Devan ve Jeanologia sürdürülebilir tekstil için birlikte çalışıyor

Devan, BI-OME antimikrobiyal ve R-Vital cilt bakımı serisi Jeanologia’nın e-Flow teknolojisini kullanıyor.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Devan ve Jeanologia sürdürülebilir tekstil için birlikte çalışıyor

Sürdürülebilir ve fonksiyonel tekstil terbiyelerinde öncü şirketlerden Belçika merkezli Devan, iklim değişikliği, su tüketimini azaltma ve sürdürülebilirlik adına önemli bir adım attı. Firma denim başta olmak üzere tekstil üretiminde su tüketimini en aza indirebilmek için yenilikçi terbiye teknolojileri geliştiren Jeanologia’nın patentli e-Flow teknolojisini kullanıyor. Devan bu sayede giysilere daha verimli ve sürdürülebilir terbiye prosesi uygulayabiliyor.

1990’ların başından bu yana dünyaya ‘yeşil’ kimyayı getirmeye çalışan Devan ve terbiye endüstrisi için sürdürülebilir ve eko-verimli teknolojilerin geliştirilmesinde 25 yılı aşkın deneyime sahip yenilikçi bir şirket olan Jeanologia onlarca yıllık birikimlerini birleştirerek sürdürülebilir tekstili destekliyor. Devan’ın ödüllü BI-OME antimikrobiyal ve R-Vital cilt bakımı serisi uygulaması, Jeanologia’nın e-Flow teknolojisi ile daha az su tüketimiyle yüksek kalitede sonuçlar veriyor.

Devan, daha sürdürülebilir uygulama yöntemlerine odaklanıyor

Devan’ın Teknolojiden Sorumlu Başkanı (CTO) Dr. Vanessa Daelman, tekstil endüstrisinin küresel tatlı suların %4’ünü kullandığına dikkati çekti. Devan’da sürekli olarak daha sürdürülebilir çözümler üzerinde çalıştıklarını açıklayan Daelman sözlerini şöyle sürdürdü;

“Tekstil uygulaması sırasında fazla su kullanımını azaltmak için Jeanologia’nın e-Flow gibi sürdürülebilir uygulama yöntemlerine elbette çok değer veriyoruz. Jeanologia ile birlikte çalışabildiğimiz ve Devan teknolojilerinin bu teknolojiler aracılığıyla, tam işlevsellik korunarak denim gibi giysilere veya kumaşlara kolayca uygulanabileceğini kanıtladığımız için mutluyuz. Bu uygulama yöntemi aynı zamanda konfeksiyon terbiyesi sonrasındaki işlemleri de mümkün kılıyor. Buna örnek olarak, yeniden kullanımın büyük bir rol oynadığı daha döngüsel bir tekstil dünyasında giderek daha önemli hale gelecek olan, halihazırda bitmiş giysilere antimikrobiyal işlem verilebilir.”

Devan ve Jeanologia sürdürülebilir tekstil için birlikte çalışıyor
Devan ve Jeanologia sürdürülebilir tekstil için birlikte çalışıyor

Jeanologia ile yüksek kalite, minimum su tüketimi

Jeanologia’nın geliştirdiği e-Flow teknolojisi, minimum miktarda su ve sıfır deşarj ile önemli sayıda en yüksek kalitede terbiye efekti gerçekleştirebiliyor. Teknoloji, geleneksel aşındırma işleminin yerine mikronizasyon ve nebulizasyon uygularken, su yerine nano kabarcıklar kullanarak performans kimyası sunuyor. Aynı zamanda uygulama maliyetini düşüren bu teknoloji, kullanılan su miktarını azaltıyor ve su içinde değil, giyside doğru miktarda kimyasalın kalmasına olanak tanıyor. e-Flow, her endüstriyel çamaşır makinesine mükemmel uyum sağlarken, bu durum, fabrikaların ve markaların Devan’ın teknolojilerini geleneksel uygulama ekipmanlarına göre, daha küçük üretim çalışmaları için ve doğrudan giysilerde bile daha sürdürülebilir bir şekilde uygulamalarına fırsat veriyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

Sürdürülebilir denim için Monforts ve müşterileri hemfikir

Monforts teknolojileri kullanıcıları sürdürülebilirlik konusunda firmayla aynı vizyonu paylaşarak sürdürülebilir kumaş üretiminde önemli ve öncü çalışmalara imza atıyor. Farklı ülkelerden...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied