22.6 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

FESPA GPE 2023 global endüstriyel reklam sektörü için sıçrama noktası oldu

FuarlarFESPA GPE 2023 global endüstriyel reklam sektörü için sıçrama noktası oldu

- Haber Sponsoru -

FESPA GPE (Global Print Expo), European Sign Expo ve Personalisation Experience, 23-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında Messe Münih’te baskı ve reklamcılık endüstrisinden ziyaretçilerin ve katılımcıların iş geliştirme fırsatlarına odaklandığı teşvik edici, yüksek enerjili bir ortam sundu. Katılımcılar, canlı ve oldukça yoğun salonları, izleyicilerin karar verme süreçlerindeki yetkinliklerini ve delegelerin yatırım yapmaya hazır olmalarını vurgulayarak son derece olumlu geri bildirimler paylaştı. Ziyaretçilerin %84’ü karar verici pozisyonlarda yer alırken bu oran 2022 yılına kıyasla %15 artış gösterdi. Ziyaretçilerin %73’ü MD, CEO, firma sahibi veya yöneticilerinden oluştu.

Birlikte düzenlenen üç etkinlik 134 ülkeden 14.776 tekil ziyaretçiyi ağırladı. Ziyaretçilerin %50’si 12 ay içinde yatırım yapmayı planlarken, yeni teknolojilere yatırım yapmak çoğunluk için öncelik oldu. Bütçelerini açıklamayı tercih eden ziyaretçilerin üçte ikisinin toplam medyan bütçesi bir önceki yıla göre neredeyse iki katına çıkarak 2 milyar euro’ya ulaştı. Delegelerin %54’ü birden fazla gün boyunca katılım göstererek, etkinliğe daha fazla zaman ayırdı. Böylece dört günlük fuar boyunca toplam katılım 22.757’ye ulaşarak 2022’deki Berlin etkinliklerine kıyasla %42,5 artış gösterdi.

FESPA GPE 2023 global endüstriyel reklam sektörü için sıçrama noktası oldu

Ziyaretçilerin dörtte üçünden fazlasını Avrupalılar oluşturdu

Alman baskıcılar toplam kitlenin %25’ini temsil ederken, ev sahibi ülkeden gelenlerin sayısı 2022 yılına kıyasla %38 arttı. Ziyaretçilerin %83’ü Avrupa’dan gelirken, Almanya dışındaki en önemli delege grupları İtalya, Avusturya, Birleşik Krallık, Hollanda, Polonya, İsviçre, İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Fransa’dan geldi.

Uzun mesafeli seyahat kısıtlamalarının tamamen kaldırılması 2023 etkinliklerini daha da güçlendirdi ve bir dizi katılımcı şirketin geri dönmesini sağladı. Asya’dan gelen ziyaretçiler, 2022’de %4 iken bu yıl toplam ziyaretçilerin %10’undan fazlasını oluşturdu. Afrika, Amerika ve Okyanusya’daki özel baskı işletmelerinden 750’den fazla karar verici de Münih’teki fuarları ziyaret etti.

Personalisation Experience’ın (Kişiselleştirme Deneyimi) lansmanı, uygulama ne olursa olsun kişiselleştirme, bireyselleştirme veya özelleştirme sunabilen baskı işletmeleri için ticari fırsatın kapsamını vurgulayarak ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekti.

Baskı ve endüstriyel reklam sektörü Münih’te yenilikleri keşfetti

Baskı ve endüstriyel reklam sektörü Münih’te yenilikleri keşfetti

FESPA Global Print Expo Başkanı Michael Ryan, Münih’te düzenlenen bu yılki etkinliklerin uluslararası özel baskı ve endüstriyel reklam topluluklarının ne kadar olumlu bir şekilde geri döndüğünü kanıtladığını söyledi. Dünyanın dört bir yanından gelen iş liderlerinin pazarda nelerin değiştiğini anlama konusundaki arzuları ve çözümlerini genişletmek için yenilik yapma ve yatırım yapma kararlılığıyla geldiklerini belirten Ryan şunları söyledi: “Toplam ziyaretçi sayımızın 2022 yılına kıyasla önemli ölçüde arttığını gördük; daha fazla tekil ziyaretçi, Sustainability Spotlight, FESPA Ödülleri galerisi ve World Wrap Masters etkinliği de dahil olmak üzere bizim ve katılımcılarımızın sunabileceği her şeyi keşfetmek için daha fazla zaman ayırdı.”

“FESPA GPE 2023 büyük bir başarı oldu”

Roland DG Kanal Pazarlama EMEA Başkanı Marta Fraile, FESPA 2023’ün büyük bir başarı olduğunu ve geçen yıla kıyasla satış fırsatlarında bir büyüme görüldüğünü belirtti. Fraile: “Daha yüksek kalitede bir ziyaretçi kitlesiyle karşılaştık ve konuştuğumuz birçok kişi yeni ekipmanlara yatırım yapma niyetinde olduğunu ifade etti. FESPA, baskı endüstrisinin teknolojisini ve yaratıcılığını kutlamak için dünyanın dört bir yanından gelen partnerlerimiz ve müşterilerimizle bir araya gelmemizi sağladığı için endüstri takviminde her yıl öne çıkan bir etkinlik olmaya devam ediyor.”

Bir sonraki FESPA Global Print Expo, European Sign Expo, Personalisation Experience ve Sportswear Pro ile birlikte 19-24 Mart 2024 tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleşecek.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler