Bozzetto ve Asutex tekstil kimyasallarında güç birliği yaptı

Tekstil kimyasalları sektörünün iki önemli markası Bozzetto ve Asutex güç birliğine gittiklerini duyurdu.

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü. Pandeminin bütün ekonomileri derinden etkilediği 2020 yılında tekstil endüstrisi de küçülme yaşadı....

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Tekstil tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için oluşturulan Amerikan Pamuk Güven Protokolü’ne (U.S. Cotton Trust Protocol) ABD’nin en büyük 10...

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Bozzetto ve Asutex tekstil kimyasallarında güç birliği yaptı
Bozzetto ve Asutex tekstil kimyasallarında güç birliği yaptı

Tekstil sektörünün olmazsa olmazı konumundaki kimyasallar pazarında oyun yeniden kuruluyor. İtalya merkezi Bozzetto Group ve İspanya merkezli Asutex, özel tekstil kimyasalları endüstrisinde yeni bir lider yaratmak için anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre, her iki grup bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edecek, ancak üretim tesisleri, know-how ve pazar segmentleri stratejileri açısından ortak sinerjiden faydalanacak.

Bozzetto Group CEO’su Roberto Curreri; “Tekstil kimya sektörü için çok özel bir zaman. Asutex ve Bozzetto arasındaki ittifak, pazarda yeni bir lider oluşturarak müşterilerimizin iki şirketin bilgi birikiminden ve yeniliklerinden yararlanmasını sağlayacak” dedi. Bozetto ve Asutex’in hem ürün yelpazesi hem de coğrafi kapsam açısından birbirini tamamladığını belirten Curreri, Asutex camiasını Bozetto ailesine davet ettiklerini dile getirdi.

Asutex Satış Müdürü Daniel Carreras ise şunları söyledi; “Bozzetto’ya katılmak tekstil kimyasalları endüstrisindeki konumumuzu güçlendirmemizi sağlayacaktır.  Tarihimizin bu yeni sayfasını açtığımız için çok heyecanlıyız.”

Asutex’in Kurucusu ve Üst Müdürü Ramon Navarro; “Bozzetto’nun Asutex’in büyümeye devam etmesi için doğru ortak olduğuna ikna olduk. Ekipler arasındaki ilişkiler zaten verimli ve ortak projeler üzerinde çalışmak için çok motive olduk” diye konuştu.

Tekstil kimyasallarında köklü bir marka; Bozzetto

Merkezi Bergoma Fliago’da bulunan Bozzetto Group 1919 yılında kuruldu. Grup 2019 yılında uzmanlık alanı tekstil kimyasallarında 130 milyon Euro satış gerçekleştirdi. Bozzetto Group’un diğer üretim segmentlerini yapı kimyasalları, kozmetik ile tarım ve su arıtma çözümleri oluşturuyor. Dünya çapında 90’dan fazla ülkeye hizmet veren Bozzetto’nun İtalya, İspanya, Polonya, Türkiye ve Endonezya’daki beş üretim tesisi bulunuyor. Bozzetto tekstil endüstrisine yapay elyaflar, hazırlık işlemleri, haşıl, terbiye, boyama, laminasyon, denim ve dijital baskı, kimyasal yardımcılar (chemical auxiliaries) üretiyor.

İspanya Barselona merkezli Asutex firması ise 1987 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Asutex tekstil endüstrisinde bilinen bir kimyasal üreticisi konumunda. Şirket, Avrupa, Asya ve Latam’da 2019 yılında 45 milyon eurodan fazla gelir elde etti. Asutex, İspanya, Fas, Kolombiya, Çin ve Malez’da bulunan tesislerinde üretim gerçekleştiriyor.

Yardımcı Materyaller

Bosch ile endüstriyel üretim güvenle devam ediyor

Covid-19 pandemisi firmaları sadece pazar anlamında değil işletme süreçleri konusunda da yeni zorluklarla karşı karşıya bıraktı. İşletmelerin operasyonlarını güvenli...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied