Hesabım

Ana Sayfa » Fuarlar » FESPA Eurasia ve Mimaki iş birliği güçlenerek sürüyor

FESPA Eurasia ve Mimaki iş birliği güçlenerek sürüyor

Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyası bu yıl da Mimaki Eurasia ana sponsorluğunda FESPA Eurasia fuarında buluşacak.

Yağmur Melis Şimşek
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Bu yıl 8. kez düzenlenecek Avrasya Bölgesi’nin önde gelen baskı fuarı FESPA Eurasia, Türkiye’nin sektör liderlerini ve küresel markalarını ağırlayacak, fuarda yeni teknolojiler ve yenilikçi uygulamalar sergilenecek. 2-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (IFM) düzenlenecek olan FESPA Eurasia’nın 10 binden fazla ziyaretçiyle bu yıl da rekor sayıya ulaşması bekleniyor.

2013 yılından bu yana fuarın sponsoru olan Mimaki Eurasia da ziyaretçileri FESPA Eurasia’nın en büyük standında tabela ve reklam, tekstil ve giyim, endüstriyel ve 3D ürün gruplarındaki çözümlerini sergileyecek. Ayrıca ziyaretçiler Mimaki’nin yakın zamanda tanıtılan yeni modellerinin yanı sıra Türkiye’de en çok tercih edilen modellerini de fuar boyunca yakından deneyimleme imkanı bulacak.

“Profesyonelleri heyecanlı ve yaratıcı bir Mimaki baskı deneyimi bekliyor”

FESPA Eurasia’nın sektörden elde ettiği kazancı yine sektöre sunduğunu belirten Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse; “Geçen yıl pandemi nedeniyle merakla beklenen FESPA fuarları düzenlenemedi. Ancak biz yeni modellerimizi piyasaya sunmaya devam ettik” dedi. Evertse fuarda yer alacak Mimaki çözümlerine dair şu açıklamalarda bulundu:

“Fiziksel olarak düzenlenecek FESPA Eurasia 2021’de ise baskı makinelerimizden çıkmış ürünlerden oluşan bir numune seçkisi standımızda özel bir alanda sunulacak. Giriş seviyesinden endüstriyel segmente kadar farklı baskı hızları, üretim kapasiteleri ve uygulama alanlarına dönük çözümlerimizle, FESPA Eurasia 2021’de baskı endüstrisinin bütün alanlarından profesyonelleri heyecanlı ve yaratıcı bir Mimaki baskı deneyimi bekliyor.”

“FESPA Eurasia 2021’de baskı makinelerimizden çıkmış ürünlerden oluşan bir numune seçkisi standımızda özel bir alanda sunulacak”

Fespa Eurasia fuarında baskı profesyonellerini önemli fırsatlar bekliyor

Şimdiden fuarın neredeyse yüzde 100 doluluğa ulaştığını belirten FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, baskı profesyonellerini önemli fırsatların beklediğini söyledi. “Mimaki’nin Türkiye’deki baskı endüstrisine duyduğu güven ve destek için teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyen Binici, FESPA Eurasia’nın Avrasya Bölgesi’nde yine bir sonraki yılın trendlerini belirleyeceğini dile getirdi. Binici; “Baskı profesyonelleri yeni dijital baskı teknolojileri kadar bu teknolojilerle neler yapabileceklerini, yeni pazarlara nasıl giriş yapabileceklerini de keşfedecek” diye konuştu.

Fuar Haberleri

İlk Metaverse Moda Haftası gerçekleşti

Dünyanın ilk Metaverse Moda Haftası (MVFW22) 24-27 Mart tarihleri arasında Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen merkezi olmayan bir sanal...

Özel Haberler