6.7 C
İstanbul
Cuma, Şubat 3, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Fransız tekstil ekipmanları üreticileri tekstilde dönüşümü teşvik ediyor

Ar-Ge çalışmalarında enerji, ham madde, su ve...

Brückner 2023’te de sürdürülebilir çözümlere yatırımlarını sürdürecek

Alman tekstil makineleri üreticisi Brückner, küresel satış...

Martin Smatana, hikayeleri tekstillerle anlatmak

İllüstratör ve animasyon yönetmeni Martin Smatana, projelerini...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Bracker ORBIT ile eğirmede kalite ve hızı birleştiriyor

EğirmeBracker ORBIT ile eğirmede kalite ve hızı birleştiriyor

- Eğirme Haber Sponsoru -

Tekstil sektörünün önde gelen partnerlerinden Bracker, ORBIT bilezik-kopça sistemi ile iplikçilerin kaliteden ödün vermeden hızlı üretim yapmasına olanak sunuyor. Üstün kaliteyi mümkün olan en yüksek üretim hızıyla sağlayabilmek ring iplikhanelerinin başarısında temel bir rol oynarken, bilezik-kopça seçimi de bu noktada büyük bir önem taşıyor. İğ devri artırıldığında, bilezik ve kopça arasındaki sürtünme kuvveti ve dolayısıyla ısı oluşumu katlanarak artarken, çok yüksek hızlar söz konusu olduğunda, C şekilli kopçalar buna bağlı olarak termal açıdan hasar görüp arızalanabiliyor. Kaliteden taviz vermeden 23.000 dev/dak üzerinde oldukça yüksek hızlara ulaşmayı mümkün kılan ORBIT, tüm elyaf türleri için geniş uygulama kapsamı ve Ne 20 ile Ne 80 arasındaki iplik numaraları ile bu noktada etkili bir çözüm sunuyor.

ORBIT elyafta termal hasarları en aza indiriyor

ORBIT’te, bilezik ile kopça arasında, T flanş bileziğin yüzeyinden dört ila beş kat daha büyük olan geniş bir temas yüzeyi bulunuyor. Bu durum, basıncı ve dolayısıyla ısı oluşumunu önemli ölçüde azaltırken, ayrıca daha stabil çalışma koşulları sağlıyor ve kopça ağırlığının azaltılmasına olanak tanıyor. Böylece 23.000 dev/dak değerinin üzerinde hızlara ulaşmak mümkün hale geliyor.

Gerçekleştirilen testler ORBIT’in, daha yüksek hızlarda bile iplik kalitesinde geleneksel sistemlerdekinden daha iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor

İplik pasajının boyutu da özellikle ısı hasarlarına yatkın olan suni ve sentetik elyafı işlerken önemli bir rol oynuyor. ORBIT bilezik-kopça sistemi, daha iyi iplik kalitesi için termal hasarları en aza indiren geniş bir iplik pasajından faydalanıyor.

Yüksek hızlarda bile iplik kalitesinde daha iyi sonuçlar

ORBIT’in bilezik ve kopça arasındaki geniş temas alanı elyafın zedelenmeden işlenmesine katkıda bulunuyor. Azaltılmış yüzey basıncı ve optimum ısı iletimi ile birlikte stabil çalışma koşulları ise, düşük iplik kopuşu oranlarına ulaşılmasına imkan veriyor. Dünya çapındaki iplikhanelerde yakın zamanda gerçekleştirilen testler ORBIT’in, daha yüksek hızlarda bile iplik kalitesinde geleneksel sistemlerdekinden daha iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor.

Rieter Group’un bir yan kuruluşu olan  Bracker, ring eğirme sistemleri için dünyanın önde gelen bilezik ve kopça tedarikçileri arasında yer alıyor. Ana ürünleri olan ring iplik makineleri için bilezikleri ve kopçaları Pfäffikon’da ve Wintzenheim’da (Fransa) üreten şirket, ayrıca manşonların bakımı için kullanılan taşlama makineleri de tedarik ediyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler