FESPA Global Print Expo yeri ve tarihi değişti

Fuar 2021 tarihinde Amsterdam’da kapılarını açacak.

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

FESPA küresel baskı sektörünün önde gelen etkinliği FESPA Global Print Expo 2020’yi Covid-19 pandemisi nedeniyle bir kez daha ileri bir alırken, lokasyonunu da değiştirdi. Mart 2020 tarihinde Madrid’de düzenlenmesi planlanan ancak pandemi nedeniyle Ekim ayına ertelenen fuar için yeni tarih olarak 2021 yılı belirlendi.  Bu kararın pandeminin devam eden halk sağlığı riskleri ve iş kesintileri nedeniyle alındığı açıklandı. FESPA Global Print Expo ve onunla eş zamanlı düzenlenen European Sign Expo ve Sportswear Pro, 9-21 Mart 2021 tarihleri arasında Hollanda’nın Amsterdam kentinde RAI Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan FESPA CEO’su Neil Felton; Mart 2020’deki fuarın yayılan salgın ve bunun katılımcılar ve ziyaretçilere etkilerini engellemek için altı ay erteleme kararı aldıklarını hatırlattı. Covid-19’un dinamik ve öngörülemez bir gelişim izlediğine dikkati çeken Felton; “Birçok bölge şimdi karantinadan yavaş yavaş çıkarken, bu noktada, bu yıl Ekim ayında devam edersek FESPA etkinliğinin katılımcı ve ziyaretçi beklentilerini karşılayabileceğinden emin olamayız” dedi.

Mart 2021 tarihi ile en güçlü alternatifi sunduklarını söyleyen Felton; bu süre zarfından katılımcı ve ziyaretçilere iyileşme için zaman tanınırken; kendilerinin de yeni operasyonel gereksinimlere tam olarak hazırlanmak için zaman kazandıklarını kaydetti. Felton sözlerini şöyle sürdürdü; “Pazardan gelen geri bildirimeler göre sektörümüz 2020’de önemli ticari zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle Mart 2021’deki FESPA Global Print Expo onlar için gelecek yılın başında işlerini toparlama ve ileriye dönük gelişme adına önemli bir platform olacak.”

FESPA Global Print Expo yeri ve tarihi değişti
FESPA Global Print Expo yeri ve tarihi değişti

Yeni lokasyon

Amsterdam, 2006, 2009 ve 2016 yıllarında başarılı fuarlara ev sahipliği yapmış; FESPA etkinlikleri için popüler ve kendini kanıtlamış bir şehir konumunda. Kuzey ve orta Avrupa’nın pek çok bölgesinden karayolu ve demiryolu ile erişilebilirliği şu anda birçok ziyaretçi için bir avantaj olacak.

Fuarın yeni Mart 2021 edisyonu, başlangıçta planlanan Almanya’nın Münih kentindeki etkinliğin yerini alacak. Bununla birlikte FESPA Münih’i programından çıkarmış değil. FESPA 2022 yılında etkinlikler için Münih’e dönecek.

Fuar Haberleri

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia - Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied