Ana Sayfa » Baskı » EFI Reggiani HYPER tekstil baskısı için yeni çözüm sunuyor

EFI Reggiani HYPER tekstil baskısı için yeni çözüm sunuyor

EFI, pazarın en hızlı ve yüksek kaliteli baskı sunan tarama dijital tekstil baskı makinesini duyurdu: EFI Reggiani HYPER.

Epson Article Top
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Silikon Vadisi merkezli Electronics For Imaging, Inc. (EFI) yeni EFI Reggiani HYPER dijital tekstil baskı makinesini 8-11 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi gerçekleşen TME Tekstil Makineleri Fuarı’nda tanıttı. İki pass üretim modunda dakikada 13 lineer metreye kadar baskı yaparak pazardaki en hızlı tekstil tarama baskı makinesi unvanını alan EFI Reggiani HYPER, aynı zamanda yüksek baskı kalitesi sağlıyor. Örme veya dokuma kumaşlarda yüksek kaliteli üretim için uygun olarak üretilen yeni baskı makinesi ayrıca tasarımında yer alan akıllı teknolojilerle Endüstri 4.0 projelerine entegre edilebiliyor. Yeni baskı makinesi Eylül ayı itibariyle satışa sunulacak. 

EFI Reggiani Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni, HYPER ile tekstil üreticilerinin, EFI Reggiani’nin tekstil baskı alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimi ve yenilikçiliğine dayanan gerçekten dikkate değer bir üretim çözümünden faydalanacaklarını söyledi. Genoni; “Portföyümüzü, diğer tarama baskı makinelerinden daha fazla çıktı sağlayan çok güvenilir, çok hızlı bir baskı makinesiyle genişletmekten özellikle heyecan duyuyoruz” dedi. 

EFI Reggiani HYPER üç farklı genişlikte sunuluyor

Yeni EFI Reggiani HYPER, çoklu-pass tekstil baskı sektörünün endüstriyel yüksek hızlı segmentini hedefliyor. 1,8 metre, 2,4 metre veya 3,4 metre genişliklerde mevcut olan baskı makinesi, 72 baskı kafasına sahip taşıyıcısında, 1,5 metre genişliğindeki bir rulo için dakikada 13 metreye kadar veya 3 metre genişliğindeki bir rulo için dakikada 10 metreye varan hızlarda üretim kalitesinde iki pass basabiliyor. 3.4 metrelik bir Reggiani HYPER baskı makinesinde, kullanıcılar dakikada 20 metreye kadar toplam çıktı sağlayarak, paralel olarak bir çift 1,5 metre genişliğinde rulo basabiliyor. 

Sekiz renge kadar konfigürasyona sahip HYPER, EFI Reggiani orijinal mürekkepleri ile destekleniyor. Çalışabilirlik ve daha uzun baskı kafası ömrü açısından en iyi performansı sağlamak için geliştirilen formüllere sahip mürekkepler yüksek kaliteli renk derinliği, parlaklığı ve haslık özellikleri sağlıyor. 

EFI Reggiani HYPER tekstil baskısı için yeni çözüm sunuyor

Yüksek baskı hızı için bant hareketi kontrolü

EFI Reggiani HYPER yüksek hızlı baskı sırasında aşırı bant hassasiyeti için uzunlamasına bant hareketi kontrolü sunuyor. Bunun yanı sıra yapışkan uygulaması için gömülü bir manyetik cihaza sahip hassas bir Kevlar® konveyör bandı bulunuyor. 

Püskürtme plakasına kadar devridaim ve temassız silme özelliğine sahip yenilikçi baskı kafası bakım sistemi baskı kafalarının baskıya hazır olmasını sağlıyor. EFI Reggiani’ye özel elektronik ve yazılım, gerçek zamanlı görüntü işleme ve baskı öncesi görüntü ön hesaplama süresi olmadan tasarım değişikliklerinin anlık üretimine imkan veriyor. Kullanıcılar, farklı baskı modlarıyla hız ihtiyaçlarını karşılarken, düz renkler, geometrik desenler, ince çizgiler, derin siyahlar, yumuşak gradyanlar ve daha fazlasının baskısında karşılaşılan sınırları ortadan kaldırarak çok daha fazla yetenek ve çok yönlülük kazanıyor. 

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied