Garmon Chemicals Yeniliklerini Kingpins Amsterdam’da Sunacak

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Sürdürülebilirlik Somut Bir Misyon Olunca: Nimbus, giysi terbiyesinde yeni bir dönem. Kimyasal güvenlik ile kombine  %80’e varan su tasarrufu. Garmon Chemicals en son yeniliklerini Amsterdam’daki Kingpins’de sunacak.

Garmon Chemicals, kendi derin bilinçli ruhuna sadık kalıyor ve Kingpins ve Kingpins Transformes’a güçlü, sorumluluk sahibi bir yaklaşımla katılımı ile bunu doğruluyor.

24 Ekim: Transformer konferansı

Garmon Chemicals’ın Pazarlama yöneticisi Alberto De Conti,  ‘Zehirli gelecek: Tehlikeli kimyasalların korkutucu bir parçası yolda mı?’ başlıklı konuşmasıyla bu yıl ki edisyonun konuşmacılarından birisi. G Star, Clean Production Action, Dystar, Archroma ve Bluesign, Garmon ve diğer bir dizi lider firmayı kapsayan yuvarlak masada endüstrinin durumu ve iyileştirme fırsatları görüşülecek. Sektörün önemli oyuncuları nasıl bilinçli üretim yapabilir ve bu yolla yıkıcı değil yapıcı olabilirler?

Birçok giyim markası ve perakendeci, kimyasal riskleri yönetmek için bireysel girişimler başlatıyor ve bunlar şok edici farklı yöntemlerin çoğalmasına neden oluyor. Bu, bugün sanayi titreten büyük bir sorundur ve artık göz ardı edilemez.

26-27 Ekim: Kingpins Show. Kaynakları Tasarrufu ve yeni bir döneme girmek: Nimbus ile tanışın

Uzun bir araştırmadan sonra Garmon Chemicals, Nimbus’u sunmaktan gurur duyuyor. Serinin ilk kimyasal yardımcıları ve boyaları gamı, kapalı sistemlerde nebulize edilecek ve bir dizi avantaj sunuyor; Nebulization için tasarlanmış akışkan dinamiği ve reoloji (akış bilimi). Daha verimli bağlantı ve aktif maddeler ile yüzeyler arasında reaksiyon. Denim ve ötesinde çeşitli yenilikçi etkiler. Muazzam su tasarrufu (%80). Önemli enerji tasarrufu (prosese göre değişkendir).

Resmi tanıtım Kingpins Amsterdam sırasında gerçekleşecek.

Nimbus platformu içinde Nimbus-z, kapalı sistemlerde enzimlerin nebulizasyonu için güvenli prosestir. Nimbus-z geleneksel taşlama fikrinde gerçek anlamda devrim yapıyor. Daha güvenli ve daha bilinçli bir şekilde çalışmayı kapsayarak, sanayide yenilik açısından ileriye dönük önemli bir adımdır.

Denim işlemi tarihsel iki ana açılımla ilerledi; Solid age -60’lı yılların sonundan itibaren moda dünyasını sarsan öncü ponza taşı dönemi ve 90’larda Liquid age- enzimler önceki süreçlerle entegre olmaya başladığı zaman gerçekleşti. Adım değiştiren yenilik Nimbuz-z ile endüstri (Nebulization age’e girdi, kendi kendine yetme aracılığıyla güvenli enzimatik işlemler, nebulize edici sistemler.

Garmon Chemicals ve Tonello Garment finishing Technologies firmaları AR-GE merkezleri ve dünyanın önde gelen enzim üreticisi Novozymes ile yakın işbirliği içinde, hava numunelerinden filtrelere gelen uçuşan enzim proteini düzeyini başarıyla ölçtü. Sadece yok sayılabilecek uçuşan enzimlerin ölçülmesi, bir Tonello Core çamaşır makinesinde Garmon ATB 710’da spreyleme ile özel yapılan bir prosedür oldu.

Alberto De Conti; “Teknik ilerleme ek-bilinçli teknoloji dünyasına yeni pencereler açtı. Garmon’da biz bu penreceden bakmak için tutku hissettik ve ‘beklenmeyeni’ gördük” dedi. Tonello RA-GE Yöneticisi Alice Tonello ise şunları söyledi; “Gerçek sürdürülebilir çözümlere giden yol uzun. Zaman kıt bir kaynak. Tonello bu tür şeyleri hızlandırmak için lider pozisyonu aldı ve Core mükemmel bir örnektir.”

Yardımcı Materyaller

Pandemi Lupamat Kompresör’ü durduramadı

Basınçlı hava çözümleriyle kompresör sektörünün önde gelen üreticilerinden Lupamat Kompresör, kurumsal yapısının verdiği güçle Covid-19 pandemisi karşısında hızlı ve...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied