23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Beklenen oldu! FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi

FuarlarBeklenen oldu! FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi

- Haber Sponsoru -

Düzenlenmesine iki hafta kala FESPA Global Print Expo 2020 (24-27 Mart 2020) ve onunla birlikte, eşzamanlı olarak organize edilen European Sign Expo 2020 ve Sportswear Pro 2020 fuarlarının ertelendiği duyuruldu. FESPA’dan yapılan yeni açıklamada Avrupa anakarasındaki yeni tip coranavirüs (COVID-19) ile ilgili hızla gelişen durumun ışığında, ulusal dernekler ve katılımcılarla yakın diyalog halinde bu kararın alındığı belirtildi.

FESPA tarafından yapılan açıklamada ertelenen etkinlikler için yeni bir tarih verilmezken, katılımcılardan gelen geri bildirimlere dayanılarak, zamanın ve mekanın uygunluğuna göre yeni bir planlamanın başladığı aktarıldı.

FESPA CEO’su Neil Felton şunları açıkladı; “Çinli firmalara yönelik Şubat ayında alınan önleyici tedbirler de dahil olmak üzere, bu haftaya kadar COVID-19 ile ilgili alınan kararlar ilgili uluslararası ve ulusal makamlardan gelen bilgilendirme rehberliğinde gerçekleşti. Burada birinci amacımız katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığını ve refahını korumaktır. Bununla birlikte, virüsün Avrupa anakarasının belirli bölgelerinde yakın zamanda yayılması ışığında; paydaşlarımıza danıştık ve etkinlikleri daha sonraki bir tarihe ertelemenin topluluğumuzun yararı olduğu sonucuna vardık.”

FESPA, revize edilen etkinlik tarihlerine ilişkin güncel bilgileri ilerleyen zamanda verecek.

FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi
FESPA 2020 Etkinlikleri Ertelendi

FESPA 2020 için daha önce ne adımlar atılmıştı?

FESPA 20 Şubat tarihinde yeni tip coronavirüsü (COVID-19) ile ilgili yaptığı açıklamada etkinliklerin iptal edilmeyeceğini ancak ciddi önlemler alınacağını duyurmuştu.  Yapılan açıklamada, COVID-19 salgını konusundaki endişeleri dikkate aldıklarını vurgulanırken, her üç etkinliğe dönük proaktif adım atılacağı belirtilmişti.

Duyurulan önlemlerden en önemlisi Çin’den katılıma getirilen kısıtlamalar olmuştu. 20 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yetkililer, Madrid’deki üç fuar için Çin’den tüm katılımcı firmalarla resmi temasa geçmişti. Bu çerçevede, alt yükleniciler de dahil olmak üzere fuara katılan tüm temsilcilerinin; 5 Mart 2020’den sonra Çin’de bulunmadıklarını veya Çin’i ziyaret etmediklerini kanıtlayacak belgeler sunmaları istenmişti. 5 Mart tarihi fuarın başlamasından önceki son 2 haftalık dönemi temsil ediyordu.

FESPA etkinliklerine dönük diğer önlemlerin merkezinde ise IFEMA yer alıyordu. IFEMA fuar alanında görülebilecek herhangi bir duruma karşı Dünya Sağlık Bakanlığı ve İspanya Sağlık Bakanlığı ile bağlantılı protokoller oluşturmuştu.

https://www.textilegence.com/coronavirus-haberleri/

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler