Ana Sayfa » Fuarlar » Fashion Prime Fuarı Türk moda sektörüne güç verecek

Fashion Prime Fuarı Türk moda sektörüne güç verecek

EHKİB, fuarın ilk günü düzenleyeceği iki etkinlikle üreticileri ve alıcıları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

İZFAŞ tarafından fuarizmir’de 15-17 Eylül 2021 tarihleri arasında bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Fashion Prime Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı Hırvatistan, Bulgaristan ve Fas’tan ithalatçıları ağırlayacak. Fuarın ilk gününde Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle düzenleyecekleri Alım Heyeti programı ile fuara katılan ithalatçılarla yerli ihracatçıları buluşturacak. Yine aynı gün EHKİB eş zamanlı olarak Türkiye’de yerleşik mümessil firmalarla ihracatçıların ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirecek. 

“Fashion Prime Fuarı sektörün yeni bir sıçrama yapmasına katkı sağlayacak”

EHKİB Başkanı Burak Sertbaş, Hırvatistan, Bulgaristan ve Fas’tan gelecek ithalatçılarla, İzmirli ihracatçı firmaların 15 Eylül 2021 Çarşamba günü 10.30-17.00 saatleri arasında Fuar İzmir B holünde yer alan F-143 no’lu Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Lounge Alanında ikili görüşmeler yapacağını duyurdu. 

EHKİB olarak, 2021 yılı sonu için 1,5 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini açıklayan Burak Sertbaş; “2021 yılının Ocak – Ağustos döneminde ihracatımızı yüzde 18,4’lük artışla 809 milyon dolardan 959 milyon dolara çıkardık. Yılın son 4 aylık döneminde göstereceğimiz performansla 1,5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağız. İzmir’de 1990’lı yıllarda düzenlenen Pret Hazırgiyim ve Moda Fuarları İzmir Moda Endüstrisinin gelişiminde ve ihracatta 1,5 milyar dolar seviyelerine gelmesinde çok önemli bir misyon üstlenmişti” dedi. Sertbaş Fashion Prime Fuarı’nın, sektörün yeni bir sıçrama yapmasına ve ihracatta önümüzdeki yıllarda 3 milyar dolar seviyesine gelmesine büyük katkı sağlayacağını belirtti. 

EHKİB, Fashion Prime Fuarı’nın ilk günü düzenleyeceği iki etkinlikle üreticileri ve alıcıları bir araya getirmeyi hedefliyor

13 mümessil firma ile ihracatçı firmalar bir araya gelecek

EHKİB Başkan Yardımcısı ve Dış Pazar Stratejileri Geliştirme Komitesi Başkanı Seray Seyfeli, Alım Heyeti organizasyonu ile eş zamanlı olarak Türkiye’de yerleşik mümessil firmalarla ikili iş görüşmelerini de 15 Eylül’de Fashion Prime Fuarı’nda gerçekleştireceklerini açıkladı. 13 mümessil firmayla, ihracatçı firmaları bir araya getireceklerini aktaran Seyfeli, Alım Heyeti ve Mümessil firma görüşmeleri ile İzmir Fashion Prime Fuarı’nın içeriğini zenginleştirme çabası içinde olacaklarını dile getirdi. Egeli hazırgiyim firmalarının mümessil firmalarla ikili görüşmelere yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Seyfeli, ikili görüşme takvimlerinin ilana çıktıkları ilk günde dolduğunu belirtti. 

Fashion Prime Fuarı ile eş zamanlı olarak fuarizmir’de İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve İZGİ Fuarcılık tarafından organize edilecek olan Fashion Tech Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil Makineleri, Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı da düzenlenecek. Fashion Tech Fuarı, hazır giyim, konfeksiyon ve tekstil makineleri sektörünü bir araya getirmeyi ve anlamlı ticari bağlantılar kurulmasına aracılık etmeyi hedefliyor.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied