17.5 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Fransız şirket Türkiye pazarına Sarcina Ambalaj ile giriyor

AmbalajFransız şirket Türkiye pazarına Sarcina Ambalaj ile giriyor

- Haber Sponsoru -

Beş kıtada 10 şirket ve 4 üretim tesisiyle kaydırmaz kağıt ürünleri hizmeti veren Fransa merkezli CGP Coating Innovation, ambalaj sektörüne dinamik ve inovatif çözümler sağlayan Sarcina Ambalaj ile Türkiye pazarına giriş yaptı. Nakliye esnasında yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için özel olarak tasarlanan kaydırmaz kağıtları Sarcina Ambalaj aracılığıyla Türkiye pazarına getirecek olan CGP Coating Innovation, Türk şirketlerini dünya standartlarında lojistik çözümleriyle desteklemeyi hedefliyor. Firma bu kapsamda, stok alanı ve maliyet anlamında önemli avantajlar sunan slipsheetin yanı sıra kaydırmaz kağıt, kaydırmaz film, elastik film, gibi inovatif ambalaj ürün tedariki sağlayacak.

Sarcina Ambalaj yeni iş birliği ile Türkiye’de paletsiz lojistik çözümleri sunacak

Sarcina Ambalaj Yönetici Ortağı Murat Kurt, tahta palet kullanımını ortadan kaldıran ve aynı konteyner içerisinde yüzde 12’ye kadar daha fazla yük taşımaya olanak tanıyan slipsheet adlı ürünün, aynı zamanda çevre dostu olduğuna dikkat çekti. Yüzde yüz geri dönüşüme uygun olarak üretilen slipsheetlerle Türkiye’de paletsiz lojistik çözümleri sunacaklarını ve tüm lojistik süreçlerinin kısa sürede bu yeni sisteme adapte olacağını belirten Kurt; “Çevreci olduğu gibi, maliyetler konusunda da büyük bir avantaj sağlayacak slipsheetler, ihracat için kullanılan tahta paletlere göre 3 kat fiyat avantajı sağlıyor. Stok alanı bakımından 125 kat daha avantajlı olan ürün, konteyner başına yüzde 12’ye kadar daha fazla ürün yükleme fırsatı sunuyor” dedi.

CGP Coating Innovation nakliye esnasında yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için özel olarak tasarlanan kaydırmaz kağıtları Sarcina Ambalaj aracılığıyla Türkiye pazarına getirecek

“Türk şirketleri Avrupa’nın paketleme standartlarını yakalayacak”

Tüm bu avantajların yanı sıra, nakliye ve depolamada slipsheet kullanmanın, Türkiye gibi gözünü ihracatta lokomotif olma hedefine dikmiş bir ülkede, pandemi sonrasında birkaç kat artan navlun maliyetlerine karşı her 10 konteynerden birini ücretsiz göndermek anlamına geldiğinin altını çizen Murat Kurt; “Bu uygulama hem şirketlerimizin önünü açacak hem de ülkemizin dış ticaretine çok önemli bir fayda sağlayacak” diye konuştu.

Türkiye’nin pandemi süreci sonrası dış ticarette yakaladığı yükseliş trendinin devamlılığının önemine vurgu yapan Kurt; “Koruyucu ambalaj alanında dünya lideri konumundaki Fransız CGP Coating Innovation, pazara Sarcina Ambalaj ile girmeyi tercih ettiği için mutluyuz. Ülke olarak yüksek ihracat hacimleri yakalamaya ihtiyacımız var. Bu iş birliğiyle Türk şirketleri, en büyük ticari partnerimiz olan Avrupa’nın paketleme standartlarını yakalarken aynı zamanda büyük maliyet avantajı elde edecek” dedi. Kurt, koruyucu ambalaj alanındaki en yeni ürünleri 12-15 Ekim tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 27. Avrasya Ambalaj Fuarı’nda Türk şirketleriyle buluşturacakları için heyecan duyduklarını sözlerini ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler