Dornbirn-GFC Kongresi’nin İlk Asya Versiyonu Düzenlenecek

3-4 Mart tarihleri arasında Güney Kore’nin Daegu kentinde düzenlenecek olan 1. Dornbirn-GFC Asya, elyaf yeniliklerini ve tekstilde yenilikçi çalışmaları Asya pazarına taşıyacak.

Anasayfa Fuarlar Dornbirn-GFC Kongresi’nin İlk Asya Versiyonu Düzenlenecek

Dornbirn-GFC Asya Yakında İlk Versiyonuyla Daegu'da
Dornbirn-GFC Asya Yakında İlk Versiyonuyla Daegu’da

Küresel tekstil endüstrisinin yakından takip ettiği önemli etkinliklerden biri olan ve Avusturya’nın Dornbirn şehrinde düzenlenen Dornbirn Global Elyaf Kongresi (Dornbirn-GFC), yeni bir etkinlikle Asya pazarına hitap edecek. 1. Dornbirn-GFC Asya, 3-4 Mart tarihleri arasında Güney Kore’nin Daegu kentinde düzenlenecek ve elyaf yeniliklerinin ele alındığı bir platforma dönüşecek.

Dornbirn-GFC Asya için güçlü bir yerel destek sağlanmış bulunuyor. Kongre Avusturya Elyaf Kongresi ile Kore Tekstil Federasyonu KOFOTI ve tanınmış Boya ve Terbiye Teknolojileri Enstitüsü DYETEC işbirliği ile hayata geçiyor. Taraflar arasında etkinlikle ilgili anlaşma 21 Ekim 2019 tarihinde Portekiz’in Porto kentinde imzalandı. Kore’de gerçekleşecek olan 1. Dornbirn-GFC Asya’ya tüm tekstil zincirinden 300 ile 400 civarında katılımcının gelmesi bekleniyor.

Güçlü partnerlerin işbirliği

Her yıl Eylül ayında Avusturya’nın Dornbirn kentinde gerçekleştirilen Elyaf Yenilikleri Kongresi Dorbirn-GFC, 35’ten fazla ülkeden 700’den fazla uluslararası katılımcıya ev sahipliği yapıyor. Etkinlik elyaf ve tekstilde yenilikçi çalışmalar konusunda ağ oluşturmada önemli bir platform kabul ediliyor. Etkinliğin Asya versiyonu, bu güçlü deneyim ve katkı ile yola çıkıyor.

Asya şirketlerinin ağ faaliyetlerini geliştirmeyi hedefleyen etkinliğin organizasyonunda Kore tarafında ise KOFOTI ve DYETEC yer alıyor. Bir federasyon olarak KOFOTI tüm tekstil zincirini kapsıyor ve Asya, Çin, Japonya, Tayvan ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerindeki güçlü bağlarla son derece güçlü konumda bulunuyor. KOFOTI bu kongre ile aynı zamanda Daegu’da REWIEW PID fuarını organize ediyor. Bu fuar yaklaşık 500 katılımcı ve 25 bin civarında ziyaretçi bekliyor, bu ise iki etkinlik arasında güçlü bir sinerjiye yol açıyor.

Dornbirn-GFC Asya:  2 gün boyunca yoğun program

Dornbirn-GFC Asya’nın program tasarımı Avusturya’daki Dornbirn-GFC kongresine benzer şekilde oluşturuldu. Genel oturum konuşmacıları 3 Mart 2020’de Dornbirn-GFC Asya kongresini açacak. Yaklaşık 30 uzman sunumu 3 ve 4 Mart 2020 tarihlerinde şu temel konulara odaklanacak; elyaf yenilikleri, nonwoven ve teknik tekstiller, araçlar – örneğin otomotiv iç ve ana aksamı, akıllı kumaşlar, sürdürülebilir ve döngüsel ekonomi. Etkileşimli tartışmalar bu özel elyaf yenilik kongresini tamamlayacak.

İlk kez gerçekleştirilecek olan bu elyaf yenilikleri kongresine; Avrupa tarafında tanınmış üniversite profesörleri, elyaf ve tekstil endüstrisinden en iyi şirketlerin yönetim kurulu üyeleri ve sahipleri hali hazırda etkinliğe katılımlarını teyit etti. 3-4 Mart tarihleri arasındaki 1. Dornbirn-GFC Asya, Daegu’daki Samsung Yaratıcı İnovasyon Merkezi’nde düzenlenecek.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied