26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

DOMOTEX Turkey 2023 Antalya’da düzenlenecek

FuarlarDOMOTEX Turkey 2023 Antalya’da düzenlenecek

- Haber Sponsoru -

Küresel halı ve zemin kaplama sektörünün Türkiye ve Orta Doğu’daki en büyük etkinliklerinden DOMOTEX Turkey, şubat ayında bölgede yaşanan depremden sonra Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nin (OFM) yardımların üssü olarak kullanılması nedeniyle bu yıl Antalya’da gerçekleştirecek. DOMOTEX Turkey 2023 fuarı 10-13 Temmuz tarihleri arasında ANFAX Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ‘Sürdürülebilirlik ve Geri Dönüşüm’ ana teması ile ziyaretçilerini ağırlayacak.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Annika Klar, DOMOTEX Turkey 2023’ü düzenleyebilmekten dolayı çok heyecanlı olduklarını söyledi. Fuar şirketi ayrıca Türk ve Orta Doğu halı ve zemin kaplamaları sektöründen aldıkları yoğun talebe yanıt verdiğini de belirtiyor.

Fuara Türkiye, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, ABD ve Hindistan’dan alıcıların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Geçen yıl 200’ü aşkın firmanın katıldığı ve 103 ülkeden 18.000’den fazla ziyaretçinin takip ettiği fuarın 2023 edisyonundaa İran ve Hindistan başta olmak üzere birçok ülkeden firma katılımcı olarak yerlerini alacaklarını duyurdu.

DOMOTEX Turkey 2023 Antalya’da düzenlenecek

Turizmin Başkenti Antalya ulaşım ve konaklama avantajları sağlayacak

Türkiye’de turizmin başkenti kabul edilen Antalya’da düzenlenecek olan DOMOTEX Turkey 2023, şehrin sahip olduğu ulaşım ve lojistik olanaklarla gücünü artıracak. Yerli ve yabancı havayollarının uçuş destinasyonları arasında bulunan şehir, ayrıca otelleri ve yeme-içme tesisleri ile fuar katılımcıları ve ziyaretçileri için cazip bir seçenek haline geldi.

2021 yılında makine halısı ticaretini yüzde 21,9 büyüterek 2,7 milyar dolar seviyelerine ulaştıran Türkiye, dinamik üretim potansiyeli ile her geçen gün ihracat rakamlarını artırarak ilerlerken; DOMOTEX Turkey de halı ve zemin kaplamaları sektörünü bir araya getirerek sektörün gelişimine ve küresel büyüklüğüne katkıda bulunuyor. Fuarda yer alacak katılımcı firmalar makine halıları ve kilimleri; el yapımı halılar ve kilimler, tekstil zemin kaplamaları (duvardan duvara); esnek zemin kaplamaları, laminant, ahşap ve parke; elyaf, iplik ve dokuma kumaşlar; döşeme, temizleme ve uygulama teknolojileri; yapay çim ve spor zeminlerin yanı sıra makine ve zemin uygulama ve teknolojilerini de Antalya’da sergileyecek.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler