca soğuk boya fuları (CPB) işlemi ile mümkündür. Bu proses özellikle tropikal ve alt tropikal bölgelerde giderek daha popüler hale geliyor.

Tüm bu avantajlar ve gerçekler, Benninger-Küsters DyePad’i CPB boyamada %80’den fazla pazar payıyla lider CPB boyama istasyonu haline getiriyor.

Yaş terbiye teknolojileri konusunda uzman olan Benninger’in ürün gamı şu başlıklar altında toplanıyor; BEN- Bleach, BEN-Colour, BEN-Dimensa, BEN-Eco, BEN Knit line, BEN Technical Textiles. Firma en son Haziran 2019 tarihinde katıldığı ITMA Barselona fuarında zengin ürün gamı içindeki yeniliklerini sergilemiş ve fuar boyunca ziyaretçilerden yoğun ilgi görmüştü.

Kirlenme Sensörü

Benninger, kirlenme derecesinin gerekli miktarda taze su miktarını düzenlediği yıkama bölmeleri için kirlilik sensörü geliştirdi. ShanghaiTex ziyaretçileri yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik odaklı bu ve benzeri yenilikler hakkında daha fazla bilgi alabilecek.

Tekstil Terbiye Haberleri

Brückner başarı dalgasında kazananı açıkladı

Terbiye ve kaplama teknolojileri uzmanı Brückner, 15-30 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen tekstil endüstrisinin ilk büyük sanal fuarı Innovate...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied