15.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

DuPont pigment baskı alanında gücünü artırıyor 

ITMADuPont pigment baskı alanında gücünü artırıyor 

- Haber Sponsoru -

Inkjet baskı ve mürekkep yeniliği vizyonuyla sektörü dönüştürmesi ve geliştirmesiyle tanınan DuPont, ITMA 2023 fuarında geniş bir pigment mürekkep yelpazesi sergileyerek ziyaretçilerin dikkatini çekti. DuPont, fuarda sunduğu yeniliklerle tekstil endüstrisinin taleplerine cevap vererek ekolojik gereksinimlere odaklandı. 

Şirketin stant konsepti, sürdürülebilirlik ve teknoloji açısından pigment mürekkep gelişmelerini öne çıkardı. DuPont’un DTF ürünü Artistri® P1600, daha fazla üretkenlik, daha parlak renkler ve daha güvenli tasarım disiplinlerine sahip olmayı vurgulayarak standın en önemli öğesi olarak müşterilerden yoğun ilgi gördü. 

Textilegence’a ITMA 2023’ü değerlendiren DuPont Global İş Lideri Tucker Norton ve EMEA İş Lideri Gary Weyman, fuarın son derece olumlu geçtiğini ve farklı ülkelerden çok sayıda ziyaretçiyi ağırladıklarını kaydetti. Norton, pandeminin ardından uluslararası bir buluşmayla tekrar bir araya gelmenin mutluluk verici olduğunu söyledi ve ITMA 2023’teki deneyimlerinin detaylarını paylaştı: “Fuarda en son çıkan yenilikleri görmenin çok heyecanlı olduğunu düşünüyorum. Fuarda piyasadaki en son yenilikleri ve temel trendleri öğreniyorsunuz. Uzakta olduğunuzda ise bunu kaçırıyorsunuz.” 

DuPont Global İş Lideri Tucker Norton ve EMEA İş Lideri Gary Weyman Görsel Kaynak: Textilegence

DuPont, pazarın beklentilerine yanıt veren pigment mürekkep seçeneklerini geliştiriyor 

DuPont pigment mürekkeplerin inovasyonuna yoğunlaşarak, bunları geliştirdiklerini ve şirketin temel yetkinliklerinden biri olarak değerlendirdiklerini gösterdi. Gary Weyman, pigmentin sektörün geleceği ve vazgeçilmezi olacağı için ana odak noktaları olduğunu belirterek, fuarda DTF Ürünü Artistri® P1600’ün genişletilmiş pigment mürekkep yelpazesinin lansmanını yaptıklarına dikkat çekti. DuPont’un sektördeki güçlü varlığına vurgu yapan Weyman, stantlarının ayrıntılı tanıtımını şöyle yaptı: “Artistri P1600 bizim en önemli ve en çok gurur duyduğumuz ürünümüz. Aktif olarak pazara çıkmaya hazırız. Halihazırda bu ürünü kullanan ve üründen çok memnun olan bazı müşterilerimiz var. Ayrıca DTG ve roll-to-roll pigment mürekkeplerimizi düşük, orta ve yüksek olmak üzere çeşitli viskozitelerde sergiliyoruz. Pazarın algısı ve ekolojik gereklilikler nedeniyle odağımızın, geleceğimizin pigmentte olduğunu vurguluyoruz. Bu noktada pazar beklentileriyle iyi uyum sağladığımızı düşünüyoruz.” 

Tucker Norton ayrıca DuPont’un pazarın ihtiyaçları ve dönüşümü ile ilgili yenilikler yaptığını belirterek pigmente ağırlık verilmesinin nedenini şöyle değerlendirdi: “Açıkçası, iş perspektifinden bakıldığında pigment çok daha sürdürülebilir. İnovasyonumuzu burada ortaya koyabiliyoruz. DTF yüzde çift haneli oranlarda büyüyor ve DTG’den (Direct to Garment) pay alıyor. Daha yüksek opaklıkta ve üretkenlikte mürekkeplere yoğun bir ihtiyaç var. Biz de bu ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olmak için pazara bunu sunuyoruz.” Norton, DTF Artistri P1600’ün daha parlak renkler, yüksek verimlilik ve tasarım ilkelerine göre güvenlik sunarak üreticiler ve son kullanıcılar için bir endişe kaynağı olan etilen glikol içermediğini de dile getirdi. 

DuPont, pazarın beklentilerine yanıt veren pigment mürekkep seçeneklerini geliştiriyor  Görsel Kaynak: Textilegence

DuPont, 2030 sürdürülebilirlik vizyonu ile sektördeki dönüşüme dikkat çekiyor 

DuPont’un 2030 vizyonu, sürdürülebilir bir dünya yaratmak için bilim ve inovasyonu kullanma amacıyla şirketin çevreye katkıda bulunarak emisyonları, atıkları ve su yönetimini azaltmayı hedeflediğini gösteriyor. Tucker Norton, bu bağlamda inovasyon kapsamındaki projelerinin %80’inden fazlasının sürdürülebilirliğin çeşitli unsurlarıyla çok net bir bağlantısı olduğunu dile getirdi. Norton, pigment mürekkeplerin yüksek düzeyde enerji ve su tüketen süreçler gerektirmediğini belirterek pigment mürekkeplerin daha çok amaçlı ve çevre dostu olduğunu da sözlerine ekledi. 

Gary Weyman, sürdürülebilirliğin DuPont’da yukarıdan aşağıya herkesin ortaklaşa üzerinde çalıştığı bir konu olduğunu söyledi. Weyman, ürünlerini müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına uygun olarak sunduklarını belirterek; “DuPont işletmelerinin 2030 sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çalışmaları zorunlu. Reaktiften pigmente geçiş durumunda, müşterilerle birlikte çalışacak teknik uygulama uzmanlarından oluşan bir ekibimiz var. Bu ekip, tedarikçilerle birlikte çalışarak müşterilerin üründen memnun kalmasını sağlıyor ve biz de bu geçişin müşterinin istediği hızda olmasını güvence altına alıyoruz. Bu süreci müşterilerle görüşerek, teminat vererek ve örneğin tuşeyi ve sahip olmayı beklediğiniz dokunsal nitelikleri elde etmek gibi yenilikçi yollar arayarak gerçekleştiriyoruz. Beklentilerin farkındayız ve bu düzeyde bir destek üzerinde çalışıyoruz” dedi. 

“Türkiye pigmente geçişte öncülük ediyor” 

Gary Weyman ve Tucker Norton, başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanından şirket standına ilgi gösteren ziyaretçilere duydukları minnettarlığı dile getirdi. Türk müşterilerin sektörün dönüşümü ve değişimi konusunda çok fazla enerjisi olduğunu kaydeden Weyman şunları söyledi: “Türkiye’nin pigment dönüşümünde öncü olduğunu düşünüyorum. Türkiye’deki müşteriler, pigment üzerinde çalışmaları ve yakında pigmente geçmeleri gerektiğini söylüyor; yani Türkiye’deki görüşmeler ön planda.” 

Norton bu bağlamda Türkiye’nin kendileri için gerçekten önemli bir role sahip olduğunu da ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de çok sayıda girişimci iş insanı yeni işler yaratıyor ve bizden yardım istiyor. Bu bizi heyecanlandırıyor. Özellikle Türkiye’deki dağıtım ortağımız Promar Industrial Chemicals ile birlikte ITMA 2023 fuarında olmak çok mutluluk verici. Umuyoruz ki bazı makro faktörler bir kenara bırakılabilir ve böylece Türkiye’nin ileriye dönük gerçek potansiyelini görebiliriz.” 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler