Ana Sayfa » Eğirme » Dijital Fırsatlar Eğirmeyi Daha Verimli Hale Getiriyor

Dijital Fırsatlar Eğirmeyi Daha Verimli Hale Getiriyor

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Dijital Eğirme Paketi Eğirmeyi Daha Verimli Hale Getiriyor
Dijital Eğirme Paketi Eğirmeyi Daha Verimli Hale Getiriyor

ITMA ASIA 2018’de eğirme alanındaki yeniliklerini sunacak olan Rieter, iplik üreticilerinin verimlilik sorununa yeni çözümler getiriyor. Özellikle Dijital Eğirme Paketi ile birlikte tesisteki üretkenlik ve mevcut sorunlar anlık olarak denetlenerek çözülebiliyor.

Yeni Dijital Eğirme Paketi ile Rieter iplikhanelerin dijitalleştirilmesinde yeni bir bölüm açıyor. Platform, iplik işletmelerini sadece birkaç tıklama ile çalıştırmayı ve kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Tüm eğirme süreci için potansiyel geliştirmeleri bir bakışta görselleştiriyor. Dijital Eğirme Paketi, mevcut tüm diğer çözümlerden daha esnek ve daha doğru işlevler sunuyor; üçüncü parti uygulamalara açıktır. Rieter rotor eğirme sistemi ile yeni platform ITMA Asia’da sunulacak; 2019’da bu çözüm aynı zamanda ring, kompakt ve havalı eğirme sistemleri için de mevcut olacak. 2019’un ortasından itibaren, mevcut Rieter dijital sistemleri UPtime ve SPIDERweb de Dijital Eğirme Paketi’ne dahil edilecek.

UPtime, iplik işletmelerinde bakım görevlerinin planlanmasına yapay zeka getirir. İzlenen parametrelere ve büyük veri analitiğine dayalı olarak, sistem performans açısından kritik verileri toplar, nedenleri de dahil olmak üzere sapmaları belirler ve gelecekteki olası hataları ve hatta bozuklukları bile gösterir. UPtime, iplik işletmelerinin bakımını, tahmini bakım açısından optimize eder.

Dijital Eğirme Paketi ve dört yeni ring ve kompakt eğirme makinesi

Rieter, G 37 ve G 38 ring eğirme makinelerini ve K 47 ve K 48 kompakt eğirme makinelerini pazara tanıtacak. G 32 ve K 42, Rieter portföyünün bir parçası olarak kaldı.

8 serisi makineler, personelin kullanılabilirliğinin sınırlı olduğu, özellikle esneklik ve iplik kalitesi gereksinimlerinin yüksek olduğu pazarlar için idealdir.  Elektronik bir çekim tahrik sistemine, entegre bireyse iğ izleme ISM premium’a ve entegre şantuklu iplik cihazına dayanan bu her şey dahil modellerle, müşteriler, standart ve özel iplikler için en yüksek düzeyde otomasyon, en iyi performans ve eksiksiz esneklikten faydalanabiliyor

7 serisi makineler, personel eksikliğinin bir sorun olmadığı ve esneklik ve iplik kalitesi gereksinimlerinin yüksek olduğu pazarlar için tasarlandı. Tüm özel ipliklerde bile, tam makine boyunda, sınırsız uygulama gamı sayesinde, müşterilere yüksek bir esneklik sağlıyor. Elektronik çekim tahrik sistemi, parça değişimi için duruş süresini azaltıyor. Entegre bireysel iğ izleme sistemi ISM basic, operatörlerin verimliliğini ve dolayısıyla da makinenin verimliliğini arttırıyor.

Bir seçenek olarak sunulan yeni LENA iği, dört yeni modelle daha da fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Kompakt sistemi ‘EliTe® Kompakt Eğirme Sistemi’; G 32, G 37 ve G 38 olmak üzere üç bilinen ring eğirme makinesinde opsiyonel olarak bulunuyor.

Otomatik regüleli cer Makinesi RSB-D 26’in Prömiyeri

Rieter ayrıca eğirme hazırlama alanında da ilgi çekici şeyler sunuyor. Otomatik regüleli cer makinası RSB-D 26, Şanghay’daki prömiyerini kutluyor. Üstün şerit kalitesi, düşük üretim maliyetleri ve kolay kullanım ve bakımı sayesinde oldukça etkileyici.

SSM’de dünyada bir ilk

SSM’nin yeni CWX makineleri, sarma makinelerinin uygulama gamını genişletiyor. Yeni sarma makinesi CWX-W ile güç tüketimi, iğ başına 35 watt’a düşürülebilir. Dokuma, örgü ve yuvarlak örgüde kullanılan konik bobinlerin enerji verimli geri sarımı için ideal sistemdir.

Satış sonrası işlerden potansiyel modernizasyon imkanı

Rieter’in Satış Sonrası Birimi, mevcut Rieter makinelerinin performansını bir dizi modernizasyon çözümü ile geliştiriyor. Örneğin: Rieter en son geliştirmesi, iplik çekim ünitesi, UNIfloc A11’in üretimi saatte maksimum 1 400 kilograma çıkarmasını mümkün kılıyor. Enerji tüketimi de %20’ye kadar azaltılabiliyor, bakım ve yedek parça maliyetlerinden tasarruf edilebiliyor.

Sistem çözümünün avantajları

Her müşteri ihtiyacına yönelik kişiselleştirilmiş sistem çözümleri: Rieter, bir iplikhanenin tüm kullanım ömrü boyunca çok yüksek verimlilik oranları ve rekabet avantajı elde etmesini sağlar. ITMA Asia’da, Rieter, dört farklı proses hattının pratik ve etkileşimli örneklerini sergileyecek. Gösterilen ürünler, ring eğirme makinesi G 32’li eğirme sistemleri, kompakt iplik eğirme makinesi K 47, rotor eğirme makinesi R 36 ve havalı eğirme makinesi J 26.

Üstün kaliteli teknoloji bileşenleri

Bräcker, Graf, Novibra ve Suessen’in üstün kaliteli teknoloji bileşenleri, iplikhanede optimum performans sağlar. Bunlar arasında en yeni marka üst taraklar Ri-Q-TOP 2035 (35 diş) ve Graf’den Ri-Q-TOP 2040 (40 diş) ve Suessen’den “Yeni EliTe® Kompakt Eğirme Sistemi” yer alıyor.

Rieter’in sunduğu birçok avantajı kendiniz görün; 15 – 19 Ekim 2018 tarihleri arasında Şanghay’daki ITMA Asya’da Salon 1, Stant D01’de firmayı ziyaret edebilirsiniz.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied