Ana Sayfa » Fuarlar » Beklenen oldu! FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi

Beklenen oldu! FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi

Daha önceki açıklamada iptal edilmeyeceği belirtilen FESPA 2020’nin ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Düzenlenmesine iki hafta kala FESPA Global Print Expo 2020 (24-27 Mart 2020) ve onunla birlikte, eşzamanlı olarak organize edilen European Sign Expo 2020 ve Sportswear Pro 2020 fuarlarının ertelendiği duyuruldu. FESPA’dan yapılan yeni açıklamada Avrupa anakarasındaki yeni tip coranavirüs (COVID-19) ile ilgili hızla gelişen durumun ışığında, ulusal dernekler ve katılımcılarla yakın diyalog halinde bu kararın alındığı belirtildi.

FESPA tarafından yapılan açıklamada ertelenen etkinlikler için yeni bir tarih verilmezken, katılımcılardan gelen geri bildirimlere dayanılarak, zamanın ve mekanın uygunluğuna göre yeni bir planlamanın başladığı aktarıldı.

FESPA CEO’su Neil Felton şunları açıkladı; “Çinli firmalara yönelik Şubat ayında alınan önleyici tedbirler de dahil olmak üzere, bu haftaya kadar COVID-19 ile ilgili alınan kararlar ilgili uluslararası ve ulusal makamlardan gelen bilgilendirme rehberliğinde gerçekleşti. Burada birinci amacımız katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığını ve refahını korumaktır. Bununla birlikte, virüsün Avrupa anakarasının belirli bölgelerinde yakın zamanda yayılması ışığında; paydaşlarımıza danıştık ve etkinlikleri daha sonraki bir tarihe ertelemenin topluluğumuzun yararı olduğu sonucuna vardık.”

FESPA, revize edilen etkinlik tarihlerine ilişkin güncel bilgileri ilerleyen zamanda verecek.

FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi
FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi

FESPA 2020 için daha önce ne adımlar atılmıştı?

FESPA 20 Şubat tarihinde yeni tip coronavirüsü (COVID-19) ile ilgili yaptığı açıklamada etkinliklerin iptal edilmeyeceğini ancak ciddi önlemler alınacağını duyurmuştu.  Yapılan açıklamada, COVID-19 salgını konusundaki endişeleri dikkate aldıklarını vurgulanırken, her üç etkinliğe dönük proaktif adım atılacağı belirtilmişti.

Duyurulan önlemlerden en önemlisi Çin’den katılıma getirilen kısıtlamalar olmuştu. 20 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yetkililer, Madrid’deki üç fuar için Çin’den tüm katılımcı firmalarla resmi temasa geçmişti. Bu çerçevede, alt yükleniciler de dahil olmak üzere fuara katılan tüm temsilcilerinin; 5 Mart 2020’den sonra Çin’de bulunmadıklarını veya Çin’i ziyaret etmediklerini kanıtlayacak belgeler sunmaları istenmişti. 5 Mart tarihi fuarın başlamasından önceki son 2 haftalık dönemi temsil ediyordu.

FESPA etkinliklerine dönük diğer önlemlerin merkezinde ise IFEMA yer alıyordu. IFEMA fuar alanında görülebilecek herhangi bir duruma karşı Dünya Sağlık Bakanlığı ve İspanya Sağlık Bakanlığı ile bağlantılı protokoller oluşturmuştu.

Durak Tekstil’in acı kaybı

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied