.
Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » Esprit sürdürülebilirlik için Archroma boyasını tercih etti

Esprit sürdürülebilirlik için Archroma boyasını tercih etti

Esprit’nin yeni ‘BEN SÜRDÜRÜLEBİLİRİM’ kapsül koleksiyonu bu boyalarla hayat buldu.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Sürdürülebilir çözümlere yönelik renk ve özel kimyasallar geliştiren Archroma, küresel moda giyim markası Esprit ile yeni bir iş birliği başlattığını duyurdu. Esprit yeni ‘BEN SÜRDÜRÜLEBİLİRİM’ kapsül koleksiyonu için Archroma EarthColors serisini seçti. 1968’de Kaliforniyalı çift Susie ve Doug Tompkins tarafından kurulan Esprit, şu anda merkezi Almanya ve Hong Kong’da olmak üzere dünyanın 40 ülkesinde yer alıyor.

Esprit, sürdürülebilirlik, eşitlik ve seçim özgürlüğünün temel değerlerini yansıtan rahat ve kaliteli giysiler üretiyor. Marka, %100 organik pamuktan yapılmış çevre bilincine sahip ilk koleksiyonunu 90’lı yılların başında geliştirdi.

Çevre dostu markalar EarthColors serisini talep ediyor

Tekstil boyalarına sürdürülebilir ve çevreci bir konsept getiren Archroma EarthColors® serisi, OutDoor Industry Award 2017’de Sürdürülebilir Yenilikler kategorisinde Altın Madalyayı alarak kamuoyunun dikkatini çekmişti. Bu ürün serisi, çevre dostu bilinçli gündelik giyim koleksiyonları için gerçekten yenilikçi ve otantik renk seçeneklerini keşfetmeye istekli olan Katmandu, G-Star ve Ternua gibi markalar tarafından düzenli olarak kullanılıyor.

Archroma EarthColors®, %100’e kadar yenilenebilir kaynaklardan elde edilen bir dizi patentli bitki bazlı boya serisidir. Archroma, EarthColors® boyasını sentezlemek için petrol türevi hammaddelerin yerine tarımdan ve bitkisel endüstrilerden, yaprak veya fındık kabuğu gibi yenilmeyen atık ürünleri kullanıyor. Akıllı teknolojiler sayesinde EarthColors® boyaları doğal atık malzemeden mağazadaki nihai ürüne kadar tamamen izlenebiliyor. Sürdürülebilirlik özelliği sayesinde bu boya serisi moda markaları için ideal bir alternatif oluşturuyor.

Esprit tarafından oluşturulan kapsül koleksiyonunda bulunan leylak rengi, bej, mavi, haki, pembe ve allık tonları renkleri; Archroma tarafından tarım endüstrisinden fındık kabuklarının, badem kabuklarının, biberiye, cüce palmiye, acı portakal ve pancarının yenmeyen artıklarından elde edildi. Esprit, doğadan ilham alan tüketiciler için keşfedilecek daha heyecan verici ürünler ile; bir sonraki sonbahar / kış ve ilkbahar / yaz koleksiyonları üzerinde çalışıyor.

Esprit sürdürülebilirlik için Archroma boyasını tercih etti
Esprit sürdürülebilirlik için Archroma boyasını tercih etti

Başarılı iş birliği iki tarafı da memnun etti

Esprit Sosyal ve Çevresel Sürdürülebilirlik Müdürü Kristina Seidler-Lynders şunları söyledi; “Geleneksel olarak bitkilerle yapılan renkler, renk tekrarlanabilirliği, haslığı açısından bazı sınırlamalara sahiptir; ve endüstriyel ölçekte ihtiyaç duyulan miktarları üretmek için çok miktarda bitki gerektirir. Archroma bize EarthColors®’u sunduğunda, petrol yerine bitkilerden sentezlenen otantik renkleri deneyimlememize imkan tanıyan teknolojiyi bulduğumuz için heyecanlıydık.”

Archroma’daki Marka ve Performans Tekstil Uzmanlıkları Brand Solutions Europe’dan Dion Cragg ise Esprit’teki tüm ekibin EarthColors®’un olanaklarını gerçekten benimsediğine dikkati çekti. Cragg; “Konseptin tişört ve eşarplardan kanvas sandalet ve çantalara kadar her olası ürüne uyarlanmasında sınırları gerçekten zorladılar. Sonuç harika görünüyor ve bu tür yaratıcılığı doğaya dayalı yeniliğimizle destekleyebilmekten gurur duyuyoruz, çünkü bu bizim doğamız” dedi.

Yardımcı Materyaller

Groz-Beckert dikiş iğneleri kolay ve hızlı çözüm sağlıyor

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert dikiş iğneleri portföyünde bulunan 3 bin farklı seçenek ile çok sayıda dikiş...

Özel Haberler