26.4 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

EVTEKS Fuarı iptal oldu, partnerler ayrıldı

FuarlarEVTEKS Fuarı iptal oldu, partnerler ayrıldı

- Haber Sponsoru -

EVTEKS Fuarı sosyal medya hesabından 3 Eylül 2021 tarihinde 26. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nın sektöre olan katkısının en verimli şekilde geçmesi için Mayıs 2022 tarihine ertelendiği duyurulmuştu. İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) iş birliği ile gerçekleşen fuar ile ilgili iptal kararının hemen ardından dernekten gelen açıklamada, bunun tek taraflı bir karar olup kendilerinin bilgi veya onayları dahilinde olmadığı dile getirilmişti.

CNR Holding Genel Müdürü Alkan Usta ilk duyurunun ardından yaptığı açıklamada İstanbul Fuarcılık A.Ş. olarak düzenledikleri her organizasyonda katılımcı ve ziyaretçilerin taleplerine büyük önem verdiklerini ve her talebi dikkatle değerlendirdiklerini söyledi. Usta, tüm dünyada ağırlaşan pandemi koşulları ve özellikle Avrupa ülkelerinin Türkiye’yi kırmızı listeye alması nedeniyle EVTEKS Fuarı’nı erteleme kararı aldıklarını açıkladı.

“EVTEKS Fuarı talepler doğrultusunda ertelendi”

Alkan Usta bu erteleme kararının birçok katılımcının ve yurt dışındaki çözüm ortaklarının da talepleri doğrultusunda alındığını belirterek şunları aktardı; “Ayrıca fuara katılım sağlayan Almanya, İspanya, Fas ve Portekiz gibi milli katılım yapan ülkeler de fuara bu nedenle katılmama kararı almışlardır. Bunun yanı sıra, Asya’nın en önemli 2 ülkesi olan Çin ve Hindistan da fuarda katılımcı olarak yer almayacaklarını bildirmişlerdir.”

TETSİAD’ın web sitesinde yayınlanan EVTEKS Fuarı ile ilgili açıklama

“Yönetimimiz gerekli her türlü hukuki süreci başlatacaktır”

TETSİAD Yönetim Kurulu Adına Başkan Hasan Hüseyin Bayram ise iptal kararına şu şekilde tepkisini gösterdi; “20-24 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenleneceğini duyurduğumuz fuarımız, hazırlıklarımızı tamamlamış olmamıza karşın, etkinliği düzenlemeyi taahhüt eden firmanın kendi sorunları nedeniyle tek taraflı ertelemesi nedeniyle yapılamayacaktır.”

“Firmanın, derneğimizin bilgisi ve onayı haricinde almış olduğu bu yanlış kararın, sektörümüze ve ülke ekonomimize oluşturduğu mağduriyet hepimizin malumudur” diyen Bayram, yaşanan bu mağduriyet ile ilgili dernek yönetiminin gerekli her türlü hukuki süreci başlatacağını dile getirdi.

Mayıs 2022 ev tekstili sektörü için yoğun geçecek

EVTEKS Fuarı önümüzdeki yıl mayıs ayına ertelenirken, Hasan Hüseyin Bayram açıklamasında aynı dönemde düzenlenmesi planlanan HOMETEX Fuarı için hazırlıklara başladıklarını söyledi. Bayram fuar ile ilgili şu detayları paylaştı; “Ev tekstili sektörü açısından büyük önem arz eden buluşmamız bundan böyle HOMETEX EV TEKSTİLİ VE AKSESUARLARI FUARI adı altında 17-21 Mayıs 2022 tarihlerinde TETSİAD ve Küresel Fuar Acentesi Şirketi (KFA Fuarcılık) organizasyonu ile İstanbul Fuar Merkezi’nde, ulusal ve uluslararası alım heyetlerinin yoğun ve güçlü katılımı ile düzenlenecektir. Dünyanın dördüncü, Avrupa’nın ise en büyük tedarikçisi konumunda olan Türk ev tekstili sektörünün çatı kuruluşu TETSİAD, sektör temsilcilerinin etkin katılımı ile Mayıs ayındaki fuarımız için hazırlıklara başlamış bulunmaktadır.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler