Covestro’dan Yeni Tekstil Kaplama Çözümü; INSQIN

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Covestro’dan Yeni Tekstil Kaplama Çözümü; INSQIN
Covestro’dan Yeni Tekstil Kaplama Çözümü; INSQIN

Covestro’nun geliştirdiği yeni, üstün performanslı ve konforlu tekstil kaplama çözümü INSQIN, su geçirmez ve nefes alabilen bir çözümdür.

Covestro, INSQIN markası altında, su bazlı teknolojiyi kullanarak tekstil ürünlerinin etkili bir şekilde su geçirmez ve nefes alabilir hale getirerek kaplanmasını sağlayan yeni ürünler geliştirdi. Yeni kaplama, yeni geliştirilmiş poliüretan dispersiyon ürünleri Impraperm® DL 5249 ve Impraperm® DL 5310 kullanılarak iki katmanlı bir sistemde uygulanıyor. Birlikte, dış mekan spor giysilerinin performansını arttırıyor ve tüketicilerin istediği şekilde daha fazla işlevsellik ve rahatlık sağlıyor.

Söz konusu yenilik çok yönlü ve dayanıklılık ile, daha iyi sürdürülebilirlik gibi pratik avantajlar sağlıyor. Su geçirmez ve nefes alabilen tekstil kaplamaya yönelik geleneksel solvent bazlı teknolojilerden farklı olarak, son INSQIN çözümü solvent kullanmıyor, böylece tekstil üretimini daha çevre dostu ve kullanımı daha kolay hale getiriyor.

INSQIN ile çok yönlü sonuçlar

Yeni ürünler sayesinde, yoğun yağmurda ve tekrar yıkamadan sonra bile olağanüstü ve homojen bir su yalıtım performansı elde edilebilir. Kaplanmış tekstil ürünleri yumuşak ve hava alabilir hale gelirler ve bu nedenle çok rahatlık sağlarlar. Teknoloji ayrıca, modern yüksek performanslı ayakkabılar için gerekli materyalleri geliştirmek için yeterli esneklik sağlar.

Bu yeni su bazlı teknoloji, tekstil üreticilerine, son kullanıcılar tarafından takdir edilen su geçirmez performansa ulaşmak için daha çevre dostu bir çözüm sunuyor. Solvent bazlı teknolojiden ya da lamine filmler kullanılarak yapılan üretimden yeni teknolojiye geçiş kolaylaşırıyor ve dış pazara sunulan çözümleri geliştiriyor.

Covestro’daki Tekstil Kaplamaları Küresel Başkanı Dr. Torsten Pohl şunları söyledi; “Bu yeni geliştirme INSQIN, üreticilere ve tüketicilere önemli faydalar sağlıyor. Tekstil üreticileri, tasarım ve işlevsellikte esneklik sunan daha sürdürülebilir bir çözüme hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabilirler. Tüketiciler, nefes alabilen rahatlıkta farklı hava senaryolarıyla başa çıkmaya yardımcı olan ürünlerle sürdürülebilir bir alternatife sahip olabilirler.”

Covestro hakkında:

2017 yılında 14,1 milyar Euro’luk satışla Covestro, dünyanın en büyük polimer şirketleri arasında yer alıyor. İş aktiviteleri, yüksek teknolojili polimer malzemelerin üretimine ve günlük yaşamın birçok alanında kullanılan ürünlere yönelik yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine odaklanmaktadır. Hizmet sunulan ana segmentler otomotiv, inşaat, ahşap işleme ve mobilya, elektrik ve elektronik endüstrileridir. Diğer sektörler spor ve eğlence, kozmetik, sağlık ve kimya endüstrisini içerir. Covestro, dünya çapında 30 üretim tesisine sahiptir ve 2017 sonunda yaklaşık 16.200 kişiyi (tam zamanlı eşdeğer olarak hesaplanmıştır) istihdam etmektedir.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied