25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Coats Digital, ödüllü GSDCost çözümünü güçlendiriyor

AdvertorialCoats Digital, ödüllü GSDCost çözümünü güçlendiriyor

- Haber Sponsoru -

Coats Digital, markaların satış partnerleriyle daha etkili ve anlamlı iş birliği yapmasına ve moda tedarik zincirinde daha sürdürülebilir ve sorumlu büyümeyi desteklemesine olanak sağlamak için ödüllü, bilimsel temelli GSDCost çözümünde dünyada bir ilk olan yeni bir işlevsellik geliştirdiğini duyurdu.

GSDCost’taki yeni işlevsellik, markaların, güvenilir İş Bildirgesi (BOL) giysi tarzı talepleri oluşturmak için doğru Standart Dakika Değerlerine (SMV) dayalı, bilimsel olarak desteklenen uluslararası standart zaman kıyaslamalarının gücünden yararlanmalarına, bunları aynı anda birden fazla satıcıyla paylaşmalarına ve çeşitli Üretim Maliyeti (CM) yanıtlarını tek bir platformdan hızlı bir şekilde kıyaslamalarına ve karşılaştırmalarına imkan tanıyacak.

Coats Digital’in GSDCost yöntem analizi ve önceden belirlenmiş zamanlama çözümü, hazır giyim endüstrisinde fiili uluslararası standart olarak geniş çapta kabul görüyor. Çözüm, markaların ve üreticilerin ‘Uluslararası Standart Zaman Karşılaştırmalarını’ oluşturup optimize ettiği daha işbirlikçi, şeffaf ve sürdürülebilir bir tedarik zincirini destekliyor. Bilimsel, ortak bir dil ve standartların bu şekilde kullanılması, doğru maliyet tahminini, gerçeğe dayalı pazarlığı ve daha verimli bir hazır giyim üretim sürecini desteklerken aynı zamanda Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR) taahhütlerini de yerine getiriyor.

Coats Digital’in GSDCost yöntem analizi ve önceden belirlenmiş zamanlama çözümü, hazır giyim endüstrisinde fiili uluslararası standart olarak geniş çapta kabul görüyor   Görsel Kaynak: COATS
Coats Digital’in GSDCost yöntem analizi ve önceden belirlenmiş zamanlama çözümü, hazır giyim endüstrisinde fiili uluslararası standart olarak geniş çapta kabul görüyor Görsel Kaynak: COATS

GSDCost’un, Adil Ücret Ağı tarafından sağlanan verilerle geliştirilmiş küresel Adil Ücret Aracı özelliği, aynı zamanda markaların ve üreticilerin dünyadaki herhangi bir fabrikada herhangi bir giysi için adil bir geçimi sağlayacak ücret ödeneği konusunda hızlı bir şekilde anlaşmasını sağlıyor.

Coats Digital Marka Ticari Direktörü Stuart McCready-Stocks; “Marka müşterilerimizin, tedarikçilerle daha etkili ve anlamlı bir şekilde iş birliği yapmaya çalışırken karşılaştıkları zorluklar hakkında söylediklerini dikkatle dinledik ve standartlaştırılmış bir dizi kritere dayanan daha doğru CM teklifleri aldık. Sonuç olarak GSDCost’ta bir dizi benzersiz, marka odaklı özellik geliştirmek için çok çalıştık. Bu, markaların değer tedarik zincirlerindeki tüm satıcılar için aynı dili ve değerlendirme araçlarını kullanarak güvenilir BOL tahminleri oluşturmasına, iş birliği yapmasına ve karşılaştırmasına olanak tanıyacak. Markalar daha önce hiç bu kadar hızlı birden fazla kaynak bulma rotası oluşturamamıştı veya satıcıları aynı bilimsel olarak sabitlenmiş kriterlere dayalı olarak aynı derecede tarafsız ve net bir şekilde karşılaştıramamıştı. Bu güçlü aracın önümüzdeki yıllarda markalar için gerçek bir oyun değiştirici olmasını bekliyoruz,” dedi.

