.
Ana Sayfa » Dokuma » Cone Denim, Loepfe ile denim üretiminde başarısını artırıyor

Cone Denim, Loepfe ile denim üretiminde başarısını artırıyor

Cone Denim, temizlik teknolojilerinde Loepfe Zenit+ iplik temizleyicilerine güveniyor.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

1891 yılından bu yana uzanan bir denim mirasına sahip olan Amerika merkezli Cone Denim LLC, denim kumaş üretiminde küresel pazarda önemli bir aktör konumunda bulunuyor. Yaptığı işlerde daima kaliteyi önceleyen Cone, iplik kalitesinin elde edilmesinde en önemli faktörlerden biri olan temizlik teknolojisi için Loepfe çözümünü tercih ediyor. Cone Denim Başkanı Steve Maggard, firmanın yenilikleri, çift çekirdekli esnek ipliklerin zorlu üretimi ve sürdürülebilirlik vizyonu hakkında Loepfe’nin Ürün ve Çözümler Başkanı Guido Wieland ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Cone Denim, kendi Cone ® 3D Ar-Ge iş geliştirmeleri sonucu hazırlanmış olan benzersiz performans, esneklik, kenar ve doğal indigo denim koleksiyonları pazara sunuyor. Bunlar performans denimleri ve üstün S Gene® teknolojisinden, 1900’lerin başlarına kadar uzanan Cone® Deeptone Denimlerinin vintage yeniden kreasyonlarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Aynı zamanda Çin ve Meksika’da stratejik olarak konumlanmış fabrikaları ile müşterilerine küresel bir üretim platformları ağından yenilikçi ve pazar odaklı denimler ve hizmetler sağlama konusundaki uzun vadeli stratejilerine güçlü bir katkı sağlıyor.

Loepfe teknolojisi Cone Denim’e kalite avantajı getiriyor

Cone Denim Başkanı Steve Maggard temizleme teknolojisindeki güvenilirlik ve esneklik için Loepfe’yi seçtiklerini söyleyerek, fantezi iplikleri temizleme ve birleştirme kalitesini izleme yeteneğinin, temizleme teknolojilerini seçerken göz önünde bulundurdukları temel faktörler olduğunu söyledi. Çift çekirdekli streç ipliklerin hem normal hem de şantuklu iplik desenleri kullanılarak üretildiğini belirten Maggard, her iki iplik türünü de hassas temizleme teknolojisi ile izleme ve temizleme yeteneğinin kalite standartları için bir zorunluluk olduğunu söyledi. Ek izleme ve kalite temizlemenin önemine vurgu yapan Maggard, Loepfe teknolojisinin, kalite parametrelerini karşılamayan tüm ekleri izlemelerine ve kaldırmalarına olanak tanıdığını belirtti.

Cone Denim Başkanı Steve Maggard

Gelişmiş S Gene® teknolojisi, esnek denim performansını artırıyor

Cone Denim’in esnek denim için yeni bir küresel standart yaratan S Gene® çift çekirdek teknolojisi hakkında bilgi veren Maggard, bu teknolojinin, kendi ürün geliştirme departmanları tarafından geliştirildiğini açıkladı. Maggard konuya ilişkin şu detayları paylaştı:

“Baş geliştiriciler arasında Cone Denim’in Ürün Geliştirme Direktörü Allen Little; Teknik Destek Uzmanı Reuben Hart; ve devrim niteliğindeki S Gene® teknolojisini yaratmak için çalışan orijinal ekibin bir parçası olan eski Cone Denim geliştiricisi Ralph Tharpe yer alıyor. S Gene® teknolojisi, esnek denimin performansını değiştirerek sadece üstün esneme sağlamakla kalmayıp, daha önce hiç görülmemiş bir iyileşme sağlayarak, bol dizleri ve bel bantlarını ortadan kaldırarak ve gün boyunca uyum ve rahatlığı artırdı. Gelişmiş S Gene® teknolojisi, denimde esneme teknolojisinin muazzam büyümesine yol açtı.”

“128 yılı aşkın sürdürülebilir üretim geçmişine sahibiz”

Denim müşterilerinin hem denim hem de giysi üretimi için daha sürdürülebilir bir yaklaşıma doğru ilerlediğini hissettiklerini dile getiren Maggard, Cone Denim olarak 128 yılı aşkın uzun bir sürdürülebilir üretim geçmişine sahip olduklarını belirtti. Üretim süreçlerini iyileştirmek ve çevresel etkilerini en aza indirmek için teknolojiler geliştirmeye ve bunlara yatırım yapmaya odaklanan küresel bir lider olmaya devam ettiklerini belirten Maggard; “Bunun müşterilerimiz için giderek daha önemli hale geldiğini biliyoruz ve onların inovasyon ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarında değerli bir ortak olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Loepfe Zenit+; yüksek kalite, düşük maliyet

Loepfe Zenit+; yüksek kalite, düşük maliyet

Elastanların elyaf demetine mükemmel şekilde eğrilmediği özlü iplikler, genellikle maliyet artışına sebep olurken, Loepfe Zenit+ iplik temizlemede pek çok avantaj sunuyor. Ham madde ile ilgili arızaların yanı sıra saf beyaz ve boyalı iplikteki yabancı maddelerin ve en küçük renk değişimlerinin hassas tespitini, ve beyaz ve şeffaf polipropilenin güvenli tespitini sağlıyor. Ayrıca eğirme işlemiyle ilgili hataların (NSLT) tespiti ile hata sınıflandırması yapan iplik temizleyici, standart dışı bobinlerin otomatik olarak çıkarılması, fantezi ve özlü iplikler için güvenilir kalite kontrolü, akıllı eşiklere dayalı alarm fonksiyonları ile otomatik toz kompanzasyonu gibi özelliklere sahip bulunuyor. Geri çağrılabilir ayarlar sayesinde kolay kullanım ve tekrarlanabilir yüksek kaliteyi garanti eden Loepfe Zenit+, aynı zamanda bakım dostu tasarımıyla düşük işletme maliyeti sunuyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert tek tel gücü telleriyle dokumadaki gücünü artırıyor

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert, genellikle çift telden yapılan RONDOFIL gücü ve Jakar gücü tellerini tek telden...

Özel Haberler