29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Groz-Beckert ITMA standında iğneden makineye herşey var

ITMAGroz-Beckert ITMA standında iğneden makineye herşey var

- Haber Sponsoru -

ITMA’da altı ürün sektörüyle bulunacak Groz-Beckert, Salon 2, D101 standında ITMA 2023’teki ürün yeniliklerini ve daha fazla gelişmeyi gösterecek. Şirketin standındaki sunumlar, ziyaretçilerin ürünleri hem canlı hem de sanal olarak keşfetmelerine olanak tanıyan artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla desteklenecek.

Örme ürün sektörü Groz-Beckert standında yuvarlak örme, düz örme, çorap (legwear) ve çözgülü örme olmak üzere dört ürün grubu ile temsil edilecek. Örneğin yuvarlak örme segmentinde, makine üreticileri ile iş birliği içinde gerçekleştirilen iki yeni geliştirilmiş örme sistemi sergilenecek. Geliştirmeler enerji tasarrufuna, daha uzun temizlik aralıklarına ve daha yüksek proses güvenilirliğine odaklanıyor.

Düz örme grubu, özellikle teknik veya tıbbi tekstillerin üretimi için uygun olan yeni geliştirilmiş yüksek performanslı bir iğneyi sunacak. Çorap endüstrisindeki müşteriler için Groz-Beckert, hem daha da geliştirilmiş çorap ve ince çorap iğneleri hem de sistem parçaları bulunduruyor. Bu ürünler yüksek dirençleri sayesinde örme işlemi maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor. Çözgülü örme ürün grubu, standında yeni iğne modüllerinin yanı sıra piezo jakar makineleri için yeni geliştirilen delik delme iğnesini de sunacak.

Dokuma hazırlık makinelerine ek olarak, Dokuma ürün sektörü yakın zamanda genişletilmiş teknik dokuma tarakları portföyünü sunacak. Yeni dokuma tarakları, yüksek yoğunluklu kumaşlar üreten müşterilere tedarik sağlamayı mümkün kılıyor. Dokuma tarakları, örneğin teknik filtrasyon, membran teknolojisi, güneş pilleri veya dokunmatik ekranlar gibi özel kumaşların üretiminde kullanılıyor.

Groz-Beckert ITMA standında iğneden makineye herşey var

Groz-Beckert iğne modülleri iğne yoğunluğunda yeni boyutlar sunuyor

Klasik iğneleme ve hidroentanglement (su ile bağlama) için ürün ve hizmetler Felting (Keçeleme) ürün alanı tarafından sunulacak. Keçeleştirme iğneleri alanında ziyaretçiler dünyada ilk olan iki ürünle karşılaşacak: yeni bir çentik formu ve Groz-Beckert felting iğnesi modülü. Felting iğnesi modülünde, iğneler ilk kez plastik bir kalıbın içine modül olarak yerleştiriliyor. İğne modülleri çok yüksek deformasyon direnci ile karakterize ediliyor ve iğne yoğunluğunda yeni boyutlar sunuyor.

Halı, banyo paspası veya suni çim gibi püsküllü zemin kaplamalarının üretimi için Tafting ürün sektörü, kendini kanıtlamış Gauge Part sistemini sunacak. Tek tek parçaların çeşitli malzemelerinin koordineli kombinasyonu ve işlevsel etkileşim, üretim sürecinde ikna edici bir sonuç sağlıyor.

Taraklama ürün alanında da çeşitli yeni ve ileri gelişmeler gösterilecek. Nonwoven endüstrisi ile ilgilenenler için, örneğin, daha az çarpışma riski için dünyanın en iyi Kilitleme teli de yer alıyor. İplik endüstrisi müşterileri için, bölüm daha da geliştirilmiş sabit şapkalar ve döner tablalar sunacak. Yeni döner tablalar ince ipliklerin işlenmesine uyarlanırken, sabit şapkalar yeni, dayanıklı bir alüminyum profil ile donatıldı.

Dikiş ürünleri sektörü, özel uygulama iğneleri SANTM’ın tanıtımına odaklanıyor. SANTM serisinin dikiş makinesi iğneleri, teknik veya en ince tekstillerin dikilmesi gibi zorlu dikiş işlemleri için özel olarak geliştirildi. Bölüm ayrıca, online müşteri portalında müşterilerin doğru iğneyi seçmelerine yardımcı olan interaktif bir araç olan yeni Needle Finder’ı (İğne Bulucu) da sunacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler