Bilol Mümessillik ve Saurer Embroidery Yenilikleri Tanıttı

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Enerji, Ekonomi ve Ergonomi’yi kapsayan E3 etiketi ile ödüllendirilen Saurer Embroidery ’nin yenilikçi brode çözümü Epoca 7, sunduğu avantajlarla pazara iddialı bir giriş yaptı. Bilol Mümessillik’in organize ettiği Bursa ve Çorlu seminerlerine Türk tekstilciler yoğun ilgi gösterdi.

Bilol Mümessillik, Türkiye pazarında temsil ettiği Saurer Embroidery ’nin yenilikçi brode sistemleri Epoca 7 ve Epoca 7 Pro’yu Bursa ve Çorlu’da düzenlediği iki seminerle yerel tekstilcilere tanıttı. 15 Kasım’da Bursa Hilton’da ve 17 Kasım’da Çorlu Hilton Garden’da gerçekleşen etkinliklere Bursa ve Çorlu başta olmak üzere çevre bölgelerden çok sayıda tekstilci yoğun ilgi gösterdi. Bilol Mümessillik ve Saurer Embroidery yetkilileri tekstilcilerin sorularına detaylı yanıtlar verdi.

Saurer Group içinde yer alan Saurer Embroidery’nin Satış Bölümü Başkan Yardımcısı Thomas Benzer ve Bilol Mümessillik Satış Müdürü Celal Pozan’ın sunumlarında hem firmanın tekstil/brode alanındaki köklü geçmişine ve başarısına değinildi hem de Epoca 7 ve Epoca 7 Pro’nın teknik üstünlükleri detaylı olarak anlatıldı. Benzer, bir önceki model Epoca 6’nın pazarda 730’dan fazla satış rakamı ile kendini ispatladığını hatırlattı. Epoca 7’nın %20’ye varan daha yüksek verimlilik ve 700d/dak’ya (20yrd. makine) kadar brode hızıyla göz doldurduğunu dile getiren Benzer, bu ürünün üç kat katma değer için Saurer Group’un E3-Label ile ödüllendirildiğini aktardı.

Thomas Benzer, Saurer Group’un yürüttüğü E3 konsepti hakkında da şunları söyledi; “E3 dediğimiz üç kat katma değer Enerji, Ekonomi ve Ergonomi’den oluşuyor. Hedefimiz, müşterilerimize üretimlerini ve karlılıklarını arttırabilecekleri yenilikçi ürünler sunmak. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, Saurer inovasyon ve sürdürülebilirlik felsefesini temel alarak bu üç kat katma değeri elde ettik. Bu sayede %5’e varan oranda enerji tasarrufu elde ediliyor. Ekonomi anlamında ise;  %20’ye varan oranda daha yüksek verimlilik, %18’e varan oranda daha yüksek hız, %30’a varan oranda daha yüksek delme hızı, daha hızlı ve hassas iplik kopma algılamalı yeni iplik denetleyicisi sayesinde daha az nakış tamiri yapma maliyeti sayılabilir. Ergonomi kapsamında şunlar geliştirildi; makine parametrelerinin elektronik olarak ayarlanabilme özelliği, daha kolay ve daha hızlı iplik takma, rahat ve verimli ara sarma ve kumaş germe.”

Epoca 7 Mevcut Pazar Başarısını İleriye Taşıyacak

Epoca 7’nin makine yapısı ve tahrik sistemi hakkında bilgi veren Thomas Benzer, tahrik kutularının mükemmel dağılımı ile sarsıntısız ve stressiz çalıştığını açıkladı. Epoca 7’nin yeni tamamen yatay iplik hattına sahip olduğunu belirten Benzer, iğne deliği ile iplik hattı arasında sıfır irtifa farkı olduğunu, bu sistemle en hassas ipliklerin bile kusursuz işlendiğini, kolay ve hızlı iplik değişimi gerçekleştiğini ve indirgenmiş iplik kopması elde edildiğini kaydetti. Benzer; “İğne tarafında da yeniliklerimiz var. Montajda kullanılan 12 iğnelik uzun Pentamat yuva grupları ilk montaj süresini azaltıyor. Her bir iğne için bağımsız ünite ve ön ve arka burçlar arasındaki arttırılmış mesafe ise burçlardaki aşınmayı düşürüyor, hata oranını asgariye çekiyor. Makinada sarf parçaları ekonomik ve kolayca değişebiliyor, yeni dizayn ile parça değişimi esnasında ayar gerekmiyor” dedi.

Thomas Benzer, tamamen yeni tasarlanan manuel Pentamat sistemiyle kontrol edilen yeni iplik horozları sayesinde; zıplayan ipliklerin olmadığı düzenli brode alanı, iplikte indirgenmiş stres, azaltılmış hareketli kütle ve brode işleme hızında belirgin artışın elde edildiğini ifade etti. Yeni iğne ve delici cetvellerine de değinen Benzer, cam elyaf ile güçlendirilmiş kompozit malzemeden yapılan yeni iğne ve delici cetvelleri sayesinde kesin stabilite ve indirgenmiş aşınma oranlarının garanti edildiğini açıkladı.

En İyi Kalite İçin Ayarlar Hazır

Saurer Embroidery’nin alanındaki köklü deneyimleri sayesinde Epoca 7, kullanıcı için bir dizi temel ayar sunuyor. Kısaca düğmeye her dokunuşta en iyi kalite için yol haritanız hazır. Her malzeme için desen aşamasından seri üretime kadar optimum ayarlar kullanılabiliyor. Ayarlanabilir açma açısı ve baskı süreleri sayesinde kumaş presinin neden olduğu çekme önlenebiliyor. Elektronik olarak ayarlanabilen mekik zamanı sayesinde brode prosesi her iplik için her zaman optimize edilebiliyor. İplik vericinin ayarlanması yoluyla, farklı efekt ve malzeme gerekliliklerine uyum sağlanabiliyor. Doğru iplik miktarı otomatik olarak gerilimsiz ve mutlak güvenilir bir biçimde sunuluyor.

Epoca 7 kumanda sisteminde ise ‘Alman Malı’ yüksek düzeyde dinamik yeni servo tahrik üniteleri yer alıyor. Motor kontrolü ve sensörlerin değerlendirilmesi, artık direkt olarak standart bir veri yolu sistemi üzerinden gerçekleşiyor. Bu modern teknolojinin kullanılması sayesinde performans artışının yanı sıra, kumanda dolabındaki kayıp güç de aynı devir sayısında %20’ye varan oranda azalıyor.

Epoca 7’nin dokunmatik ekranı konforlu bir kullanım sunuyor. Modern, kendinden açıklamalı yazılım, deseninizin ve güncel brode akışının gerçekçi şekilde 3 boyutlu olarak görüntülenmesini sağlıyor. Parmakla dokunarak tüm makine fonksiyonlarını kullanabilir, makine ayarı, iplik parametreleri ve borda programlarını çağırabilir, değiştirebilir ve kaydedebilirsiniz. Desenler ‘Sürükle ve Bırak’ yöntemiyle kolayca makineye kopyalanıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied