26.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Yatırım Yapan Eroğlu Giyim Büyükler Liginde Yükseldi

GüncelYatırım Yapan Eroğlu Giyim Büyükler Liginde Yükseldi

- Haber Sponsoru -

Yatırım Yapan Eroğlu Giyim Büyükler Liginde Yükseldi
Yatırım Yapan Eroğlu Giyim Büyükler Liginde Yükseldi

Aksaray’daki fabrikasına 20 milyon dolarlık yatırım yapan ve yılda toplam 17 milyon adet üretim gerçekleştiren Eroğlu Giyim, İSO 500 listesinde 51 basamak birden yükseldi.

İstanbul Sanayi Odası’nın (ISO) açıkladığı ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2016’ listesinde Eroğlu Giyim, bir önceki yıla göre 51 basamak birden yükseldi. 2015 yılında 403. sırada olan Eroğlu Giyim, yaklaşık 356 milyonluk net satışıyla 352. sıraya çıktı. Şirketin sadece özel sektör dikkate alınarak yapılan sıralamadaki yeri ise 343. sıra oldu.

Eroğlu Giyim lider markalara üretim yapıyor

Eroğlu Giyim’in temellerinin 34 yıl önce 6 makinelik küçük bir konfeksiyon atölyesinde atıldığını hatırlatan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında girmekten ve ülke ekonomisine katma değer üretmekten büyük gurur duyduklarını söyledi. Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Dünyanın lider markalarına üretim yapan Eroğlu Giyim‘in yıllık üretimi 17 milyon adede ulaştı. Eroğlu Holding olarak tarladan toplanan pamuktan ipliğe, iplikten denim kumaşa, oradan konfeksiyona ve ürünün son tüketicinin eline ulaştığı mağazacılığa kadar uzanan tekstil zincirinin tüm halkalarında var olan tek grubuz.”

Bugün itibariyle, Eroğlu Giyim’in tekstil sektöründe ülkemizin en büyük ihracatçı firmalarından biri konumunda olduğunu hatırlatan Eroğlu; “Çorlu, Aksaray ve Mısır’daki fabrikalarımızla kendi markalarımız. Colin’s ve Loft dışında yurt içi ve yurt dışında pek çok global da markaya hizmet veriyoruz” dedi. Eroğlu Giyim’in Aksaray’daki fabrikasına 20 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdiklerini sözlerine ekleyen Nurettin Eroğlu şunları dile getirdi; “Aksaray’daki mevcut konfeksiyon üretimi bölümüne 20.000m2 ilave yaptık. Ayrıca yine Aksaray’daki Eroğlu Giyim’in mevcut fabrikasına entegre olarak 50.000m2 kumaş üretim fabrikası kuracağız” dedi.

Eroğlu Holding, tekstil alanında yurtiçinde ve yurtdışında; Türkiye dahil 38 ülkede toplam 600’ü aşkın mağaza ve 5 üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Holding’in geçtiğimiz yıl 1 milyar 300 milyon dolar seviyesinde kaydedilen konsolide cirosunda tekstil şirketlerinin payı yüzde 80 olarak gerçekleşti. Cirosunun yaklaşık yüzde 60’lik kısmı yurtdışında bulunan şirketlere ait olan Eroğlu Holding dünya tekstil pazarında dikkat çekici bir paya sahip.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler