29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Brückner 2023’te de sürdürülebilir çözümlere yatırımlarını sürdürecek

GüncelBrückner 2023’te de sürdürülebilir çözümlere yatırımlarını sürdürecek

- Haber Sponsoru -

Alman tekstil makineleri üreticisi Brückner, küresel satış hedeflerine ulaşarak yılı başarıyla kapatırken, yeni yıla daha sürdürülebilir üretim için çözümler sunmaya hazırlanarak başlıyor. 2022 yılına ve yeni yıla ilişkin sorularımızı yanıtlayan Brückner Reklam ve Pazarlama Departmanı Müdürü Verena Ruckh, 2022’de özellikle parça tedarikinin kendileri için büyük bir zorluk olduğunu söyledi. Bazı tedarikçilerin teslimatlarını çok geç yapabildiklerini ya da bazı durumlarda hiç yapamadıklarını ve buna ham madde fiyatlarındaki aşırı artışların da eklendiğini belirten Ruckh, tüm bunlara rağmen satış hedeflerine ulaşabildikleri için mutlu olduklarını kaydetti.

Neyse ki çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını ve bu nedenle bireysel pazarlara bağımlı olmadıklarını ifade eden Ruckh, sözlerine şöyle devam etti: “Geçen yıl Çin, Hindistan, Bangladeş, Özbekistan, Brezilya ve Avrupa’ya çok sayıda makine satışı gerçekleştirmeyi başardık. Ayrıca Türkiye, bizim için sadece tekstil konfeksiyon sektöründe değil, aynı zamanda halı üretimi gibi özel amaçlı makineler için de özellikle önemli bir pazar.”

İyi bir sipariş birikimine sahip oldukları ve hem personel hem de finansman açısından iyi bir konumda oldukları için eni yıla olumlu baktıklarını belirten Ruckh, temel olarak Hindistan, Güney Amerika, Afrika ve Türkiye gibi pazarlarda fırsatlar gördüklerini söyledi. Türkiye pazarı ile güçlü bağları olduğunu vurgulayan Ruckh, önümüzdeki dönemde yeni talepler için pazardaki konumlarını güçlendireceklerine dikkat çekti.

Brückner Reklam ve Pazarlama Departmanı Müdürü Verena Ruckh

Brückner enerji verimli makineleri ile müşterilerine avantaj sağlıyor

Uzun yıllardır tekstil üreticileri için sürdürülebilir ve enerji tasarruflu çözümler geliştirdiklerini ve gelecekte de bu alana yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten Verena Ruckh, sürekli olarak diğer tekstil üreticilerinin de faydalanacağı ileriye dönük ve yenilikçi teknolojiler ürettiklerini aktardı.

Ruckh, buna ek olarak, şirketlerinde enerji üretimi için fotovoltaik sistem veya yenilenen bina yalıtımı gibi enerjiyle ilgili birçok önlemi halihazırda uyguladıklarını belirterek, müşterileri için makineleri daha da enerji verimli hale getirmek ve kaynak tasarrufu sağlayan teknolojileri geliştirmek için sürekli çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Brückner enerji verimli makineleri ile müşterilerine avantaj sağlıyor

Endüstri 5.0 çözümleri ve diğer yenilikler ITMA 2023’te sergilenecek

Tekstil dünyasında dijitalleşme ve otomasyonda büyük bir değişim gördüklerini belirten Verena Ruckh; “Tekstiller giderek daha ‘akıllı’ hale geliyor ve süreçler otomatikleştiriliyor. Müşterilerimizin çoğu teknik tekstiller alanında giderek daha aktif hale geliyor ve sürdürülebilir teknolojilere olan talep hızla artıyor. Makine tedarikçisi olarak başlamamız gereken yer burası – ve tabii biz bunu zaten yaptık!” dedi.

ITMA 2023 fuarına değinen Ruckh; “ITMA bizim için her zaman önemli bir etkinlik olmuştur, çünkü orada pek çok müşterimiz ve dostumuzla yüz yüze görüşebiliyoruz. Ve nihayetinde, bir müşteri ilişkisini yürüten şey kişisel temastır. Elbette ziyaretçilerimiz için birkaç yeniliğimiz ve önemli noktalarımız olacak” diye konuştu. Endüstri 5.0 teriminin bir süredir şirketlerinde dolaştığını ve bu alanda geliştirilmekte olan birkaç proje olduğunu sözlerine ekleyen Ruckh, bunun Milano’daki ITMA fuarında sunacakları ana konulardan biri olacağını söyledi. Ruckh sözlerini şöyle noktaladı: “Piyasalarda hala çok fazla belirsizlik var. Yatırımlar hala bekletiliyor ve genel hava bekle ve gör şeklinde. Bununla birlikte, 2023’ün ikinci yarısında küresel ekonomik durumda bir iyileşme olmasını umuyoruz. Haziran ayındaki ITMA bunun için iyi bir başlangıç olabilir!”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler