25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

BRÜCKNER tekstildeki 75 yıllık geleneğini ve yenilikçiliğini kutluyor

GüncelBRÜCKNER tekstildeki 75 yıllık geleneğini ve yenilikçiliğini kutluyor

- Haber Sponsoru -

Alman aile şirketi BRÜCKNER bu yıl 75. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Bugün, dünya çapında 6000’den fazla BRÜCKNER hattında her türlü tekstil üretimi yapılıyor. Ürün yelpazesi en az üzerinde üretilen son ürünler kadar çeşitliğe sahip olan BRÜCKNER’in müşterileri arasında endüstriyel tekstiller, nonwovenlar, tekstil zemin kaplamaları, suni çim, cam kumaşlar ve klasik hazır giyim tekstilleri üreticileri yer alıyor.

23-26 Nisan tarihlerinde Techtextil’de sektörle buluşan firma, 75. yılını Theresia Brückner’in katılımıyla düzenlediği stant partisiyle kutladı. Fuar süresince firma, “Endüstri 4.0” anahtar kelimesi altında makineleri için sunduğu ve müşterilerine büyük katma değer sağlayan yazılım çözümlerine odaklandı.

BRÜCKNER; tüm prosesler için doğru ünite

Endüstriyel tekstillerin kaplanması ve terbiyesi alanında BRÜCKNER, ister sıvı ortam için tam banyolu emprenye, ister lateks ve akrilat macunların tek taraflı tam yüzey veya nokta uygulaması, çeşitli rulo ve silecek sistemleri aracılığıyla köpük veya macun uygulaması veya laminasyon yapıştırıcısı uygulaması olsun hemen hemen her proses için doğru üniteyi sunuyor. Dünya çapında çok sayıda müşteri, bez zımpara, hava yastıkları, çatı membranları, karartma malzemeleri, reklam panoları, jeotekstil veya branda kaplama veya lamine etmeye yönelik BRÜCKNER hatlarından oldukça memnun. Portföyde uygulama üniteleri ve kaplama hatlarının yanı sıra doğru kurutma sistemleri de yer alıyor.

Zemin kaplamalarında CO2 nötr üretim   Görsel Kaynak: BRÜCKNER
Zemin kaplamalarında CO2 nötr üretim Görsel Kaynak: BRÜCKNER

Nonwovenlar için etkili çözümler

SUPRA-FLOW ürün serisinin termofüzyon fırınları ağırlıklı olarak nonwoven endüstrisinde kullanılıyor. Diğer ürünlerle birlikte, yataklar, izolasyonlar, yorganlar veya döşemeler için yüksek katlı nonwoven kumaşların yanı sıra ADL nonwoven kumaşlar, üst tabakalar veya arka tabakalar gibi hijyen endüstrisine yönelik hafif nonwoven kumaşlar hava geçişli termofüzyon fırınlarında terbiyelenebiliyor. BRÜCKNER ayrıca nonwoven kumaşların, mutfak havlularının, ameliyat masası örtülerinin, kağıt peçetelerin ve kadın hijyen ürünlerinin temizlenmesi için hava geçişli kurutucuların yanı sıra mendiller, ıslak mendiller ve ıslak serilmiş nonwoven kumaşlar için yüksek hızlı spunlace hatları da sunuyor. Kanıtlanmış bölünmüş akış teknolojisine sahip POWER-FRAME ramöz, iğneli keçelerin, yüksek sıcaklık filtrelerinin veya geo- ve tarımsal-nonwovenların ısıl işleminde kullanılıyor. Genellikle klasik giysi tekstilleri için terbiye prosesinin merkezinde yer alıyor ve aynı zamanda dijital baskı sonrasında kurutma ve termofiksaj için de ideal bir konumda bulunuyor.

Zemin kaplamalarında CO2 nötr üretim

BRÜCKNER ayrıca kaplama, laminasyon ve tekstil zemin kaplamalarının kurutulması konusundaki tecrübesini de ortaya koyuyor. Bunun en güzel örneklerinden biri, üst ve alt hava arasında sıcaklık ayrımı gerektiren ısıl işlem proseslerine yönelik DUO-THERM kurutucu. Tüm BRÜCKNER hatlarında olduğu gibi farklı maddelerle ısıtılabiliyor; gaz (doğrudan veya dolaylı), termal yağ, düşük veya yüksek basınçlı versiyonlarda buhar, elektrikli ısıtma veya çeşitli hibrit versiyonlar. Kısa bir süre önce, tek tip zemin kaplamalarının kurutulmasına yönelik bir BRÜCKNER hattı, tamamen elektrikle ısıtılan bir DUO-THERM kurutucuyla donatıldı. Uzun süredir BRÜCKNER müşterisi olan bir firmaya, bu kurutucuyu yeşil elektrikle çalıştırarak, püsküllü halıların CO2 nötr üretimi olanağı sunuldu.

Kanıtlanmış bölünmüş akış teknolojisine sahip POWER-FRAME ramöz, iğneli keçelerin, yüksek sıcaklık filtrelerinin veya geo- ve tarımsal-nonwovenların ısıl işleminde kullanılıyor   Görsel Kaynak: BRÜCKNER
Kanıtlanmış bölünmüş akış teknolojisine sahip POWER-FRAME ramöz, iğneli keçelerin, yüksek sıcaklık filtrelerinin veya geo- ve tarımsal-nonwovenların ısıl işleminde kullanılıyor Görsel Kaynak: BRÜCKNER

Yeni ExperTex simülasyon aracı süreci doğru hesaplıyor

Programı tarayıcı tabanlı olan ve sezgisel kullanıma sahip yeni ExperTex simülasyon aracı, dünyada ilk kez tekstil kurutma, termofiksaj ve kürleme işlemlerinin dijital olarak simüle edilmesini mümkün kılan bir hesaplama programı. Saf proses simülasyonuna ek olarak, kapsamlı bir tüketim verileri hesaplaması da (örn. gerekli elektrik ve termal enerji, üretim maliyetleri veya CO2 ayak izi) bu araca entegre edilmiş durumda. Etkin süreç, bir optimizasyon menüsü kullanılarak otomatik olarak mükemmelleştiriliyor. Yenilikçi algoritma, maksimum üretim çıktısı sağlamak veya enerji tüketimini azaltmak için, belirtilen prosese bağlı olarak olası ayar parametrelerinin tüm aralığını simüle ediyor, analiz ediyor ve optimize ediyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler