Ana Sayfa » Baskı » DuPont UV baskı için yeni plakalarını tanıttı

DuPont UV baskı için yeni plakalarını tanıttı

Özel olarak formüle edilen yeni DuPont Lightning plakaları, baskı kalitesinden ödün vermeden daha kısa erişim süresi sunuyor.

Epson Article Top
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

DuPont Cyrel® Solutions, katıldığı INFOFLEX 2021 fuarında yeni Cyrel® Lightning UV-LED optimize plaka ailesini pazara tanıttı. Yeni Cyrel® Lightning fotopolimer plaka yelpazesinin ilk üyesi olan Cyrel® LSH erişim süresini %42’ye kadar azaltırken, 045 ve 067 gauge ölçülerinde mevcut bulunuyor. Solvent işlenebilir yeni baskı plakası, Esko XPS Crystal ünitelerin en son yazılımındaki sertifikalı pozlama formülleriyle sunuluyor. Gelişmiş yüzey taramaları için ideal olan Cyrel® LSH esnek ambalajlama, etiket ve kağıt baskı uygulamalarındaki geniş bir dizi baskı altı malzemesi ve baskı işlemi için optimize edilmiş olan, pürüzsüz yüzeyli bir sert durometre plakası olarak tanıtıldı.

LED üniteler üzerindeki pozlama ayarlarının çoğu zaman daha yüksek kalite ve daha kısa erişim süresi seçeneklerinden biri için yapılması gerekiyor. En baştan UV-LED pozlama özellikleri göz önünde bulundurularak formüle edilen Cyrel® Lightning plakalar bu duruma yönelik çözüm sunuyor. Esko XPS Crystal gibi UV-LED pozlama sistemlerinin özelliklerinden en iyi şekilde yararlanılabilmesi için bu sistemlere göre optimize edilen yeni baskı plakaları farklı avantajlar sağlıyor. Bunlar arasında baskı kalitesinden ödün vermeden erişim süresi ve plaka performansı arasında daha da optimize edilmiş bir eşleşme yer alıyor.

DuPont UV baskı için yeni plakalarını tanıttı

DuPont Cyrel® Lightning plakaları ile dengeli bir kürleme mümkün

DuPont Küresel Teknoloji Başkanı Suniti Moudgil, Cyrel® Lightning plakalarının, yüzey ve tam kürleme arasında ayarlanabilirlik sağlamak için özel olarak uyarlanmış UV profillerine sahip kimyasallardan faydalandığını belirtti. Bu inovasyonun taranmış bir LED pozlama sekansının benzersiz dinamiklerine göre özel olarak şekillendirilebilen dengeli bir kürlemeyi mümkün kıldığını aktaran Moudgil, aynı zamanda bunun hassas şekilde ayarlanmış bir UV emilim profili aracılığıyla yeterli kürleme sağladığını dile getirdi.

Memphis, Tennessee’de bir işletme olan Cyber Graphics, baskı öncesi operasyona UV-LED teknolojisi uyarlamada öncülerden biri olurken, yeni fotopolimerin dış değerlendirmesine erken dönemden itibaren katılım gösterdi. Cyber Graphics Başkan Yardımcısı Kevin Bourquin; “Flekso işinde sürekli işlem optimizasyonunu geliştirmekten bahsediyoruz. Dolayısıyla LED pozlamaları için ayarlı bir plakaya sahip olup performansı artırmak, pozlamanın LED teknolojisinde bir engel olmasının önüne geçmek ve aynı zamanda da beklediğimiz baskı kalitesini sağlayabilmek işletmemiz için büyük bir fayda oldu” diye konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

FESPA Eurasia 2021 fuarı yine unutulmaz bir Mimaki şovuna sahne olacak

Geniş format inkjet baskı makinelerinin ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, Türkiye pazarıyla özlenen buluşmasını FESPA Eurasia 2021 fuarında...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied