Ana Sayfa » Eğirme » Ring ve Kompakt İplik Sistemleri Uzmanı Rieter, ITM 2018’de

Ring ve Kompakt İplik Sistemleri Uzmanı Rieter, ITM 2018’de

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Ring ve kompakt iplik sistemleri uzmanı Rieter, ITM 2018’de
Ring ve kompakt iplik sistemleri uzmanı Rieter, ITM 2018’de

Maksimum esneklik ve verimlilik ile birlikte yüksek iplik kalitesi için kapsamlı ürün gamına sahip Rieter, ITM 2018 fuarında ring ve kompakt iplik sistemleri çözümleriyle yer alacak. Firma iplikhanelerde dijitalleşmeyi vurgulayacak.

Rieter’in Türkiye’deki pazar liderliği, tüm alanlarda yüksek iplik kalitesini

garanti eden geniş bir ürün yelpazesine dayanıyor. Maksimum esneklik ve üretkenlik ile minimum enerji tüketimi temel unsurlardır. Rieter’in ring ve kompakt iplik sistemleri, Türkiye pazarı da dahil olmak üzere standardı belirliyor. Rotor iplik makinesi R 36, geri kazanılmış elyafların eğrilmesi için özellikle uygundur. Rieter’in dijitalleşme konusundaki bir sonraki adımı bakım çözümü UPtime ile atıyor, böylece üretkenliği arttırıyor ve bakım maliyetlerini düşürüyor.

ITM, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Rieter, 301A/313A standında ilgili ziyaretçileri sıcak bir şekilde karşılayacak.

Kullanışlı Ring ve Kompakt İplik Sistemleri

İplik kalitesinin, esnekliğinin ve verimliliğinin eşsiz kombinasyonu, Rieter sistemlerinde eğirmeyi karakterize eder. Eşsiz kompakt sistemi, diğer tüm sistemlerden çok daha yüksek potansiyel hızlarda önemli ölçüde daha az enerji tüketir. Makine için bakım maliyetleri de çok düşüktür.

Kullanışlı ring iplik makineleri, yüksek kaliteli ring iplik ve özel iplikler üretmek için kullanılıyor. VARIOspin sistemi şantuk iplikleri için uygundur. Kompakt iplikler opsiyonel EliTe® sistem kullanılarak da üretilebilir. Ek ekipman diğer özel ipliklerin üretimini kolaylaştırır. Tekil İğ İzleme (Indivudial Spindle Monitoring – ISM) ile, tüm iğler izlenebilir ve verimlilik arttırılabilir.

Rotor İplik Makineleri

Geri dönüştürülmüş elyaflar, iplikhanenin hammadde maliyetlerini azalttığı için, Türkiye’de giderek daha önemli hale geliyor. Yarı otomatik rotor iplik makinesi R 36 bu elyaflar için uygundur. AMIspin ile optimize edilmiş ekleme işlemi, özellikle geri kazanılmış elyaflarda, bükülmüş malzemenin kalitesini ve dolayısıyla iplik kalitesini arttırır. AMIspin ile kolay ve hızlı ekleme, zaman kazandırır ve makine verimliliğini artırır. Yeni Otomatik Eğirme (Automated Spinning-In  -ASI), fonksiyonu bir makine durduktan sonra hızlı bir şekilde başlamasını sağlayarak yüksek makine verimliliğini mümkün kılıyor.

Tam otomatik rotor iplik eğirme makinesi R 66, kalite ve üretkenlik için standartları belirliyor. Öncü eğirme kutusu teknolojisi, yüksek iplik mukavemeti sağlıyor. Ekleme prensibi ve tutarlı, otomatik rotor temizleme, daha az zayıf noktaya ve örme ve dokuma sırasında daha iyi bir çalışma performansına yol açar.

İplikhanede Dijitalleşme

İplikhanede dijitalleşme Rieter için bir başka önceliktir. İplik fabrikalarının bakımını ve tahmini bakımıyla ilgili kontrolleri optimize eden UPtime dijital baskım çözümü, benzersiz eğirme yetkinliği ve modern teknoloji kombinasyonundan ortaya çıktı.

Pazardaki tek iplikhane izleme sistemi SPIDERweb proses, kalite ve üretim verimliliği hakkında verileri toplar ve erken aşamada sapmaları tespit eder. SPIDERweb, 50 ülkede yaklaşık 270 müşteri için 13.0007den fazla makinede başarılı bir şekilde çalışıyor. Sistem ayrıca mevcut makineler ve sistemlerde bir güçlendirme uyarlaması olarak da elde edilebiliyor. Ek olarak,  Alert ve Cockpit Modülü, müşterilerin makinelerini bir akıllı telefon üzerinden izlemesini mümkün kılıyor.

Satış sonrası servis

22017 yılında açılan Kahramanmaraş servis şubesi, kurulum ve mekanik onarım hizmetleri, teknolojik danışmanlığı ve eğitim gibi mevcut servislere ek olarak elektronik onarım hizmetleri de sunuyor. Bu sayede Rieter, müşterilerinin rekabet gücünü arttırma hedefini sürekli olarak devam ettiriyor.

Satış sonrası alanında Rieter, elyaf hazırlığından son eğirme işlemine kadar ileri teknoloji yükseltmeler sunuyor. Rieter, sadece müşteri verimliliği ve kalite iyileştirmeleri sunmayan, aynı zamanda daha uzun servis ömrü ve maliyet tasarrufu sağlayan yükseltmeler geliştiriyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied