Hesabım

Ana Sayfa » Fuarlar » FESPA Eurasia 2021 yurt dışından rekor sayıda ziyaretçiyi ağırladı

FESPA Eurasia 2021 yurt dışından rekor sayıda ziyaretçiyi ağırladı

FESPA Eurasia, bu yıl 2 binden fazlası yurt dışından olmak üzere yaklaşık 10 bin ziyaretçinin katılımıyla rekor sayıya ulaştı.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Avrasya Bölgesi’nin önde gelen endüstriyel reklam ve baskı fuarı FESPA Eurasia 2021, 2-5 Aralık tarihleri arasında 500’den fazla markanın ve yaklaşık 10 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti. Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının tüm yeniliklerinin bir arada sergilendiği fuar, 4 gün boyunca 9 bin 728 tekil ziyaretçiyi ağırlarken, yurt dışından %22.5 ziyaretçi oranıyla 2 bin 188 kişiye ulaşarak rekor tazeledi. Yeni iş bağlantılarının yapıldığı FESPA Eurasia, 60’tan fazla ülkeden gelen ziyaretçilerle sektöre 1 milyar dolarlık hareket kattı.

FESPA Eurasia, iki yıl aradan sonra endüstriyel reklam ve baskı sektöründen önemli markaları yeniden bir araya getirdi.  Fuarın ana sponsoru olan Mimaki’nin yanı sıra, fuarda yer alan diğer pek çok markanın stantlarında sergiledikleri en yeni teknoloji ve dikkat çekici uygulama örnekleri oldukça yoğun ilgiyle karşılandı. Katılımcıların ziyaretçilerle gerçekleştirdiği toplantılar ile yeni iş ilişkileri kurma fırsatı yakaladığı fuarda, ayrıca satın alımlar da gerçekleşti.

FESPA Eurasia ziyaretçilerinin yüzde 22,5’i yurt dışından

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, başarıyla geride bıraktıkları fuarın ardından şu açıklamada bulundu; “FESPA Eurasia 2021, 9 bin 728 kişilik tekil ziyaretçi sayısına ulaştı. Fuara katılanların yüzde 22.5’ini 60’tan fazla ülkeden gelen yabancı ziyaretçiler oluşturdu. Ağırlıklı olarak Tunus, İran, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Bosna Hersek, Özbekistan gibi ülkelerden gelen ziyaretçiler bölgenin en büyük fuarında yenilikleri keşfetti.”

Ziyaretçilerin, uzun bir aradan sonra bir araya gelmenin motivasyonuyla oldukça sonuç odaklı olduğuna dikkat çeken Binici, yeni iş bağlantılarının oluşturulması anlamında oldukça verimli bir ortam yakaladıklarını belirtti. 4 günde sektöre yaklaşık 1 milyar dolarlık hareket katmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Binici, ziyaretçileri arasında; endüstriyel reklamcılar, açıkhava reklamcıları, dijital baskı faaliyeti gerçekleştirenler, geniş format, tekstil baskı, serigrafi baskı, LED, kutu harf, 3D baskı gibi alanlarda faaliyet gösteren pek çok sektör temsilcisi bulunduğunu açıkladı.

FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici

Fuardan elde edilen gelir sektörün gelişimi için kullanılacak

Toplam 8.5 milyar dolarlık büyüklüğe sahip sektörün iş hacmi bu önemli fuar ile genişledi. Betül Binici, sektörün en iyi markalarıyla alıcıları İstanbul’da buluşturduklarını belirten Betül Binici; “FESPA Eurasia’nın gelirini yine yıl içinde sektörün gelişimi için kullanacağız. 2022’de de 1-4 Aralık tarihlerinde düzenlenecek FESPA Eurasia 2022’de buluşmak üzere” diyerek sözlerini noktaladı.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Fuar Haberleri

9. Intex South Asia – Bangladesh Dhaka’da tam not aldı

Hazır giyim endüstrisine yönelik elyaf, iplik, kumaş, süsleme ve daha fazlası için uluslararası tekstil tedarik fuarı Intex South Asia...

Özel Haberler