GSDCost’taki yeni Yaratma, İş birliği Yapma ve Karşılaştırma öğeleri, sonuçta markalara, satış partnerlerinin her birinin üretkenlik çıktıları, makine yetenekleri, etik uyumluluk ve adil ücret uygulamaları hakkında ana bir genel bakış oluşturmak için ihtiyaç duydukları güçlü veri öngörülerini sağlayacak. Markalar, Kesme, İşleme, Denetleme, Presleme ve Paketleme dahil olmak üzere bir dizi spesifik departmana ait SMV metriklerini kullanarak, örneğin bir satıcının belki daha gelişmiş makinelere veya artırılmış otomasyona sahip olup olmadığını veya diğerinin daha pahalı olup daha iyi sürdürülebilirliğe ve daha adil ücret uygulamalarına sahip olup olmadığını da hesaba katarak satıcılar arasındaki belirli BOL tutarsızlıklarını derinlemesine inceleyebilecek. Bu aynı zamanda markaların hangi satıcıların yeni küresel uyumluluk kurallarına uymadığını ve hangi tedarikçilerle daha yakın çalışmak istediklerini hızlı bir şekilde tespit etmelerine de önemli ölçüde yardımcı olacak.

Coats Digital, markalar için yeni maliyet mükemmelliği işlevselliği ile GSDCost’u güçlendirerek markaların satış partnerleriyle daha verimli, şeffaf ve sürdürülebilir iş birliğine olanak sağlayacak   Görsel Kaynak: COATS
Coats Digital, markalar için yeni maliyet mükemmelliği işlevselliği ile GSDCost’u güçlendirerek markaların satış partnerleriyle daha verimli, şeffaf ve sürdürülebilir iş birliğine olanak sağlayacak Görsel Kaynak: COATS

“İklim felaketleri, ekonomik belirsizlikler, jeopolitik huzursuzluk ve yüksek enflasyon nedeniyle markalar ve moda perakendecileri, sürdürülebilirlik ve adil ücretler konusunda sıkı uyumluluk önlemlerini zorunlu kılan bir dizi yeni düzenleyici AB ve ABD düzenlemesi nedeniyle önemli zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor. Bu, sonuçta onları satıcı ortaklarının çalışma uygulamaları konusunda çok daha sorumlu hale getirecek,” diye ekliyor Stuart McCready-Stocks. “Adil Ücret Ağı ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından desteklenen GSDCost içindeki bu yeni ve güçlü araç, bundan daha iyi bir zamanda gelemezdi; çünkü artık markaların tüm tedarik ortaklarıyla çok daha şeffaf ve iş birliğine dayalı bir ilişki geliştirmesine yardımcı olabilir, yalnızca genel olarak en iyi çalışma uygulamalarını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda sektördeki yeni uyumluluk zorluklarını birlikte aşabiliriz.”

Müşteri Görüşleri:

Nitin Kumar, Teknik Lider, C&A Sourcing Asia; “GSDCost, standartlaştırılmış zaman, yöntem, maliyet ve zaman yönetimi metodolojisi aracılığıyla, C&A’nın kaynak bulma sürecine güçlü bir şeffaflık getirecek, böylece daha sürdürülebilir büyümeyi desteklemek adına partnerlerle etkili bir şekilde iş birliği yapılabilecek.”

Sampath De Silva, Yönetici, ODLO Romanya S.R.L; “Coats Digital’in GSDCost’u, çeşitli üretim görevleri için bilimsel olarak değerlendirilmiş kod oluşturma analizleri sağlayan tek çözümdür ve sonuçta verimliliğimiz ve kârlılığımız üzerinde önemli bir etki yaratacak titiz, tutarlı veri iç görüleri elde edebilmemizi sağlamak için net bir seçimdi. GSDCost, yöntem mühendisliğine dayalı olarak doğru SMV’leri verimli bir şekilde oluşturmamıza olanak sağladı ve sonuç olarak, temel stillerdeki SMV’lerimizi %13 oranında azalttık ve genel verimliliği %10 gibi muazzam bir oranda artırdık.”

Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz; “Dünyanın 25 ülkesine ihracat yapan firmamız, inovasyona dayalı, kaliteli ve değerli ürünler üretme hedefine uygun çözümlerle iş birliklerine her zaman açıktır. Coats Digital’in GSDCost çözümünün hızlı, rekabetçi, kesintisiz, verimli ve veri odaklı yalın üretim iş modeli için verimli kaynak ve performans yönetimi stratejimize değer katacağına inanıyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler