Ana Sayfa » Baskı » Durst Tech Days 2018 Yeni Çözümlerin Merkezi Oldu

Durst Tech Days 2018 Yeni Çözümlerin Merkezi Oldu

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Durst Tech Days 2018 Yeni Çözümlerin Merkezi Oldu
Durst Tech Days 2018 Yeni Çözümlerin Merkezi Oldu

Inkjet alanında öncü ve gelişmiş dijital baskı ve üretim teknolojileri üreticisi Durst, 18-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen ve çok başarılı geçen Durst Teknoloji Günleri’nde (Durst Tech Days) geniş formatlı baskı, servis ve yazılımlardaki en son teknolojik gelişmelerini açıkladı.

İtalya, Güney Tirol’daki Brixen kentindeki Durst genel merkezinde ve Avusturya Doğu Tirol’daki Lienz’deki diğer üretim merkezinde iki gün süren etkinlikte misafirler, ödüllü yeni teknolojileri, P5 platformunun satışının çok hızlı olduğunu ve teslimat sürelerinin şimdiden 10 haftaya kadar çıktığı anlatıldı. Durst CEO’su Christoph Gamper’a, P5 için, FESPA esnasında verilen Avrupa Dijital Basın Birliği (EDP) Ödülü’nün ardından Durst, İspanya’daki Panorama’da başarılı P5 saha testinin ilk sonuçlarını bildirdi. Panorama sadece ilk ayda 24.000 m2‘lik bir alana basıldı ve her şey yolunda ilerliyor.

Gamper sözlerini şöyle sürdürdü: “Durst Tech Days, müşterilerimize en son teknolojilerimizi ve düşüncelerimizi özel bir ön izleme ile sunmak için oluşturuldu. Günlük üretim ihtiyaçlarını ele almak ve sürekli değişen pazar taleplerini karşılamak için tasarlanan inovasyonlar, verimli, uygun maliyetli ve optimum çalışmayı teşvik ediyor. ”

Global Satış Genel Müdür Yardımcısı Barbara Schulz şunları ekledi: “Yeni geliştirmelerin etkili olması için bir konsept kapsamında ele alınması gerekir. Müşteriler, yatırımlarını en üst düzeye çıkarmak için kendi üretim ortamlarında nasıl çalışacaklarını anlamak isterler. Durst Tech Days, bunu başarılı bir şekilde yapabilmeleri için oluşturuldu. ”

Yeniliklerin  Durst Tech Days 2018’de açıklandı

Brixen’deki Durst Tech Days etkinliğinde odak noktasında roll-to-roll baskı sistemleri, yazılım ve önleyici bakım konseptleri yer alırken; Lienz’de gündemde flatbed baskı için Durst P5 ve Durst Su Teknolojisi gösterileri vardı. İki gün boyunca buna uyarlanmış sunumlar yapıldı.

UV LED kürleme teknolojisi ve yeni çıkarılan UV LED mürekkebi ile 3 ve 5 metrelik baskı sistemlerinde; Rho geniş formatlı portföyünde yeni model Durst Rho 512R LED oldu. Endüstriyel tekstil tabelacılar, daha yüksek üretkenlik ve daha fazla kağıt seçimi ile başarılı Rhotex 325 kumaşları ve boya alt yazıcısını yakından inceleme şansı elde etti. Ziyaretçilere, standart üretimde performansın % 40 oranında arttığı ve Ekim 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık 50 kurulumun yapıldığı anlatıldı.

Son Durst Analytics yazılımı, en önemli makine parametrelerinin uzaktan izlenmesiyle önleyici servis ve bakım sunuyor. Durst Su Teknolojisi’nde ilk olarak iki yıl önce ilan edilen önemli güncellemeler; ödüllü Durst WT 250’nin flatbed baskıda endüstriyel üretim elde etmesiyle birlikte mümkün oldu. Durst’un Profesyonel Hizmetler Bölümü için iş akışı güncellemeleri ve yeni mürekkep duyuruları için bir yol haritası ve strateji. Durst’un P5’in yeni aile üyelerini ve SGIA fuarındaki diğer geliştirmeleri açıklayacağını teyit etti.

Bir diğer adımda ise baskı servis sağlayıcılarının Durst’un dünya standartlarında teknolojisinden büyük bir başlangıç sermayesi harcaması yapmadan yararlanabilmesine yönelik ilk planlar açıklandı. Fikir, Durst’un, dört yıla kadar önce kiralama konseptiyle baskı şirketlerine yatırım yapmasını içeriyor. Programa hak kazananlar, “tam hizmet sözleşmesi” ile en iyi şekilde bakımı yapılmış olan bir ikinci el makine sahibi olacaklar.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied