BRÜCKNER ITMA Asia’da Endüstri 4.0 ve otomasyon çözümlerini sergileyecek

BRÜCKNER standını ziyaret edenler firmanın akıllı yardım sistemini yakından deneyimleme imkanı bulacak.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » BRÜCKNER ITMA Asia’da Endüstri 4.0 ve otomasyon çözümlerini sergileyecek

Alman tekstil makine üreticisi BRÜCKNER, 12-16 Haziran tarihleri arasında Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ITMA Asia + CITME fuarında ziyaretçilerini ağırlayacak. 70 yılı aşkın bir süredir tekstil, teknik tekstil, nonwoven, cam kumaş ve zemin kaplamalarının kuru terbiyesi alanında faaliyet gösteren firma, fuarda Endüstri 4.0 ve otomatik üretim üzerine yeni özelliklerini tanıtacak. BRÜCKNER, ürün portföyünü ve hizmetlerini sergileyeceği 6. salon, A18 numaralı stantta katılımcıları bekliyor olacak.

BRÜCKNER ITMA Asia’da tanıtacağı akıllı asistan sistemi ile üretkenliği artırıyor

Makine operatörüne bireysel makine parametrelerinin ayarlanması konusunda önemli ipuçları veren akıllı bir asistan sistemi, firmanın fuarda sergilenecek çözümleri arasında yer alıyor. Sistem, aynı üretkenlik seviyesini korurken nasıl daha fazla enerji tasarrufu yapabileceğini gösteriyor. Yeni geliştirilen bir bakım yöneticisi, arka planda tüm süreçleri izleyerek bakım ve temizlik çalışmalarını planlamada işletme personelini destekliyor. Aynı zamanda da aşınan parçaların zamanında yeniden sipariş edilmesi hakkında bilgi sağlıyor.

Bu akıllı asistan sistemi sayesinde operatör parti boyutu, enerji tüketimi ve makine duruş süreleri gibi tüm mevcut üretim verilerine yeni gösterge panosu aracı ile her zaman erişebiliyor. Ayrıca bir teknisyen desteğine ihtiyaç duyulduğunda, artırılmış gerçeklik aracılığıyla birçok sorun çevrimiçi olarak da çözülebiliyor. Böylece firmanın sunduğu bu hizmet her iki taraf için de zamandan tasarruf sağlayarak mesafeleri ortadan kaldırıyor.

Müşteriye özel kaplama çözümleri

BRÜCKNER standı ziyaretçileri firmanın teknik tekstil kaplama çözümlerini de inceleme fırsatı bulacak. Bu alanda 7 metreye kadar kumaş enleri ile birçok hat tedarik eden firma, her ihtiyacı tek bir kaynaktan sağlıyor. Örme kumaş terbiyesi alanında önde gelen üreticilerden BRÜCKNER, dantel veya yüksek elastan içeriğine sahip kumaşlar gibi son derece hassas kumaşların terbiyesi veya örme kumaşın doğrudan kaplanması fark etmeksizin, her uygulama için müşteriye özel olarak uyarlanmış çözümler sunuyor.

BRÜCKNER tüm hatlarda enerji tasarrufu sağlıyor

Kendisini son yıllarda nonwoven segmentinde de geliştiren BRÜCKNER’in ürün portföyündeki çeşitli fırınlar pek çok farklı alan için nonwoven malzemeleri kurutuyor ve birleştiriyor. Uygulama alanları arasında hijyen ve tıbbi tekstiller, bina ve jeotekstiller, filtre malzemeleri ve ayrıca giyim, temizlik, bakım ve araçlar için kumaşlar yer alıyor. Firma ürün yelpazesini köpük emdirme üniteleri, kaplama makineleri, kiss roll veya floklama üniteleri gibi çeşitli uygulama sistemleri ile tamamlıyor.

Halıların, PVC zemin kaplamalarının veya suni çimlerin terbiyesi için eksiksiz hatlar sunan BRÜCKNER tüm hatlarda enerji tasarrufu için ilgili bileşenleri de sağlıyor. En çok verimlilik kazandıran ısı geri kazanımı ve kirlilik kontrol sistemleri, müşterilerin kumaş ve proses tipine bağlı olarak önemli enerji tasarrufu elde etmelerine olanak tanıyor.

Firma, modüler tasarımı ile BRÜCKNER hatlarının temizlenmesini de kolay bir hale getiriyor. Bu hatlar, değerli kaynakların tüketimini azaltmanın yanı sıra çevrenin korunmasına da önemli katkılar sağlıyor. Ayrıca şirket, her bir müşterinin koşullarına özel olarak uyarlanmış kapsamlı ve entegre enerji danışmanlığı da sunuyor.

BRÜCKNER ITMA Asia’da Endüstri 4.0 ve otomasyon çözümlerini sergileyecek

BRÜCKNER Şanghay şubesi ile Çin pazarına hızlı servis veriyor

Dünya çapında yaklaşık 90 temsilciliği bulunan BRÜCKNER, global tekstil endüstrisindeki en önemli pazarlardan olan Çin’de, iki mümessilliği ile uzun yıllardan beri hizmet vermeye devam ediyor. Firma, gelecekte bölgedeki konumunu daha iyi bir noktaya taşımak için, 2019’un sonunda Şanghay’da kendi şubesini kurdu. Satış, servis ve yönetim personelinin yanı sıra, BRÜCKNER’in kendi teknisyenleri, ülkenin her yanında makineleri devreye almak ve müşterilerle kişisel olarak ilgilenmek için çalışıyor. Ayrıca teknisyenler talebe bağlı olarak Asya genelinde de hizmet veriyor. Seyahat süreleri ve mesafelere bağlı olarak, 24 saat içinde servis çağrıları gerçekleştirilebiliyor. Buna ek olarak, Şanghay’daki yerel bir yedek parça stoku, müşterilere orijinal parçaların hızlı bir şekilde temin edilmesine olanak sağlıyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

Sürdürülebilir denim için Monforts ve müşterileri hemfikir

Monforts teknolojileri kullanıcıları sürdürülebilirlik konusunda firmayla aynı vizyonu paylaşarak sürdürülebilir kumaş üretiminde önemli ve öncü çalışmalara imza atıyor. Farklı ülkelerden...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied