30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Brückner Techtextil 2024’te sürdürülebilirlik çıtasını yükseltiyor 

TerbiyeBrückner Techtextil 2024’te sürdürülebilirlik çıtasını yükseltiyor 

- Terbiye Haber Sponsoru -

Kaplama ve terbiye tekstil makineleri üreticisi Brückner, 23-26 Nisan tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenlenecek Techtextil 2024 fuarında en son yenilikçi çözümlerini sunmaya hazırlanıyor. Firma, Salon 12.0’daki B45 standında, video ve 3D animasyonlar gibi görsel araçlarla teknolojilerinin özellikle enerji verimliliğindeki avantajlarını anlatmak için ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Brückner’in yenilikçi ısıtma sistemleri daha fazla enerji verimliliği sağlıyor

Brückner Reklam ve Pazarlama Departmanı Başkanı Verena Ruckh, Techtextil’de öncelikli olarak sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği alanındaki gelişmelerini sergileyeceklerini belirterek şu açıklamayı yaptı: “Bu kapsamda yeni ve yenilikçi ısıtma sistemlerimiz yer alıyor. Enerji krizinden ve enerji tasarruflu çözümlere sürekli odaklanılmasından yola çıkarak gaz, buhar, petrol veya elektrik gibi farklı ısıtma ortamlarını birleştirmek için yeni olanaklar geliştirildi. Ayrıca BRÜCKNER, gelecekte hidrojen ile çalıştırılabilecek brülörler de sunuyor. Bu kombine olanaklar, tekstil terbiyecilerine enerji taşıyıcı seçiminde maksimum esneklik sağlıyor.”

Brückner raises the bar for sustainability at Techtextil 2024  Image Source: Brückner
Brückner Reklam ve Pazarlama Departmanı Başkanı Verena Ruckh Görsel Kaynak: Brückner

Diğer heyecan verici bir gelişmenin de BRÜCKNER’in bir partneriyle birlikte sunduğu ısı pompaları kullanarak endüstriyel fırınların tamamen elektrikli ısıtılmasına yönelik çözümler olduğunu belirten Ruckh sözlerini şöyle sürdürdü: “Mevcut durumda ve geleceğe yönelik bir bakış açısıyla, bu yeni ısıtma türleri belirleyici avantajlar sunuyor: Yeşil hidrojen ve/veya elektrik, fosil ham maddelere olan bağımlılığı azaltıyor ve CO2 ayak izinin en aza indirilmesine önemli ölçüde katkıda bulunuyor.”

Fuar 3D animasyonlarla zenginleştirilecek 

Verena Ruckh, Techtextil 2024’te büyük makineler sergilemeyeceklerini ancak ilgilenenlere istedikleri sistemlerin resimleri, videoları veya 3D animasyonlarıyla fuar deneyimini zenginleştirerek ürünün işlevlerini ve faydalarını çok daha kolay anlatacaklarını ifade etti. Ziyaretçilerin çoğunluğunun Avrupa’dan gelmesini beklediklerini sözlerine ekleyen Ruckh; “Avrupa ülkeleri teknik tekstil sektöründe bizim için hala en önemli satış pazarı, bu nedenle çok sayıda ziyaretçi ve faydalı görüşmeler bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler