Hesabım

Ana Sayfa » ITM » BRÜCKNER terbiyeyi geliştirmeye devam ediyor

BRÜCKNER terbiyeyi geliştirmeye devam ediyor

BRÜCKNER pandemi döneminde geliştirdiği yeni terbiye çözümlerini ITM 2022 fuarında ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Alman tekstil makineleri üreticisi BRÜCKNER 14-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ITM 2022 fuarında tekstiller, teknik tekstiller, nonwoven kumaşlar ve zemin kaplamaları için özel terbiye konseptlerini tekstil sektörüne sunacak. Mevcut pandemi, ekonomi ve savaş koşullarının yarattığı kriz ortamının beraberinde getirdiği fırsatları kullanarak pandemi döneminde kendini yeniden konumlandıran firma, karlı bir tekstil üretimi için yeni geliştirmelerini Salon 14’teki 1406B numaralı standında ziyaretçilerle paylaşacak.

BRÜCKNER çift ısıtma sistemli ram konseptinin avantajlarını ITM’de gösterecek

Kullanılabilirliğe bağlı olarak, terbiye hatları gaz veya yağ ile çalıştırılabilirken, ayrıca buhar veya yenilenebilir enerjilerle başka kombinasyonları kullanmak da mümkün olabiliyor. Bu ise üretim gecikmelerinin ve makinelerin durma sürelerinin mümkün olduğunca önlenebileceği anlamına geliyor. BRÜCKNER buna yeni geliştirilen çift ısıtma sistemli ram konseptiyle yanıt veriyor. Buna ek olarak makinelerinde kullanılmak üzere akıllı yardım sistemleri geliştiren BRÜCKNER, bu sayede makine operatörünü hattı mümkün olduğunca enerji verimli bir şekilde çalıştırması için mümkün olan en iyi işlemi kullanma konusunda destekliyor. Yeni enerji tasarruflu motorlar veya ısı geri kazanımı ve atık hava temizleme sistemleri ile daha fazla enerji tasarrufu mümkün hale geliyor. Bu aynı zamanda zararlı emisyonların önlenmesine de yardımcı oluyor.

Kimyasal kullanımını azaltmada ECO-COAT çözümü

Kimyasal kullanımını azaltmada ECO-COAT çözümü

BRÜCKNER’in daha da geliştirilen ECO-COAT minimum uygulama ünitesi, kimyasal kullanımını azaltmaya odaklanan tekstil üreticilerine katkı sunuyor. Örme ve dokuma kumaşların yanı sıra nonwoven kumaşlar da farklı kumaş yolları ile tek veya çift taraflı terbiye edilebiliyor. Desenli silindir ile minimum uygulamada 100 g/m²’ye kadar tek taraflı uygulama elde edilebilirken, örneğin kaplama mesafesinde (nip) emprenye ile çift taraflı ve daha yüksek uygulama miktarına ulaşılıyor. Seçilen kumaş yolundan bağımsız olarak, çok küçük bir flotte haznesi, partileri veya banyoları değiştirirken yalnızca minimum miktarlarda atık su üretilmesi anlamına geliyor ve kimyasalların kullanımı da önemli ölçüde azaltılabiliyor. Ayrıca, sonraki kurutma işleminde, örneğin bir su banyosunda emprenye etme durumunda olduğundan daha az suyun buharlaşması gerekiyor ve  bu nedenle enerji gereksinimi önemli ölçüde azalıyor.

BRÜCKNER’in fuarda tanıtacağı çözümler arasında havada rakle  ve silindir üzerine kaplama ile uygulamanın avantajlarını tek bir sistemde birleştiren yeni OPTI-COAT 2in1 kaplama ünitesi de yer alacak. Tasarımı sayesinde bakım ve temizlik çalışmaları için kolay bir kullanım sunan ünite, başarılı kaplama sonuçları sağlıyor.

BRÜCKNER ayrıca 21-24 Haziran tarihleri ​​arasında Frankfurt’ta gerçekleştirilecek Techtextil fuarında Salon 12.0, Stand B60’ta ziyaretçilerini ağırlayacak. Her iki fuarda da ziyaretçiler firmanın yeni gelişmeleri hakkında bilgi edinme imkanı bulacak.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi