Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » Denge İnovasyon ve Bilim Merkezi Faaliyetlerine Başladı

Denge İnovasyon ve Bilim Merkezi Faaliyetlerine Başladı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Tekstil kimyasalları ve yardımcı maddeleri sektörünün önemli üreticilerinden Denge Kimya’nın Eylül 2016’dan bu yana yürüttüğü AR-GE Merkezi (Araştırma-Geliştirme Merkezi) başvuru çalışmaları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı. Türkiye’de 308. Ar-Ge Merkezi olan Denge Kimya, sektöründe öncü AR-GE Merkezlerinden biri olurken, Kimya alanında AR-GE Merkezi olarak belgelendirilen 18. firma oldu.

3 farklı üniversiteden hakem olarak atanan profesörler Denge Kimya AR-GE merkezinin kontrollerini gerçekleştirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda bir üst kurula yapılan sunumun ardından 8 Aralık 2016’da ‘Denge İnovasyon ve Bilim Merkezi’ olarak AR-GE merkezi belgelendirildi.

Son 5 yıl içerisinde önemli AR-GE yatırımları yapan Denge Kimya, TÜBİTAK destekli 4 TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) projesini başarı ile sonuçlandırırken, 3 TEYDEB projesini de halen devam ettiriyor. Firmanın başarı ile tamamladığı projeler için iki patent başvuru süreci ise devam ediyor. Denge Kimya, Türkiye’de diğer AR-GE merkezleri ile devam eden projelerinin yanı sıra, global firmalar ile yürüttüğü ortak ürün geliştirme projelerini 23 kişilik AR-GE Merkezi ekibiyle devam ettiriyor.

Denge Kimya’ya Kalite Ödülü Verildi

15-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen 25. Kalite Kongresi’nde 2016 Türkiye Mükemmellik Ödülleri sahiplerine verildi. Denge Kimya, KALDER tarafından verilen EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı -European Foundation for Quality Management) ‘Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız’ belgesini aldı.

Denge Kimya EFQM Mükemmellik Modeli ile yönetim yolculuğuna 2008 yılında başladı. 2011 yılında Mükemmellikte Kararlılık Belgesini alan Denge Kimya, 2014 yılında bir saha denetimi daha geçirerek EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız Belgesini almıştı.

2016 yılında, KALDER değerlendirme komitesi tarafından Denge Kimya’nın başvuru dokümanının incelemesi ve 20-21 Ekim’de Saha Ziyaretinin gerçekleştirilmesinin ardından yapılan değerlendirme sonucunda Mükemmellikte Yetkinlikte 500 puan ve üstüne tekabül eden ‘5 YILDIZ’ belgesi almaya hak kazandı.

Yardımcı Materyaller

TotalEnergies madeni yağları tekstil üretimine güç ve güven veriyor

Tekstil yağları alanındaki 60 yılı aşkın uzmanlığı ile tekstil sektöründeki başlıca madeni yağ tedarikçilerinden biri olan TotalEnergies, kendi geliştirdiği teknolojiler ve ürünler ile pazarda...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied