Beklenen oldu! FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi

Daha önceki açıklamada iptal edilmeyeceği belirtilen FESPA 2020’nin ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Düzenlenmesine iki hafta kala FESPA Global Print Expo 2020 (24-27 Mart 2020) ve onunla birlikte, eşzamanlı olarak organize edilen European Sign Expo 2020 ve Sportswear Pro 2020 fuarlarının ertelendiği duyuruldu. FESPA’dan yapılan yeni açıklamada Avrupa anakarasındaki yeni tip coranavirüs (COVID-19) ile ilgili hızla gelişen durumun ışığında, ulusal dernekler ve katılımcılarla yakın diyalog halinde bu kararın alındığı belirtildi.

FESPA tarafından yapılan açıklamada ertelenen etkinlikler için yeni bir tarih verilmezken, katılımcılardan gelen geri bildirimlere dayanılarak, zamanın ve mekanın uygunluğuna göre yeni bir planlamanın başladığı aktarıldı.

FESPA CEO’su Neil Felton şunları açıkladı; “Çinli firmalara yönelik Şubat ayında alınan önleyici tedbirler de dahil olmak üzere, bu haftaya kadar COVID-19 ile ilgili alınan kararlar ilgili uluslararası ve ulusal makamlardan gelen bilgilendirme rehberliğinde gerçekleşti. Burada birinci amacımız katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığını ve refahını korumaktır. Bununla birlikte, virüsün Avrupa anakarasının belirli bölgelerinde yakın zamanda yayılması ışığında; paydaşlarımıza danıştık ve etkinlikleri daha sonraki bir tarihe ertelemenin topluluğumuzun yararı olduğu sonucuna vardık.”

FESPA, revize edilen etkinlik tarihlerine ilişkin güncel bilgileri ilerleyen zamanda verecek.

FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi
FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi

FESPA 2020 için daha önce ne adımlar atılmıştı?

FESPA 20 Şubat tarihinde yeni tip coronavirüsü (COVID-19) ile ilgili yaptığı açıklamada etkinliklerin iptal edilmeyeceğini ancak ciddi önlemler alınacağını duyurmuştu.  Yapılan açıklamada, COVID-19 salgını konusundaki endişeleri dikkate aldıklarını vurgulanırken, her üç etkinliğe dönük proaktif adım atılacağı belirtilmişti.

Duyurulan önlemlerden en önemlisi Çin’den katılıma getirilen kısıtlamalar olmuştu. 20 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yetkililer, Madrid’deki üç fuar için Çin’den tüm katılımcı firmalarla resmi temasa geçmişti. Bu çerçevede, alt yükleniciler de dahil olmak üzere fuara katılan tüm temsilcilerinin; 5 Mart 2020’den sonra Çin’de bulunmadıklarını veya Çin’i ziyaret etmediklerini kanıtlayacak belgeler sunmaları istenmişti. 5 Mart tarihi fuarın başlamasından önceki son 2 haftalık dönemi temsil ediyordu.

FESPA etkinliklerine dönük diğer önlemlerin merkezinde ise IFEMA yer alıyordu. IFEMA fuar alanında görülebilecek herhangi bir duruma karşı Dünya Sağlık Bakanlığı ve İspanya Sağlık Bakanlığı ile bağlantılı protokoller oluşturmuştu.

Şirketlere e-fuar ve e-ticaret desteği geldi

Fuar Haberleri

Pandeminin fuarlara etkileri ve düşündürdükleri

2019 yılı sonunda patlak veren Covid-19 salgını tüm şiddetiyle devam ediyor. Bazı ülkelerde günlük vaka sayılarında her gün yeni...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied