Ana Sayfa » Fuarlar » EVTEKS Fuarı iptal oldu, partnerler ayrıldı

EVTEKS Fuarı iptal oldu, partnerler ayrıldı

Önümüzdeki yıl mayıs ayında ev tekstili sektörünü iki ayrı fuar bekliyor.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

EVTEKS Fuarı sosyal medya hesabından 3 Eylül 2021 tarihinde 26. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nın sektöre olan katkısının en verimli şekilde geçmesi için Mayıs 2022 tarihine ertelendiği duyurulmuştu. İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) iş birliği ile gerçekleşen fuar ile ilgili iptal kararının hemen ardından dernekten gelen açıklamada, bunun tek taraflı bir karar olup kendilerinin bilgi veya onayları dahilinde olmadığı dile getirilmişti.

CNR Holding Genel Müdürü Alkan Usta ilk duyurunun ardından yaptığı açıklamada İstanbul Fuarcılık A.Ş. olarak düzenledikleri her organizasyonda katılımcı ve ziyaretçilerin taleplerine büyük önem verdiklerini ve her talebi dikkatle değerlendirdiklerini söyledi. Usta, tüm dünyada ağırlaşan pandemi koşulları ve özellikle Avrupa ülkelerinin Türkiye’yi kırmızı listeye alması nedeniyle EVTEKS Fuarı’nı erteleme kararı aldıklarını açıkladı.

“EVTEKS Fuarı talepler doğrultusunda ertelendi”

Alkan Usta bu erteleme kararının birçok katılımcının ve yurt dışındaki çözüm ortaklarının da talepleri doğrultusunda alındığını belirterek şunları aktardı; “Ayrıca fuara katılım sağlayan Almanya, İspanya, Fas ve Portekiz gibi milli katılım yapan ülkeler de fuara bu nedenle katılmama kararı almışlardır. Bunun yanı sıra, Asya’nın en önemli 2 ülkesi olan Çin ve Hindistan da fuarda katılımcı olarak yer almayacaklarını bildirmişlerdir.”

TETSİAD’ın web sitesinde yayınlanan EVTEKS Fuarı ile ilgili açıklama

“Yönetimimiz gerekli her türlü hukuki süreci başlatacaktır”

TETSİAD Yönetim Kurulu Adına Başkan Hasan Hüseyin Bayram ise iptal kararına şu şekilde tepkisini gösterdi; “20-24 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenleneceğini duyurduğumuz fuarımız, hazırlıklarımızı tamamlamış olmamıza karşın, etkinliği düzenlemeyi taahhüt eden firmanın kendi sorunları nedeniyle tek taraflı ertelemesi nedeniyle yapılamayacaktır.”

“Firmanın, derneğimizin bilgisi ve onayı haricinde almış olduğu bu yanlış kararın, sektörümüze ve ülke ekonomimize oluşturduğu mağduriyet hepimizin malumudur” diyen Bayram, yaşanan bu mağduriyet ile ilgili dernek yönetiminin gerekli her türlü hukuki süreci başlatacağını dile getirdi.

Mayıs 2022 ev tekstili sektörü için yoğun geçecek

EVTEKS Fuarı önümüzdeki yıl mayıs ayına ertelenirken, Hasan Hüseyin Bayram açıklamasında aynı dönemde düzenlenmesi planlanan HOMETEX Fuarı için hazırlıklara başladıklarını söyledi. Bayram fuar ile ilgili şu detayları paylaştı; “Ev tekstili sektörü açısından büyük önem arz eden buluşmamız bundan böyle HOMETEX EV TEKSTİLİ VE AKSESUARLARI FUARI adı altında 17-21 Mayıs 2022 tarihlerinde TETSİAD ve Küresel Fuar Acentesi Şirketi (KFA Fuarcılık) organizasyonu ile İstanbul Fuar Merkezi’nde, ulusal ve uluslararası alım heyetlerinin yoğun ve güçlü katılımı ile düzenlenecektir. Dünyanın dördüncü, Avrupa’nın ise en büyük tedarikçisi konumunda olan Türk ev tekstili sektörünün çatı kuruluşu TETSİAD, sektör temsilcilerinin etkin katılımı ile Mayıs ayındaki fuarımız için hazırlıklara başlamış bulunmaktadır.”

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied