FESPA Eurasia 2019 Ziyaretçi Rekoru Kırmayı Hedefliyor

Avrasya Bölgesi’nin önde gelen baskı fuarı FESPA Eurasia bu yılkı edisyonunda ziyaretçi rakamı ile yeni bir rekor kırmayı hedefliyor. %100 doluluğa ulaşarak katılımcı tarafından güçlü bir gelişme sağlayan fuarın, 5-8 Aralık tarihleri arasında 10 bin baskı profesyonelini kendisine çekmesi bekleniyor.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

FESPA Eurasia 2019 Ziyaretçi Rekoru Kırmayı Hedefliyor
FESPA Eurasia 2019 Ziyaretçi Rekoru Kırmayı Hedefliyor

Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyası, 5-8 Aralık tarihleri arasında Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia’da buluşacak. Geniş format dijital baskı, serigrafi baskı, ticari baskı, tekstil baskı, konfeksiyon süsleme ve endüstriyel reklamcılık segmentlerine hitap eden fuar, 7. edisyonunda konuklarını yine İstanbul Fuar Merkezi’nde (IFM) ağırlayacak.  Küresel ve yerel markalar, teknoloji üreticileri ve hizmet sağlayıcıları yeni çözümlerini ve uygulamalarını FESPA Eurasia 2019 ’da sergileyecek. ARED ve FESPA ortaklığıyla düzenlenen FESPA Eurasia bu yıl ‘Potansiyelini Keşfet’ sloganıyla düzenleniyor.

10 binden fazla ziyaretçi sayısıyla bu yıl rekor kırmayı hedefleyen FESPA Eurasia 2019, katılım alanında ise %100 doluluğu elde etti. Sektörün lider firmaları bu önemli platform için hazırlıklarını tamamlamış bulunuyor. Mimaki Eurasia’nın ana sponsoru olduğu fuarda; Lidya Grup, SDS, Mat Kağıt, Promakim, Optimum Digital Planet, Pimms Group, Folpa, Karya Tekstil, Effe Makine, İstanbul Reklam, Brother, Dupont, ROK Makina, OKI, Zenit LED, Fujifilm başta olmak üzere sektörün önemli firmaları yer alacak. Ziyaretçiler fuar boyunca birçok lansmana şahit olacak, baskı teknolojilerini çalışırken birebir gözlemleyebilecek.

FESPA Eurasia 2019 Avrasya’nın buluşma noktası

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici endüstriyel reklam ve baskı endüstrisinin merakla beklediği fuar için tüm hazırlıkların tamamlandığının söyledi. Fuarın hem iç pazarı hareketlendireceğini hem de ihracatı arttırıp sektörü büyütecek itici bir güç olacağını söyleyen Binici, sözlerine şöyle devam etti; “FESPA Eurasia, baskı ve endüstriyel reklam alanında Avrasya bölgesinde çok geniş bir coğrafyada takip edilen en önemli fuarıdır. Bu alanda lider uluslararası bir platform olarak, katılımcı firmalarımızı Avrasya bölgesindeki baskı uzmanlarıyla buluşturacağız ve fuarda ihracata yönelik önemli çalışmalar yapacağız. FESPA Eurasia, tüm bölgede bir sonraki yılın trendlerini belirleyen bir etkinlik olduğu için, fuara sadece Türkiye’den değil, Avrasya Bölgesi’nden de 2000’den fazla uluslararası ziyaretçi yatırım yapmak için geliyor. Bizler de sektörün en iyi markalarıyla alıcıları İstanbul’da buluşturarak tüm Avrasya bölgesine hareket katacağız.”

Özel etkinliklerin kapsamı genişledi

FESPA Eurasia 2019 kapsamında katılımcı ve ziyaretçiler için birçok özel etkinlikler de düzenlenecek. Geleneksel hale gelen ve ilgiyle takip edilen World Wrap Masters araç kaplama yarışması, Print Make Wear (PMW) canlı tekstil atölyesi ve e-ihracat seminerleri gibi ücretsiz eğitici ve bilgilendirici içerikler sunulacak. Fark yaratan araç kaplama çalışmaları ile öne çıkan GMG Garage, sürpriz bir uygulamasıyla ziyaretçilerin karşısına çıkacak.

Fuar kapsamında katılımcıları ihracata teşvik etmek için ücretsiz e-ihracat seminerleri de düzenlenecek. 6-7 Aralık’ta fuar alanında Açıkhava Reklamcıları Derneği (ARED) ve Worldef işbirliğiyle düzenlenecek seminerlerde sektörün önemli isimleri; e-ihracatta stratejik yönetim, e-ticaret altyapısı, devlet teşvikleri, sınırötesi pazar raporu gibi konularda dinleyicilere bilgiler verecek.

7.5 milyar dolarlık ekonomiyi büyütmek hedefleniyor

FESPA Eurasia bu yıl kullandığı ‘Potansiyelini Keşfet’ sloganı ile, baskı ve endüstriyel reklam camiasının doğru zamanda doğru kararlar alabilme, trendleri takip edebilme ve çağı yakalama becerilerini geliştirerek gerçek iş potansiyelini keşfetmesinin; yeni alanlarda yeni işler yaratabilmesinin önünü açmayı hedefliyor. 2017 rakamlarına göre 7.5 milyar dolara yakın bir büyüklüğe sahip olan baskı sektöründe FESPA Eurasia; baskılı işlerin talebini artırarak baskı sektörünün iş hacmini daha da genişletmeyi hedefliyor.

FESPA Eurasia Fuarı; Avrasya bölgesinde faaliyet gösteren geniş format baskı uzmanları, serigraf baskı uzmanları, endüstriyel reklamcılar, açık hava reklamcıları, reklam ajansları, araç kaplama uzmanları, marka temsilcileri, pazarlama uzmanları, grafikerler, iç mimarlar, desinatörler, hazır giyim üreticileri gibi birçok profesyonel tarafından ilgi ile takip ediliyor. 2013 yılından bu yana düzenlenen FESPA Eurasia fuarı, geçen yılki edisyonun 8624 tekil ziyaretçiyi ağırlamıştı.

120’den fazla katılımcı firma ve 500’den fazla sergilenen marka ile; baskı ve endüstriyel reklam sektörü için önemli bir platform olan FESPA Eurasia; baskı endüstrisinin iş hacminin gelişimine önemli katkılar sağlıyor.

Fuar Haberleri

Pandeminin fuarlara etkileri ve düşündürdükleri

2019 yılı sonunda patlak veren Covid-19 salgını tüm şiddetiyle devam ediyor. Bazı ülkelerde günlük vaka sayılarında her gün yeni...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied