Coloreel’in Devrimci İplik Boyama Ünitesi Pazara Hazır

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Coloreel Devrimci İplik Boyama Ünitesi Pazara Hazır
Coloreel Devrimci İplik Boyama Ünitesi Pazara Hazır

Coloreel, Avrupa’nın önde gelen endüstriyel nakış makineleri ve tekstil baskı makineleri distribütörleri aracılığıyla Avrupa pazarına dağıtımını gerçekleştiriyor. Distribütörler tüm müşterilerin satış, servis ve kurulumdan sorumlu olacak.

Coloreel, Avrupa’dan başlayarak küresel bir distrübötür ağı oluşturulmasının ilk adımını attı. Nakış endüstrisi için önemli pazarlarda lider distribütörler, bu ağın temeli olmak için imza attılar. İyi yapılanmış bir bakım organizasyonuyla, distribütörler ilgili pazarlarda satış, kurulum ve hizmetten sorumlu olacaklar.

İngiltere ve İrlanda pazarı için Coloreel distribütörü AJS Embroidery CEO’su Tony Dorsey; “Bu, son 20 yıldır nakış dünyasında gerçekleşen en heyecan verici yeniliktir! Bu teknoloji birçok nakışçının sonsuza kadar çalışma şeklini değiştirecek” dedi.

Bu teknoloji, tekstil üretiminde yüksek kaliteli tekstil ipliklerinin anında renklendirilmesini sağlıyor. Bu teknolojiye dayanan ilk ürün, mevcut herhangi bir endüstriyel nakış makinesiyle çalışan çağır açan bir iplik boyama ünitesi oldu. Coloreel, nakış üretimi sırasında anında beyaz bir ipliği renklendirerek, renk kullanımında herhangi bir sınırlama olmaksızın benzersiz nakışlar yaratmak için tam özgürlük sağlıyor.

Firmanın Almanya, Danimarka, Avusturya ve İsviçre (Alanya konuşulan bölüm) Distribütörü Barudan Deutschland CEO’su Torsten Preiss şunları söyledi; “Bu teknolojinin Nakış İşi’nin geleceğinde bir sonraki adım olacağını düşünüyoruz. Hiçbir renk kısıtlaması, hiçbir engel olmadan tasarımlar yaratmanıza yardımcı olacaktır”

Büyük Pazar potansiyeli ve kişiselleştirme konusundaki net trend nedeniyle, Coloreel ürünlerini ilk önce Avrupa’da pazara sürecek. Çoğu pazar şimdiden Coloreels’in tedarik ağına katıldı ve daha fazlası da katılacak.

Coloreel: devrimci oyun değiştirici ürün

Ürünün İspanya ve Portekiz Distribütörü Grupo FB Maquinaria S.A. CEO’su Francisco Fandos; “Bu, geçmişle aramızda duran tam bir devrimci oyun değiştirici üründür. Sadece on yıl önce akıllı telefonlar olmadan nasıl buluştuğumuz ve iletişim kurduğumuz veya GPS olmadan her yere nasıl seyahat etmeyi başardığımızı neredeyse zor anlıyoruz. Çok kısaca, Coloreelteknolojisi olmadan yıllarca nasıl nakış yapabildiğimizi düşüneceğiz” diye konuştu.

Bir sonraki adım, diyaloğu Avrupa dışındaki potansiyel dağıtımcılara genişletmek olacak. Dağıtım ağını dünya çapında genişletmek amaçlanıyor, böylece herkes sınırsız renklerde bir iplik kullanabilmekten faydalanabilecek.

Firmanın Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Magnus Hellström şunları söyledi; “Nakış pazarında uzun yıllara dayanan deneyimleri ve uzmanlıkları ile; distribütörlerin devrim niteliğindeki ürünümüzü satabileceğinden eminim.”

Coloreelünitesinin ürün lansmanı, 17-20 Eylül tarihleri arasında Paris’teki yüksek teknoloji moda fuarı Avantex’te gerçekleşecek. Z428 standında müşteriler hem Coloreel hem de Avrupa distribütörleri ile bulaşabilecekler.

Tekstil Eğirme Haberleri

Geri dönüştürülmüş elyafların Rieter ile eğrilmesi kazandırıyor

Giysilerin ancak %1’inin geri dönüştürüldüğü ve dünyadaki giysilerin dörtte üçünün çöplükte kalıyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi, aktif olarak üretim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied