Elif İplik yatırım tercihini yine BRÜCKNER’den yana kullandı

Üretim tesisinde iki adet BRÜCKNER ramı kullanan Elif İplik, başka bir BRÜCKNER hattı daha almaya karar verdi.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Elif İplik yatırım tercihini yine BRÜCKNER’den yana kullandı

Türk tekstil sektöründe öncü şirketlerden Elif İplik 2018’den bu yana boyama ve terbiye işlemlerini 2 adet yerli ve 2 adet BRÜCKNER marka ram ile başarıyla sürdürüyor. Yalnızca Türkiye değil yurtdışı pazarında da faaliyet gösteren firma, 2020 sonu itibarıyla üretim kapasitesinin artmasıyla yeni bir ram almayı gündemine taşıdı. Elif İplik son olarak, günlük ilave 10 ton tekstil üretimi ihtiyacını karşılamak için yeni bir BRÜCKNER yüksek kapasite tek katman ram tipi POWER FRAME SFR hattına yatırım yapma kararı aldı.

1999 yılında kurulan Elif İplik önceleri iplik üretimi ve tekstil ham maddesi ticareti üzerine odaklanırken, daha sonra kendi örme fabrikalarını açarak kapsamını genişletti. 2017 yılında ise kendi boya ve terbiye tesisini kurarak büyümeye devam eden firma bugün günlük 60 ton iplik, 40 ton boya ve 35 ton örgü üretim kapasitesiyle 6 sektöre hizmet veriyor.

Elif İplik için geniş üretim kapasitesi, yüksek ürün kalitesi ve esneklik ön planda

Türkiye pazarıyla sınırlı kalmayan Elif İplik İtalya, Fransa, Portekiz, İspanya, Polonya ve İngiltere gibi birçok Avrupa ülkesine de ihracat gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Rusya, Brezilya, Arjantin gibi uluslararası pazarlarda veya Tunus, Fas veya Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkelerinde de gittikçe artan müşteri sayısı, üretim kapasitesindeki artışı da beraberinde getiriyor.

Ortalama 2-3 yıl boyunca üretim tesisinde kullandığı farklı makineleri kalite, enerji verimliliği, kullanım kolaylığı, bakım ve üretkenlik açısından karşılaştırma imkanı bulan Elif İplik, belirgin fiyat farkına rağmen BRÜCKNER hattını seçti. Enerji maliyetinden tasarruf, kısa sürede daha fazla üretim ve yüksek kumaş kalitesi gibi faktörler daha pahalı bir makineye olan yatırımı uzun vadede daha uygun kılıyor.

Elif İplik Grubu Genel Müdürü Hayri Taşdemir onlar için en önemli şeyin geniş üretim kapasitesi, yüksek ürün kalitesi ve esneklik olduğunu söyledi. Müşterilerin gereksinimlerinin sürekli değiştiğini ve rekabetçi kalabilmek için bunlara hemen tepki verebilmeleri gerektiğini vurgulayan Taşdemir; “BRÜCKNER ve INTER TEKSTIL ile kesinlikle doğru partnerleri seçtik” dedi.

Elif İplik yatırım tercihini yine BRÜCKNER’den yana kullandı
Elif İplik yatırım tercihini yine BRÜCKNER’den yana kullandı

Uzun vadede uygun yatırım

BRÜCKNER hem kendi çalışanları hem de Türkiye mümessili INTER TEKSTIL meslektaşları ile, sürecin en başından beri sürekli olarak firmanın yanında yer alarak tam destek sağladı. Hatların devreye alınması sırasında Elif İplik’teki tüm işletme ekibi kapsamlı bir şekilde eğitilirken, hattın işletmesi için de çeşitli eğitimler gerçekleştirildi. Sonrasında BRÜCKNER, müşteriyi temizlik ve bakım konusunda da düzenli olarak destekleyerek, firmaya makine parametrelerinin optimum ayarı için teknolojik ipuçları verdi.

Müşterilerle yıllarca sürdürülecek kalıcı bir ortaklık geliştirme felsefesiyle hareket eden BRÜCKNER ve INTER TEKSTIL,Türkiye’de 40 yılı aşkın süredir faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Müşterileri ile birlikte düzenli olarak yeni ürünler üzerinde çalışan ve niş ürünler ve özel uygulamalar için çözümler sunan BRÜCKNER, bu anlamda da Elif İplik’in sürekli gelişimine ve dolayısıyla başarısına katkı sağlıyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

Sürdürülebilir denim için Monforts ve müşterileri hemfikir

Monforts teknolojileri kullanıcıları sürdürülebilirlik konusunda firmayla aynı vizyonu paylaşarak sürdürülebilir kumaş üretiminde önemli ve öncü çalışmalara imza atıyor. Farklı ülkelerden...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied